1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надарени (Мерилин Кеј)

Дискусија во 'Книги' започната од cool-girl, 13 јули 2011.

  1. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Значи сите 6 делови ги имам прочитано :lol: , книгава е ПРЕКРАСНА :inlove: , тој што ја нема прочитано не мора да чека веднаш нека ја земи од библиотека и нека ја чита ;) и + тоа многу е лесна и интересна за сваќање и се чита за 2 сати (барем јас за толку време читав еден дел т.е. една книга :D )
     
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Имам прочитано 3 дела и не ми оставија некој голем впечаток. За тепање време се океј.
     
  3. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Ги имам прочитано првите 2 три дела и многу ми се допаднаа,жанрот ми се погоди.Лесни се за читање,онака за опуштање.Освен тоа,постојано нешто се случува и те тера да читаш,да читаш и да читаш.
    :D
     
  4. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Ауу незнаев дека имало тема за книгиве.. :wasntme:

    Ги имам сите 6, со нив си ја започнав домашната библиотека и имаат посебно значење за мене :inlove: :lol: Баш памтам првата кога ја читав и знаев дека морам да ги имам и другите, кога си ги купував и другите делови најрадосна бев :D Одлични се сите, ама можеби најмногу ми се допадна првата книга, интересна ми беше таа споредба Аманда/Трејси :wasntme: Сега малку ги имам и заборавено другите делови, така да планирам пак да си ги прочитам кога ќе имам време :D

    инаку порано мислев дека се 9 делови, очекував да излезат уште три.. :lol:



    уште чекам.. :emo: :geek:
     
  5. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Јас одамна ги меркам...планирам да ги земам во Понеделник.
     
  6. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Да не знае некој, се планира ли седми дел? :$ Мислам дека мора да има, сепак тука ништо не завршува, и онака не се знае каков е тој Др.Палеј, и каде отидоа Џексон, Серена, Клер и другите. :?: Ако има следен мислам дека ќе биде или за Мартин, или за Чарлс, зашто мислам дека Сара и нејзината причина зашто не ја користи дарбата ќе се откријат на крај. :) Штом излезе, одма ќе си ја најдам оналајн, а кога ќе ја преведат на македонски, ќе си ја купам. :)
     
  7. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Јас прво го читав 6тиот дел,ама се сфаќа што се случува :) После дознав дека всушност книгата е во повеќе делови и некои ги купив некои од библиотека ги земав и така сите ги прочитав по ред.Фантазија се, интересни се.
    Мислам дека има 9 дела ама на македонски се преведени само 6.Кога ќе излезат другите,обавезно ќе ги прочитам :D
     
  8. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Не не. Се’ уште нема објавено седми дел. Ниту на англиски. Јас би ја читала и на англиски, кога ќе размислам, можеби и подобро е на англиски... Ич не ми се допаѓаат македонските преводи. Во една книга „Талент“ мислам дека беше пишуваше „и-телефон“ :o
     
  9. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Браво за темава. :clap: Гледам дека темава не е од сега, па пишувавте дека има само 5 дела, ама сега го има и 6 дел преведен. Книгите се фантастични, ги имам сите 6, по 2 пати прочитано :inlove: :inlove: :inlove:
     
  10. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Овие книги тука,ме натераа да читам :D Си читав текстови,поезија,проза,ама книги да читам,онака цели книги,не ми беше навика и ме мрзеше. И после овие книги,морам да си имам нешто за читање покрај себе. Одлични тинејџерски приказни.
     
  11. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Јас го имам прочитано четвртиот дел за рок од 2 часа. Премногу ми е интересна. Сакам да ги прочитам и другите, ама ги немаат вратено во библиотека.