Надградба на трепки

Дискусија во 'Лице' започната од strelecF, 18 март 2013.

1. strelecF

strelecF Истакнат член

Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    13
    Надградба на трепки имам јас конкретно лично направено и бев супер задоволна...НЕкои викаа дека после од кога ке ми паднат моите природни ке се изретчат, но тоа кај мене не се случи-трепките природни ми се истите...

Е сега мене конкретно ме интересира во Скопје кај има евтина надградба но и квалитетна.... прашувам од ваше искуство

2. Angel-Adriana

Angel-Adriana Популарен член

Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    551
    Трепки

Како се имам зезнато со надграба на трепки! :fubar: :fubar: :fubar:

Во живот несакам да помислам вече на такво нешто!! :x

3. popi

popi Истакнат член

Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    63
    Трепки

јас сум за вештачки трепки, не тие снопчиња или надградба, ги има во секави форми интресни лесни се за ставање можиш и дома, јас лично имам многу обожавам трепки, најпогодени ми се elise ги има во веро негде околу 220ден. се и се продава лепак посебно од иста марка многу се добри ;)
    јас мислам дека цела работа во шминката ја прават трепките :)

4. strelecF

strelecF Истакнат член

Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    13

Ау мила и јас те подржувам дека трепките се најглавни во шминката на окото.Некогаш и да немаш креони, сенки, чуда, ако ти се добро обликувани трепките најубаво е...
    Е јас немам искуство со такви вештачки трепки, појма немам како се лепат.На природните трепки треба или на очниот капак? :?:

5. popi

popi Истакнат член

Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    63
    значи ставаш од лепилото по работ на клепката и ја лепиш одма над клепките твој, и од кога ќе се исуши лепилото некоја секунда ке почекаш, ќе си ставиш маскара и ке се соединат двете рала клепки :) ;) и спремна за party :)

6. lovemme

lovemme Форумски идол

Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.414
    Допаѓања:
    63.651
    Јас имам ставено и целосни и гранчиња, гранчињата изгледаат по природно, а целосните по теско се вадат и мн боцкаат

7. Madam-A

Madam-A Популарен член

Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    7.990
    аууууу..еднаш и никад више. Цело време си ги гледав трепките во видно поле :headbang:

8. s&s

s&s Истакнат член

Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    1.066
    Девојки, се распрашував за надградба на трепки и добив одговор во салонов дека ставале снопчиња од природно влакно или целосни...
    можеби е глупаво, но не сум упатена, може некоја да ми каже какво искуство има со овие кои ги споменав? :)