babylove овошни кашички

Надградба на нокти со ув гел во домашни услови

Дискусија во 'Тело' започната од macalavica, 3 август 2016.

 1. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки

  Одсекогаш ми се допаѓале убаво средени и негувани нокти.Ноктите со гел изгледаат уредно и негувано.
  Денес на секој чекор има салони каде што се прави професионална надградба на нокти со гел или акрил, но поради недостаток на време а и финансии голем број на млади девојки се одлучуваат да пробаат самите дома да си прават маникир, и со тоа да заштедат и на време и на пари.
  Јас се одлучив да си ја пробам среката и да си правам маникир сама, порачав сет за надградба на нокти со гелови од алиекспрес и ув лампа, изгледав еден куп видеана јутуб и бинго, ем убави нокти, ем флексибилност да си ги правиш кога сакаш. Геловите се малку тешки за правење, и ми треба подолго време, па затоа во последно време се преориентирав на гел лакови кои се многу полесни за нанесување, и постапката е поедноставна.
  Ја отварам темава со цел да си помогнеме меѓусебе, да размениме искуства и да ги стигнеме професионалците. Маникир си правам исклучиво за себе и на моите дома, многу пати ми бараат пријателки да им правам нокти за пари ама не прифакам.
  Има ли уште феминки што си прават маникир дома, која техника ја преферирате, кои гелови ги користите и.т.н.
  Поздрав!
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lady in white

  Lady in white Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  I jas sakam da pocnam sama ama sakam barem nekoj da mi pokaze. Mislam deka so gledanje od youtube ne se uci.
   
 3. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Што мислите за овој гел? Не треба УВ ламба за него.
   
 4. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  24.279
  Пол:
  Женски
  Ова сепак би требало да е некој лак со ефект на гел. Со оглед на тоа што оној зацврснувач 8 во 1 исто на Евелин е најдоброто нешто што им се случило на моиве нокти, не би ме зачудило и овој препарат да има солиден квалитет. Не сум го пробала но би сакала, каде го има? Го немам заприметено...
   
  На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. My name

  My name Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Во Космо го има, 160 денари е.
  Јас го имам презадоволна сум. Препорачувам! Ноктите се прекрасни со него. Првиот слој од лакот се суши за две три неверојатни минути, за втор доволно се пет минути и е суво. Потоа се нанесува од вториот чекор кој дава прекрааен сјај.
   
  На cresa-jagoda и Zaljubena26 им се допаѓа ова.
 6. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  И колку време ти седат такви ноктите?
   
 7. My name

  My name Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Е тоа заборавив да го пишам :)
  Цели пет, шест дена без ни најмалку да се ''помести'' лакот.(y)
  Само мене бавно ми растат ноктите и можеби затоа лакот стои подолго.
   
  На cresa-jagoda и Elen4e_sonce им се допаѓа ова.
 8. Elen4e_sonce

  Elen4e_sonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2016
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  533
  Пол:
  Женски
  Јас самошто го купив ова средство ама бојата на тој основниот лак не ми се допаѓа. Дали би можела некако да ставам обичен лак, дали наместо основниот прв слој или над него?
   
 9. My name

  My name Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Хммм па можеш пример да пробаш на еден нокт чисто да видиш фали ти се допаѓа крајниот ефект.
  Јас лично не сум правела така бидејќи ја обожавам бојата на основниот лак.:)
   
  На cresa-jagoda и Elen4e_sonce им се допаѓа ова.