1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надарени (Мерилин Кеј)

Дискусија во 'Книги' започната од cool-girl, 13 јули 2011.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сите ги имам прочитано,и книгите не ми оставија лош впечаток.
     
  2. Dragannah

    Dragannah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Јас го имам прочитано првиот дел и да ви кажам, дека почнав да ја читам книгата доцна во ноќта и дека почна да ми се спие, си легнав и едвај чекав да дојде следното утро да ја дочитам.
    Имав 14 год, кога ја читав па ми беше ептен интересна :D
     
  3. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Првите два дела ги земав од библиотека и видов дека се интересни и другите четири дела ги купив од саем.Кратки се и имаат содржина која те тера да видиш што ке се случи следно .. :)
     
  4. Dragannah

    Dragannah Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Ај да се пофалам дека го прочитав и вториот дел :P Интересен е и вториот, но не толку многу колку што е првиот :) Сепак и овој дел го прочитав за брзо, за 2 дена
     
  5. Vik4e

    Vik4e Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    Го прочитав првот, претходниот пат во библиотека сакав да го земам вториот ама го немаше ( некој го немал вратено) па сега кога ке одам повторно сакам да го земам втори ако го нема пак ке го земам трети
    :D ајдее се измешано Важно книгата ми е многу убава :)
     
  6. inuska

    inuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Ги имам прочитано сите делови и сите ги имам дома, а на компјутер ми се сите делови на англиски. Ми се допаднаа, иако прво мислев дека ќе има 9 дела, во секоја книга опишан по еден лик. Инаку, последната книга некако не ми остави впечаток како последна, мислам дека ќе следуваат продолженија, иако никој така не кажува, дури ни авторката на нејзината официјална страна за овој серијал. Воедно, впечатокот кој ми го оставија книгите не беше воопшто силен, едноставно ова се книги кои се читаат во еден здив, или народно кажано, колку да ти помине досадата. Поздрав :) :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  7. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Моментално го читам првиот дел,и многу ми е интересен.
    Брзо се чита,и сакам да ги прочитам сите делови :D
     
  8. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Ги имам прочитано сите шест делови.. Многу ми се интересни.. Сите ги имам прочитано двапати ;)

    Вториот пат ги прочитав сите 6 во 3 дена :wasntme:

    Ги препорачувам на секој книги кои ќе ве заинтересираат уште од правата страница :!:
     
  9. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Сите ги имам и сите ми се прочитани, да не знае некој дали има 7-ми дел зашто некако поглупо и неможеше да ми заврши, мислам ова не е крај, ама стварно, и што дека

    Картер (ПОЛ :!: ) седнал и ја слушал Мадам!? :^)

    Ако има 7-ми дел директно ја земам и ќе ја прочинам за 2 часа ко што имам обичај со сите интересни книги.. :D :D
     
  10. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Ги имам прочитано сите делови, а останатите три дела ги иам читано на англиски, али супер се..баш онака тинејџерски :)
     
  11. Youlen

    Youlen Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    194
    Ги имам прочитано првите 3 дела многу одамна, онака лајт тинејџерски книги, тогаш уште се сеќавам бев под импресии на серијата Волшебнички па книгиве ми дојдоа како капак на тенџере :)
     
  12. theghost

    theghost Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Ги читав во септември 2012, свежо почнати на училиште без многу домашна работа и ги прочитав сите што ги пронајдов,в о редослед, ми се допадна приказната премногу, надарени ученици во училиште во кое можеш да споредиш личности што ги има и во вистинскиот живот. Прекрасна приказна, препорачувам.
     
  13. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Ги прочитав првите 3 дела,и можам да кажам дека се добри.
    Би ги прочитала пак,онака повеќе за опуштање или кога би имала повеќе цлободно време,па да си се внесам во книгичката.Фала ти cool-girl,тотално заборавив дека ги имам на полица,ќе си ги прочитам пак. :)
     
  14. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека почнав ова да го читам :) Книгиве ми ги сменија мислењава кои претходно ги имав...инаку ги прочитав првите 2дела сега одам на следните.Доста интересни книги,ме тераат се повеќе да се задлабочувам :)
     
  15. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Надарени ги прочитав сите делови лани летото.
    Книгата ми остави голем впечаток.
    Ја препорачувам на оние кои сакаат лесни стилови и малку нереалност.
    Браво за книгата :clap:
    Чекам и нови делови.. :)
     
  16. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Ги имам прочитано 1, 2 и 5, и на сите топло ви ги препорачувам. Прекрасни, тинејџерски книги кои го будат моќниот свет на фантазијата и те прават со сласт да ги читаш. Летово планирам да си ги купам и останатите делови, многу ги засакав книгиве. :)
     
  17. Therose.S

    Therose.S Активен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    3
    Читав некои делови од овие книги и ги обожавам, но не можам да ги најдам сите... Интересни книги кои се читаат во еден здив...
     
  18. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Ги имам прочитано 1, 3, 5 и 6 дел. :) А 3 и 5 ги имам и купено.. не велам дека се лоши, интересни се за читање. :) Ги читав за 1 ден xD
     
  19. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    Сите делови ги имам прочитано,и многу ми се интересни.СЕ ЧЕКА НОВ ДЕЕЕЛЛЛ!!! :dance:
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  20. iveflower

    iveflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    12
    Јас првиот дел го прочитав, иако не обожавам ваков стил на книги морам да признаам дека ја прочитав во еден здив нестрпливо чекајќи како ќе заврши! Многу ми се допадна