1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградни игри

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од irenna, 2 мај 2010.

  1. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Си имам среќа јас во наградните игри, т.е во комбинација со татко ми.
    Се имаат јавено од Супер Бинго, на она што треба да кажеш гледам супер бинго и тогаш земавме околу 60 000 ден.
    Многу пати сум имала 13 погодоци.
    Потоа бевме гости на лото, каде што се вртеше тоа тркалото и ја земавме втората награда-24.000 ден.
    Имам добиено компјутерско биро од локална телевизија, се јавија 50 гледачи некаде вкупно, а тој што се јави на крај кажа еден број а јас бев под тој реден број.
    Награди од Кока Кола, кафиња,награда од вип ( ранец ), награда од невладина организација ( ранец со пакет внатре од школски прибор ).
    Не ми текнува што друго имам добивано, голем е списокот.
     
  2. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    во македонија летово купив браво кафе и добив 2 кафени лажици,а тука си играм гребки давам 2 евра и си добивам 5 а два пати имам добиено по 60 евра за 2 евра :D :D и пред недела дена од една продавница за електроника имасе едно ливЧе ти го праќаат по поста т.е.реклама и ти даваат можност да бирас до 100.000 круни(тоа би било 10.000евра)да бирас апарати.и јас засто да не пробам и писувам телевизор,епилатор,масина за сусење алиста,пегла за коса,замрзнувас....за да направам толкава сума некое детско нитендо..10 работи требало да изберам и го пратив по поста и вЧера добив писмо извлеЧена мегу 10 0д цела држава :D и ќе видиме сеа за божиќ на 24 и така :D :D ќе победам скромна сум не направив 10 000 евра :D :D може гледаат на тоа хахаха
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Имам добиено:
    Телевизор ( малце шкљ ама работи :lol: )
    Тостер (супер е )
    100 грама кафе
    Оваа година за светско првенство на капаче од кока-кола добив кока-кола ама наградната игра само што заврши :lol: :lol:
     
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.071
    Пол:
    Женски
    Имам добивано награди од Наш Свет - фломастери, тетратки такви работи :lol: , потоа се сеќавам кога бев прво одд собирав сликички за албум Покахонтас испратив 30 кесицки од сликичките и добив кученце ( ми го заменија за папагал ) :rofl: сум добивала по 50 денари од грепка , еднаш ме излекоа за прво место во мојата општина за најубав цртеж за Ѓурговден ( ова беше 8-мо одд) и добив 4000 денари :) ова е сега за сега
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    [​IMG]

    Имав играно игра од Dr Oetker само.
    Односно не ја играв играта, не ни знаев дека имало, ама еден ден дома ме пречека пакет со пудинзи, престилка и уште некоја глупост.
    Радост жива! :D
     
  6. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    И ние (семејството) си имаме среќа во наградните игри
    имаме добивано награди, едни од нив
    телевизор (во боја :lol: ) - си работи се си е во ред
    мобилен телефон - и тој уште работи, ама никој не го користи
    велосипед - и тој вози уште :lol:

    и други помали награди како едно мече од Милка и др :)
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас па ич немам среќа со наградниве игри... :(
    На Бинго никогаш не сум имала никаква добивка, ниту пак некоја поголема награда од нешто друго. Се сеќавам дека пред едно 5-6 години добив капа од една наградна игра на Кока Кола, и толку. Се надевам на повеќе среќа понатаму.
     
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    немама среќа со вакви ствари.. жити едни филџани што ги иам добиено од гранд кафе.. друго ама баш ништо! :geek:
     
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    НАјголем и најубав поклон од Супер Бинго што беше добив Playstation еее тоа што беше радување :rofl:
     
