1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградни игри

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од irenna, 2 мај 2010.

  1. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    И јас имам праќано прќано,еднаш ушествував на нагрдна игра од Колгате и ми се падна четка за заби јас пукав од среќа,имам праќано за многу работи но не ме извлечиле :(
     
  2. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Само оние од кафе. И мислам дека денот кога ми се падна награда,пишав на форумот,да ми остани засекогаш! :D Единствено што имам добиено се 50 денари. Една кутија цигари. Па,кој ти ја дава.. :wasntme:
    Мене па баш никој не ми ја дава,затоа што поголем баксуз од мене нема. Тоа е единственото нешто што ми се има паднато. :D
     
  3. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Се сеќавам еден 15ти Септември пред неколку години татко ми купои грепки на мене и брат ми и братучетките и мене цел ден ми се паѓаа по 50ден.
    Исто сега со Синалко соковите купив и ми се падна сок, завчера купив и пак ми се падна гратис сок. На друго не ми текнува засега.
     
  4. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Жити една крпа од Кока Кола мајке ми, одамна се откажав од игри на среќа или наградни игри, сеедно, не се за мене они, не сум за нив јас, време џабе за нив ноу.
     
  5. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Јас имам добиено торба-фрижидерче од скопско и еден календар од Лино, ама него сите што ќе пратеа го добиваа :P важно јас ќефови бев кога видов големо плико пред врата со мое име и презиме! :) :)
     
  6. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    не играм и не се за мене :D
     
  7. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Не играм, но еднаш кога бев мала добив мобилен телефон, кој никогаш не отидовме да го земеме. Грев е. |(
     
  8. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Јас не верував се дур не ни се падна награда.
    Мајка ми од кога знам само купува производи што даваат награда и само коментираше па зошто од ова кафе да не купам или од овој детергент,сок итн... кога другите немаат награда.
    И така летово еден убав сончев ден, не знам кое кафе беше, го купи и кога дојде дома го отвори (инаку од тоа кафе и се паднаа неколку пати шољи и лажички и сега има цел комплет :lol: ) и се падна фрижидер. И тоа добар , не некој колку ради реда даден на награда.
    А бе радости живи :party:

    После немаше жива сила да ја сопре да го купува тоа кафе. Си велеше : хмм машината за алишта ми е стара, па може и таа ќе ми се падне :D
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Единствена награда што сум ја добила беа комплет чаши и 5 сока од Бифрут имаше наградна игра преку фб.... :)
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Топ мобилен од Милка наградна игра. Ама цела година собирав опаковки и одеднаш ги праќав едно 50 пликоа :lol: Така 2-3 години правев, сеа веќе нема милка наградни игри a ми се насобраа опаковки ;(
    Дебитни картички со добра сума на нив од Орбит.
    14ка на бинго.
    10тина илјади на грепки недобитни кои се извлекуваа во бинго.
    Сваровски обетки.
    Карти за концерт.
    Последно летово купив 2 сјајеви за миење садови пополнив купон добив сет за чистење кујна и купатило. И го подарив на мајка ми :lol:
    Чаши, кафиња, 50 денарчиња, лажички, торби .... еден куп имам :)
    Божемските Кирби награди се топ, доаѓаат и ти чистат 1/6 од теписонот во дневна и 1/4 од креветот.
    А наградното патување од Травел Хаус да го спомнам? Се сам си плаќаш ама божем си добил наградно патување |(

    Кој игра ќе добие мож некад, кој не игра никад нема да добие :)
    Денес запознав девојче кое доби кола на наградна игра, колку беше среќна ах, а и јас се радував за неа.
    Се запрашувам како е да добиеш автомобил, а сестра ми ми вика "што се прашуваш никад нема да доживееш" :D
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.305
    Допаѓања:
    16.756
    Јас ништо, а не сум ни играла. :D
     
  12. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Во колку часот е извлекувањето од наградната игра на Синалко? И каде ќе бидат објавени добитниците?
     
  13. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Беше на канал 5 во 17 часот ама изгледа не беше во живо.Целосната листа на добитници ќе биде објавена на 3-ти Април во Утрински весник :)
     
    На Feminkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Мама и дечко ми, нон стоп собираат нешто.
    А јас освен бинго и грепки ништо друго.
     
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    сум прајкала некои од весници како наградни игри ама :^) јок ништо :D :D
    на некоја гребка по 100денари сумдобила и тоа е нема ништо за мене околу игриве :D ај здравје ;)
     
  16. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Сакам да играм наградни игри, но засега ништо не сум добила.
    Со кожувчанка што беше наградната игра се утепав од праќање на кодови и ништо.
    Сега исто оваа што е со веснициве испраќам , па ќе видиме можеби ќе си освојам автомобил |( :lol:
    Татко ми редовно игра Џамбо бинго и тоа е тоа. :)
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Овде се е наместено и јас не верувам во вакви игри.
     
  18. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    јас секогаш си играм од се ппо нешто најјака добивка ми беше подарок парфем од космо секогаш си верувам во среќата
     
  19. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Ухууу, многу ствари имам добиено на наградни игри.
    Почнувајќи од принтер, две камери за пц, книги, блузи, чаши, усб, масажер, дормео часовник, појас за слабеење, римел и сјај за уста, ваучер што се' уште го немам искористено :D, неколку пара обетки, шешир.. на друго не ми текнува моментално а има уште доста работи што сум ги изоставила.

    Среќа во игрите имам, не викам не. 8)
     
    На kikav му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    еднашка таму нешо у маркет имаше ако купиш нивеа шампон ке учествуваш во наградна игра и си добив фен за коса(а и така ми требаше еден) :D