1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти со ув гел во домашни услови

Дискусија во 'Тело' започната од macalavica, 3 август 2016.

  1. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.028
    Допаѓања:
    4.761
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки

    Одсекогаш ми се допаѓале убаво средени и негувани нокти.Ноктите со гел изгледаат уредно и негувано.
    Денес на секој чекор има салони каде што се прави професионална надградба на нокти со гел или акрил, но поради недостаток на време а и финансии голем број на млади девојки се одлучуваат да пробаат самите дома да си прават маникир, и со тоа да заштедат и на време и на пари.
    Јас се одлучив да си ја пробам среката и да си правам маникир сама, порачав сет за надградба на нокти со гелови од алиекспрес и ув лампа, изгледав еден куп видеана јутуб и бинго, ем убави нокти, ем флексибилност да си ги правиш кога сакаш. Геловите се малку тешки за правење, и ми треба подолго време, па затоа во последно време се преориентирав на гел лакови кои се многу полесни за нанесување, и постапката е поедноставна.
    Ја отварам темава со цел да си помогнеме меѓусебе, да размениме искуства и да ги стигнеме професионалците. Маникир си правам исклучиво за себе и на моите дома, многу пати ми бараат пријателки да им правам нокти за пари ама не прифакам.
    Има ли уште феминки што си прават маникир дома, која техника ја преферирате, кои гелови ги користите и.т.н.
    Поздрав!
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lady in white

    Lady in white Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    I jas sakam da pocnam sama ama sakam barem nekoj da mi pokaze. Mislam deka so gledanje od youtube ne se uci.
     
  3. Elen4e_sonce

    Elen4e_sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Што мислите за овој гел? Не треба УВ ламба за него.
     
  4. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.990
    Пол:
    Женски
    Ова сепак би требало да е некој лак со ефект на гел. Со оглед на тоа што оној зацврснувач 8 во 1 исто на Евелин е најдоброто нешто што им се случило на моиве нокти, не би ме зачудило и овој препарат да има солиден квалитет. Не сум го пробала но би сакала, каде го има? Го немам заприметено...
     
    На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. My name

    My name Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Во Космо го има, 160 денари е.
    Јас го имам презадоволна сум. Препорачувам! Ноктите се прекрасни со него. Првиот слој од лакот се суши за две три неверојатни минути, за втор доволно се пет минути и е суво. Потоа се нанесува од вториот чекор кој дава прекрааен сјај.
     
    На cresa-jagoda и Zaljubena26 им се допаѓа ова.
  6. Elen4e_sonce

    Elen4e_sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    И колку време ти седат такви ноктите?
     
  7. My name

    My name Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Е тоа заборавив да го пишам :)
    Цели пет, шест дена без ни најмалку да се ''помести'' лакот.(y)
    Само мене бавно ми растат ноктите и можеби затоа лакот стои подолго.
     
    На cresa-jagoda и Elen4e_sonce им се допаѓа ова.
  8. Elen4e_sonce

    Elen4e_sonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2016
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Јас самошто го купив ова средство ама бојата на тој основниот лак не ми се допаѓа. Дали би можела некако да ставам обичен лак, дали наместо основниот прв слој или над него?
     
  9. My name

    My name Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Хммм па можеш пример да пробаш на еден нокт чисто да видиш фали ти се допаѓа крајниот ефект.
    Јас лично не сум правела така бидејќи ја обожавам бојата на основниот лак.:)
     
    На cresa-jagoda и Elen4e_sonce им се допаѓа ова.