  10. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Јас сиротката немам ама ич среќа со овие наградниве игри, ни со грепки, ни со кафиња, абе со ништо. Што фатам тоа се суши :D :D
    Ама па затоа мама, тато и дада имаат среќа, порано кога имаше наградни игри од такси, собираш толку и толку картички и ги праќаш, и секогаш пишувавме на сите од куќата по едно плико, и еднаш на мама и се падна пегла, на дада сет ножеви а на тато блуза, мене ништо, неколку пати така и сега веќе не се обидувам нешто да пишам на мое име или пак да купам грепки или такви некои работи.
    Иначе многу одамна на тато му се падна Бинго, имаме филџани и торби од кафиња но ништо од моја рака купено :!:
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Освен Братз барбика ништо друго во животов неам добиено на наградна игра. :?:
     
  12. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Јас имам добиено точак. Од Рио кафе, пред многу, многу години. Деновиве сакам да го префарбам, вака ептен ми е жут и мутав.
     
  13. LadyDaget

    LadyDaget Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    23
    па имам добиено најпрво кога бев малечка ми купуваа од оние детски весници Решко и тогаш го решив крстозборот и со мајка ми пративме и после во наредниот број го купувам се разгледав и на крај ми текна дека јас пратив .. и викам чекај бе јас најважното не видов и оп еве ме извлекле и добив играчки (не лути се човече) :lol: после имам од бинго по 50 ден хаха ништо повеќе и од кафиња филгџан, лажичка.. 50 ден :rofl: и тоа а праќав и за една нова год мислам беше цело ќесе наполнив со етикети со испратени кодови од кожувчанка и синалко и ништо не добив а другарка една пратила и оп капа :lol: тоа е среќа
     
  14. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Ретко играм, но кога играм добивам. Затоа мовие дома ме тераат да учествувам и да купувам јас кафе, сум имала среќна рака, демек. :lol:
    Прво што се сеќавам е точакот од Наш Свет(или некое друго списание во основно што ни го носеа). Уште си го возам, плав е. Тогаш празник во школо беше за мојот клас. Изгубија неколку часа бидејќи екипава дојде да ме слика. :D
    Од екологија знам ,некој часовник имав. На Бинго неколку 14ки имам. И кафиња нормално и слични ситни ствари.

    Ау да, најинтересно беше што добив награда од Таа списанието а не ни испратив нешто да учествувам во играта. Жолта блузичка со розов натпис -Таа те сака. Ми ја испратија на домашна адреса а и во списанието ме објавија како добитничка. И до ден денес не знам кој пратил во мое име, а со сигурност знам дека не се моите дома. :)
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Добив гратис чистење на домот со Кирби :rock: :D
     
    На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Абе ич не верувам во овие работи не знам се си мислам има некое сценарио одзади ... :^)
    Од како дознав дека правеле далавер со лото топчињата едни полесни , други потешки ... Баталив :fubar:

    Што имам добиено ?! од трите најдолгото ...
     
    На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Имам добиено да,ручки од тапан.
    Пс, неам ништо добиено, барем според мене, се е лажги без опашки. Обично, тродупло наплаќам, него ли што добивам. х)
     
  18. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    А да го имав и јас добиено пред некоја година, за да после ме убедува и дави да го купам.Сигурно и тебе по тел. ти се јавиле и ти рекле дека си ,,нивен среќен добитник,,.
    Ќе подзачисти тук тамо, ќе ти објасни како работи и потоа ќе те убедува да го купиш, а ако бидеш добра и на рати ќе ти го даде а и ќе ти понуди и за нив да работиш (6 000ден фиксна плата плус % од продажба и исчистена куќа).
    Тоа е нивна маркетинг стратегија
     
    На Zaljubena111 и mims-89 им се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Секогаш играм наградни игри, а досега имам добиено маица, капа од кока кола, пиштол на вода од чипси, карти за на концерт од кока кола, дигитален апарат од наградната игра во веро и гратис сок или чипси хаха имам среќа да не се почудам пу пу пу :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  20. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Многу ретко. Пред некој ден купив грепки (и нормално ништо не добив) и за Кока-кола наградната игра што беше, испратив еден код. Друго слабо. Некако немам живци да собирам капачиња, кафиња ( :) ) и слично и после да ги праќам по пошта. Вака на поедноставен начин знам да се залажам. :D