1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на трепки

Дискусија во 'Лице' започната од strelecF, 18 март 2013.

 1. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14
  Надградба на трепки имам јас конкретно лично направено и бев супер задоволна...НЕкои викаа дека после од кога ке ми паднат моите природни ке се изретчат, но тоа кај мене не се случи-трепките природни ми се истите...

  Е сега мене конкретно ме интересира во Скопје кај има евтина надградба но и квалитетна.... прашувам од ваше искуство
   
 2. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Трепки

  Како се имам зезнато со надграба на трепки! :fubar: :fubar: :fubar:

  Во живот несакам да помислам вече на такво нешто!! :x
   
 3. popi

  popi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  63
  Трепки

  јас сум за вештачки трепки, не тие снопчиња или надградба, ги има во секави форми интресни лесни се за ставање можиш и дома, јас лично имам многу обожавам трепки, најпогодени ми се elise ги има во веро негде околу 220ден. се и се продава лепак посебно од иста марка многу се добри ;)
  јас мислам дека цела работа во шминката ја прават трепките :)
   
 4. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14

  Ау мила и јас те подржувам дека трепките се најглавни во шминката на окото.Некогаш и да немаш креони, сенки, чуда, ако ти се добро обликувани трепките најубаво е...
  Е јас немам искуство со такви вештачки трепки, појма немам како се лепат.На природните трепки треба или на очниот капак? :?:
   
 5. popi

  popi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  63
  значи ставаш од лепилото по работ на клепката и ја лепиш одма над клепките твој, и од кога ќе се исуши лепилото некоја секунда ке почекаш, ќе си ставиш маскара и ке се соединат двете рала клепки :) ;) и спремна за party :)
   
 6. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.922
  Допаѓања:
  81.318
  Пол:
  Женски
  Јас имам ставено и целосни и гранчиња, гранчињата изгледаат по природно, а целосните по теско се вадат и мн боцкаат
   
 7. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  аууууу..еднаш и никад више. Цело време си ги гледав трепките во видно поле :headbang:
   
 8. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Девојки, се распрашував за надградба на трепки и добив одговор во салонов дека ставале снопчиња од природно влакно или целосни...
  можеби е глупаво, но не сум упатена, може некоја да ми каже какво искуство има со овие кои ги споменав? :)