1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Пред неколку месеци за прв пат ставив надградба на ноктите и не знам дали ќе ми текне пак да ставам. Кога ги извадив моите нокти целосно ми беа уништени, ми требаа цели 2 месеци за да ги доведам во ред..
     
  2. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Never never never more -никогаш повеќе нема да ставам надградба на нокти, пред 2 години си ставив само на 3 нокта(ми таеше 7 дена) , бидејки другите ми беа големи (инаку имам долги и цврсти нокти) и што си направив -си ги уништив :@ , еве поминаа 2 години никако не ми растат или ќе почнат да ми растат по малку и веднаш се кршат или се лупат. Знам дека тоа ми е од надградбата бидејки не може од 10 само тие 3 да не ми растат, а другите ми се како наградени и секогаш си ги правам со печат.
     
  3. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    е јас не сум си ставила до сега надградба на нокти :$ :tmi: можеби изгледа чудно, ама имам цврсти нокти кои кога ке ги пораснам не се кршат и немав потреба до сега за надградба ... :lol: аауу, не знаев дека се толку штетни за сопствените нокти :^)
     
  4. gerisha01

    gerisha01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    4
    Убаво стојат се тоа океј ама од кога ке ги извадиш ноктите ти се уништени иако некој велат дека неможе да ти се оштетат се оштетуват и тоа многу :*
     
  5. Odiseja

    Odiseja Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    32
    имав многу јаки нокти, решив да ставам надградба пошто секогаш ги сакам долги ( еден ми се скрши и кај ли ја таква ќе идам ?! ) и ај ставив ... еднаш и веќе никогаш :D
    ем ми беа уништени , самата структура на ноктот беше општ хаос, башка што ми требаше време да ги израснам пак , башка што ослабеа во јачина ...
     
  6. Mahagona

    Mahagona Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    На моите нокти редовно ставам гел веќе 2 и пол години затоа што природно ми се тенки и кршливи...со убава и професионална обработка (мислам дека ако одите во салон каде што работат со производи Hollywood nails е најдобар избор) ноктите ќе ви се ПЕРФЕКТНИ во секое време... еднаш месечно или дури и поретко (ако ги пазите) практикувајте...место да давате пари за лакови турпии препарати секакви и дома сами да се средувате мислам дека за нокти наједноставно решение е гел. Ноктите зборуваат многу за личноста и сметам дека мора на секоја модерна девојка да и` се средени! :D
     
  7. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Јас скоро па 3 години ставам гел на ноктите, правам пауза понекогаш за да ги одморам... ама најубави ми сееее, онака ке си отидеш ке ти ги средат,оформат, нацртаат и немаш гајле 1 месец.Ама единственото негативно е што кога ќе ги извадиш твоите се ужас па 2-3 недели да не претерам.Така да ако планираш повеќе пати да ставаш арно,ако е за 1 не препорачувам :*
     
  8. marija-elena

    marija-elena Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    [mod-reklama:1u8n9c5d][/mod-reklama:1u8n9c5d]
     
  9. Lady.83

    Lady.83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Девојки јас сакам да прашам нешто конкретно.Дали некоја од вас се занимава со средување на нокти-гелна техника или акрилна.Или дали мозеби знаете некој што се бави со тоа,бидејќи ме интересира од каде мозам да набавам електрична турпија за нокти .Се распрашав во некои од салоните што дистрибуираат гелови и сл.но се прилично скапи,најефтините се 10000,14000 ден.а има и поскапи варијанти од 29000 ден.Би сакала да знам дали воопшто може да се најде некоја поефтина,па доколку некој од вас знае кај би можела да набавам,но да биде веке испитана работа сто би се рекло,да знам дека навистина би била добра и квалитетна,тогаш навистина би ви била многу благодарна за било каква информација.
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Дефинитивно!!! Стварно преубаво изгледаат, ама после е многу лошо, со месеци треба за да чекаш да ти се обноват и зацврснат :doh:
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас лејди баш тоа сакав , еднаш да пробам онака од љубопитност .. Мислев нема многу да ми се оштетат од еднаш :lol: И што да правам сега ?
     
  12. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Па душо не знам што да ти кажам, јас еве моиве ги извадив пред 2-3 недели (ги паузирам малку :D ) па више ми се таман опоравени.Првите неколку дена ке ти бидат ужасни, мене и ме болеа малку и ми беа како ливчиња.Ама чим сакаш пробај, стварно преубаво изгледаат 8)
     
  13. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Стави си преубаво изгледаат,а откога ќе ги извадиш,прави си третмани со маслиново масло мн. брзо ќе ти се средат.Позз
     
  14. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Јас немам добро искуство со надградби...После надградба ноктите неможат да ми се вратат во нормала по 5-6 месеци. Последниот пат ставив гел врз моите нокти, еве сега неможам пак да ги пораснам бидејќи многу ми ослабнаа и ми се оштетија ....:(
    Сепак и кратките нокти се ин, само треба да се смисли некоја интересна шара- дизајн, тогас имаат и подобар ефект од надградбата. ;)
     
    На Libra19 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Јас би ти предложила да не ставаш надградба (доколку не ти се изгрицкани до живец и имаат некој нормален облик), бидејќи и онака ти се слаби ноктите, ќе ги доведеш во уште полоша состојба :?: ....Наместо тоа налакирај ги ноктите со некоја пастелна боја (сезонава се ин тие нијанси) и стави некоја интересна шара на еден или повеќе нокти ;)
     

    Прикачени фајлови:

  16. Belisima

    Belisima Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    26
    Јас пред 1 месец ставив надградба на нокити за свадба и последна 1 недела почнаа да се кршат . Додека ги имав беа прекрасни но сега ноктите ми се катастрофа незнам усте колку време ке треба да се обноват . Јас не би ставала уште еднаш.
     
  17. marijana..maca

    marijana..maca Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    za nadgradba neznam.. ama gel e mn ubavo da si stavsh..i moite nokti bea za nikade, pa koa si stavaf gel taa shto mi go stavashe vika ne ti garantiram deka mn kje ti stoi oti na mali nokti malku stoel voa noa a ustvari da ne gi podrecham eve gi 5 nedeli i sakaf sama da gi lupam i nemozam...i plus toa mn mi se porasnati i pocvrsti i mn si gi sakam :)))))))
    [mod-kirilica:3o9ufv7n][/mod-kirilica:3o9ufv7n]
     
  18. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Не ти препорачувам сама да го вадиш гелот, јас имав гел врз моите нокти и сама го извадив.........сеуште неможам да ги опоравам.........Оди на маникир ќе ти го отстранат гелот :)
     
    На marijana..maca му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nena85

    nena85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    JAS STAVAM NOKTI I DA VI KAZAM VISTINA E DEKA SE OBRABOTUVAAT PRVEN VASITE NOKTI PA POTOA SE STAVAAT TIPSOVI NO TOA NEZNACI I DEKA SE OSTETUVAAT. AKO SE RABOTI VNIMATELNO I SO KVALITETN PROIZVODI TOGAS NEMA NIKAKVA STETA.
    [mod-kirilica:2d6j3a3k][/mod-kirilica:2d6j3a3k]
     
  20. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    јас никогаш не сум размислувала за надградба ни на нокти ни на коса
    пијам таблети пивски квасец и им ставам на ноктите лак за забрзано растење ( во авон и во орифлем има)
    растат како луди