1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. Anyeska

    Anyeska Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Препорака некоја за во Карпош? Пратете и инста ако има
     
  2. Inlovewithm

    Inlovewithm Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2018
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Baraj ja tammy petrushev na fb ili studio sidonia na fb/insta. Kralica kakva nema ! @LadyC
     
  3. Ana-Marija24

    Ana-Marija24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    201
    Девојки плиз хелп:^) може е off topic ама имам мака со ноктиве, пред 2 недели ставив наливни нокти имав повод, како да ги извадам чудава:D:o не се вадат со ништо неколку слоеви имаат.. дали треба да идам пак да ми ги извадат и стават некоја варијанта што после дома сама можам да ги извадам.. Ај плиз ако е некој по упатен нека ми даде насока (наредно да ставам пластични, акрилни??) фала:l::)
     
  4. Inlovewithm

    Inlovewithm Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2018
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    Lele nikako nareden pat stavanje akril . Akrilot e najcvrsto nesto kako malter e , nema da go izvadis sama nikako :D
    Odi neka ti gi izvadat na kozmeticar nemoj sama ke gi unistis tvoite nokti i mnogu vreme ke ti treba da gi opravis
     
    На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    605
    Допаѓања:
    557

    единствено полошо од наливни е акрилот. Дома никако немој да ги вадиш, јас така ги имам уништено моите. Таму кај што ти ги правеле нека ти ги исвадат и нека ти стават барем еден слој база - базата е како прозирен лак и поосле вадење ќе ти останат цврсти и би требало неоштетени.

    Сите наградби се штетни, ама ако веќе сакаш најбезболно да поминеш јас ти препорачувам траен лак на твојот нокт.
     
    На Ana-Marija24 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  6. Teja26

    Teja26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    586
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки доколку знае некоја добра што работи со нокти покрај Автокоманда, ченто, маџари ...ИТНО МИ Е ВО ПЕТОК ПРАВАМ СВАДБА СЕ Е ФУЛ :(
     
  7. Inlovewithm

    Inlovewithm Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2018
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    A hipodrom ti odgovara li?
     
  8. Ana-Marija24

    Ana-Marija24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    201
    Фала ти ептен:l::f: А дали не е подобро да и кажам да ми стави вештачки со лепак?
     
  9. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    17.687
    Вештачки со лепак не верувам дека ќе ти стави, можеби типсови, слична варијанта. Но и на типсовите мора да ти налее гел, така да исто ти се фаќа.
    Ако не можеш да трпиш "страно тело" на ноктите најубаво лакирај си ги сама.

    Иначе доколку не си во можност да одиш да ги ги извадат, пробај сама дома но не да ти корнеше!
    Земи си турпија и турпијај ги. Ќе ти одземе многу време ама барем ќе се отарасиш од нив. Иако попаметен потег би ти било да ти ги извади стручно лице, дома сама со турпија можеш да ги оштетиш твоите нокти.
     
    На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.789
    Допаѓања:
    5.422
    Па од прилика за 1 недела би требало и сами да попуштат. Ама најдобро да идеш да ти ги извадат они, ама ако не ти се оди како мене, јас полека сама ги извадив ама почекав прво да почнат од страните да се одлепуваат по малце и потоа полека ги извадив. Нашите нокти секако се оштетени одоздоле што се турпани така да ќе треба ептен нега потоа.
     
    На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Зависи од гелот и од квалитетот на изработката дали ќе попуштат или не. Нормално изработени нокти со гел не би требало воопшто да попуштат, дури ни после неколку месеци, се додека не израсне целиот нокт прекриен со гел.
    @Ana-Marija24 најдобро е да појдеш таму кадешто си ги ставила да ги извадиш. Немој да се обидуваш сама да ги стругаш, а уште помалку да ги откорнеш. Јас еднаш така без нокт ќе останев. Во краен случај за 100-200 денари секоја козметичарка за нокти ќе ти ги извади.
     
    На Ana-Marija24 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Divad

    Divad Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    479
    Пол:
    Женски
    здраво девојки си купив лампа за ув гел турија гел и прајмер но гелот е мн мек и брзо се вади нз што можи да е но сиг не е квалитетен ги купив од зелен пазар а пошто не бев мн упатена во оваа ми продадоа ув лампа со надеж дека е и лед но не е
    е сега мили девојки дали ек може да ми препорачате убав гел и прајмер и што и да се става пред гелот со слика и од каде да го нарачам
    позз:inlove:
     
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас одам веќе 5 години кај една иста козметичарка и ди ги правам ноктите секој месец корекција. Само 2 пати или 3 ми има правено надградба кога ми се кршеле или сум сакала кратки а после долги. Моите нокти се никакви тенки и затоа не ги жалам и да се оштетат. Но сега ми се многу долги и не ми се кршат откако ќе ми стават подебел слој гел. Плус не е ич скапо. 400 денари и цел месец уживам, не се лакирам сама не правам лом по дома.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. girl748

    girl748 Активен член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Каде во Скопје има плочки со сликички за печат и дали подеднакво функционираат со гел како и со обичен лак?
     
  15. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Ako znaes spomeni kaj se naoga tocno studioto I kolki se nalivni nokti
     
  16. maleficient_99

    maleficient_99 Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Полошо нешто од лиени нокти НЕМА !! Таа што ми ги правеше ми ги препорача како подобар избор и демек "се штителе ноктите". Долго време не паднаја ама па после кога ептен ми пораснаа моите на никој начин не се ваѓаа. Почнаа да се кршат заедно со моите нокти под нив до живецот крвови бев. Ноктите ми се оштетија целосно па помина доста време додека ми се средија малку. Никогаш веќе не би правела лиени, уште се ежам кога ќе ми текне какви ми беа тогаш рацете.:x
     
  17. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Ако си имала лошо искуство не значи дека си во право :) Со години правам НАЛИВНИ и презадоволна сум уредни убави после месец пак на корекција :)
     
    На buba4e89 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  18. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Може да споделиш каде ги правиш? :)

    Можете Да ни кажете каде ги правите? :)
     
    Последна измена од модератор: 7 август 2018
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Trivia Nails, Камелија Боцевска е потпишана девојката на фејсбук. :)
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Најдобраа еве ги месец дена не мрдаат долги и плус циркони :)
     
    На ludamaja10 и blackwave им се допаѓа ова.