1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. prasence

    prasence Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    Procitav razlicni iskustva! Za tie sto imaat staveno nadgradba gelna ili akrilna i se zadovolni kazete kade ste gi pravele i po koja cena?
     
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Акрилна имав ставено 1200 ден. а гелна 1000 ден. Ама не сум од Ск, па не знам таму како се движат цените.
     
  3. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    Јас имам ставено и акрилни и гелни и од двете се оштетуваат ноктите ама не многу :) сепак треба време да ги средиш после тоа. :)
     
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ве прочитав сите добро. И јас имав ставено од гелови тие што се, и ги носев штознам колку нели со корекции, и решив да ги вадаааам и да ви кажам дека има специјални едни течности што се за вадење и на тој начин не се оштетува твојот нокт. Незнам дали вие сте биле така третирани со тие течности за да не се оштетат вашите нокти ???
     
  5. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Јас имам ставано и акрилни и гелни, се оштетува малку ноктот, доаѓа до лупење на горниот дел, но тоа не е премногу страшно, за ден-два се поправа :) Инаку јас имам ставано во Афродите и навистина се убави и дого траат, а сега последно сакав да прогам пак во Сандра ама овој пат гелни, има некоја акција 400 денари се, и навистина беа убави, убаво изгледаа и ми траеа еден месец, а потоа не паднаа саму туку јас ги искорнав зошто веќе ме нервираа :D
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.081
    Дечки,а сте виделе ли кај нас комплети за домашна надградба?!
    Јас до пред некој месец во аксесорис во гтц,карши сега еликсир ги гледав,ама сега ги нема.А беа баш онака како оние за надградба во салониве,плус имаше дополнително и гел и турпии и се...ама смотана,касно палам,дури сега ми текна...
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Лилит таа фирмата што бев спомнала во некоја тема дека продаваат материјали за надградба се наоѓала позади Соборен Храм во некоја уличка во зграда, на зградата имало реклама на ѕид, тоа било претставништво на Севентин и Магнетик. Знам дека не ти објаснив убаво ама ни сестра ми не се сеќава точно како се вика улицата а нема ни телефонски број. Сори за недоволните информации :$
     
  8. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Сум видела реклама во списанието Теа Модерна за продажба на материјал за надградба за нокти, ама незнам дали даваат вака или само по салоните тоа нели на големо.. Треба да се праша :)
     
  9. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Jas imam stavano akrilni vo Ultra look kaj univerzalna sala e 1500 den.ama mnogu se dobri i trajni,mesec ipol -dva traat :)
     
  10. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Јас за матура имав ставено акрилна надградба и ми стоеше месец дена, и на крај сама ги извадив зошто ми здосадија, а за оштетување ми се оштетија малце, но сега ја ористам кремата Дикла за да ми се зацврснат ноктите зошто ми се кршливи
     
  11. pretty

    pretty Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    ednas staviv akrilni i nikogas poveke, mi traeja 6 nedeli i posle sami pocnaa da mi se krsat pa gi skrativ a toj lepakot mi ostana na noktite i sega kako iskasani mi se epten me nervira nemozi da se izvadi :worried: :@
     
  12. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Јас имам ставено гелни па ќе видиме колку време ќе ми стојат
     
  13. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Јас веќе два пати имам ставано гелни и сум многу задоволна, ем ми стојат долго време, ем после нив ноктите не ми се оштетени :)
     
  14. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Јас имам ставано и гел и акрил. Гел кога ке ставам мн мн кратко ми стојат и одма ми се кршат, едвај две недели дали ми стојат. А акрилни еднас во ultralook ставав и ми издржаа месец и нешто, али сега пред одмор кога се јавив да закажам пак да ставам ми рекоа дека имаат слободен термин тек за една неделан :o Отидов во друг салон ми ставија гел и ми издржаа цели 3 дена. Иначе јас си грицкам нокти уште од мала така да единствено решение да ги пуштам е да си ставам надрградба така да планирам пак да ставам за недела-две али овој пат само акрил и ништо друго :D :D :D
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Само еднаш имам ставено, и немам поим дали беше гел или акрил, а ги ставав во Белград, ги платив околу 1000 дин. т.е околу 10 евра. Ама тоа беше пред две години. Не ми се бендисуваа, многу ми беше чудно со нив, а освен тоа, не сум навикната на толкава должина иако на глава им се качив да ми ги направат пократки. Сами ми паднаа после две недели, остатокот го истружив со специјална турпија. И ноктите после ми беа ужасни. Среќа, се опоравија и сега ми се убави и цврсти... а се мислам дали да си ставам за свадбата, или да направам обичен маникир :?:
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Според мене направи си обичен маникир. Претходно пуштај ги ноктите и мачкај ги со специјален лак за зацрвстување и против лупење и после направи си дискретен и нежен маникир. Ем поефино, ем поубаво- а ако ме ангажираш мене ќе имаш преубав маникир без пари ;) :D
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Цело време ги пуштам, понекогаш со маслиново масло ги мачкам... порано ги грицкав, среќа што веќе го немам тој проблем. И јас некако повеќе се мислам за обичен маникир - а ако се нафаќаш да ми направиш - зошто да не? :) Ама нема да биде без пари ;) :) добро, не мора пари, може нешто друго ;)
     
  18. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Откако знам за себе ставам надградба, зошто имам проблем со грицкање на нокти.. Иако уште толку ми ги ослабува, морам да ја ставам бидејќи ги грицкам до корен, ама буквално ;(
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не сме во исти град инаку радо би ти ги направила. Но кога ќе дојде време за свадбата пиши ми лична порака, а јас ќе ти дадам совети и ќе ти објаснам како да ги направиш ноктите. Инаку јас ги мачкам со лак за зацврстување од аура. Порано беше 90ден, сега го направија 130, го има во Зегин, и е преубава нијанса баш за француски маникир, и навистина ги прави јаки ноктите.

    Еве слика [​IMG]
     
  20. sugar.nn

    sugar.nn Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    15
    Мој совет е да си ставиш надградба и некои време одрзувај ја, значи да не ти се крсат, иди на корекции и ке видиш и сама додека не ти пораснат ноктите до некоја должина што ти одговара. После иди на маникир и нека ти стават само гел и така ке си ги имаш твоите нокти, твојот облик само што нема да ти се кршат и нема да ги грицкаш :)