1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надеж (Kefaret)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Oneo, 13 септември 2021.

 1. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  17.557
  Пол:
  Женски
  Серијава се емитува на Канал 5 некое време, но како што забележав нема тема за неа.
  Зарем никој не ја гледа?!

  Краток вовед :
  Зејнеп верува дека има среќен дом и брак без проблеми, но нејзиниот сопруг всушност ја изневерува со нејзината блиска пријателка и сосетка Мелтем.
  Еден ден, Зејнеп, нејзиниот сопруг Ахмет, нивниот син Џан и ќерката Елиф патуваат со автомобил заедно со Мелтем. Кога прават пауза на една бензинска станица, сите излегуваат од автомобилот, а на Џан му даваат задача да внимава на Елиф. Но, кога се враќаат, Елиф не е во колата. Животот на Зејнеп и на целото семејство ќе се претвори во кошмар поради исчезнувањето на Елиф.
  Поминуваат години, а Зејнеп никако не престанува да ја бара ќерка си, дури и кога и полицијата и целото семејство ќе изгубат надеж.
  По некое време, полицијата губи надеж дека девојчето ќе биде пронајдено живо и има намера да го затвори случајот, но Синан, човекот којшто ја води истрагата, не го дозволува тоа. Со тек на време, истражувајќи го случајот, Синан почнува емотивно да се поврзува со Зејнеп. Како минуваат годините, таа негова поврзаност се претвора во голема љубов. Уште од првиот миг кога го запознава Синан, Зејнеп верува дека тој ќе успее да ја најде нејзината ќерка.
  (превземено од канал 5)
  Серијата има 35 турски епизоди.

  Улоги:
  Зејнеп - Nurgül Yeşilçay
  Синан - Mert Fırat
  Ахмет - Yurdaer Okur
  Мелтем - Efe Deprem
  Арзу - Mine Kılıç

  MV5BYzJmZDE4MGYtODgwMy00OGY4LWEzMTctMGIzYmRmMTc4ZjU3XkEyXkFqcGdeQXVyMTA2NDQxNjI2._V1_.jpg
   
 2. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.805
  Допаѓања:
  104.756
  Пол:
  Женски
  Надеж бе. .Каква црна Надеж серијава се вика Покајание ! Во серијава има се само надеж нема...
   
  На Oneo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  17.557
  Пол:
  Женски
  Хаха . знам дека не е точно името, ама морав да го пишам како што е на тв.
  .