Накит Пандора

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Kimora, 17 ноември 2014.

 1. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  Пандора е дански бренд за накит,каде секое парче рачно се доизработува.
  Мене многу ми се допадна концептот кој го има оваа продавница,односно можноста сами да создаваме алки по сопствен вкус со редење привезоци на алка,кои се изработени од злато,средбро, полудраги камења,мурано и сл.
  Досега си купив едно прстенче и алка со неколку привезоци и секојдневно ги носам,многу ми се допаѓаат.
  Дали сте купиле нешто од овој бренд и како сте задоволни?
  pa.jpg
   
  На Zocii, kuc, IronLady и 4 други им се допаѓа ова.
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.010
  Пол:
  Женски
  Јас сум заљубена во Пандора нараквиците,а и во цел нивни накит.Конечно си имам и јас моја Пандора нараквица и ја носам постојано.Ми се допаѓа што не е обична нараквица со привезоци туку секое привезоче си има своја приказна/значење.
  Јас ја имам сребрената класична нараквица и неколку привезоци.
  Следнo на wish list ми е
  [​IMG]
   
  На poppie, Zocii, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Се заљубив во привезочево на прв поглед.Се надевам дека го имаат кај нас.
   
  На Zocii и mal.ecka им се допаѓа ова.
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  како се движат цените на нараквиците и привезоците?
   
 5. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  Кожните нараквици се околу 2000,сребрените 4000. Има и златни нараквици,за нив не знам која е цената.
  А привезоците се од 1500 па нагоре.
  Инаку доста често имаат акции,на пример за купени неколку привезоци се добива гратис алка и сл.
  Така да најубаво да си видиш во продавницата,да ти кажат кога има такви промоции. :)
   
  На eli25, Jordanovska-K и joy1 им се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
   
  На Kimora му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Подарок :inlove:
   
  На mal.ecka и t-sweet им се допаѓа ова.
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.006
  Допаѓања:
  24.855
  Пол:
  Женски
  Како им се движат цените на прстените?
   
 9. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски
  околу 5000
   
  На TMarijaT и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Јас пред некој ден за прв пат влегов во оваа продавница во Сити Мол. Дури и се изненадив кога дознав дека е странска фирма, откако не ја видов и во Бугарија. Таму не влегов зошто се брзав, ама влегов кај нас во Скопје. Видов работи што ми се допаднаа, како што се алките со буренца.
  Видов една сребрена алка. Некако доаѓа како унисекс. Дали јас како машко би можел да носам таква алка со буренца?
  Многу ми се допаднаа, ама страв ми е ако ја купам, да не изгледам смешен и псле да биде, што си ја купил, ова само женски носат и тн. Вработената ми рече дека може и машки да носат, ама мене малку не ми е веројатно, зошто таа за да продаде се би кажала :worried: :(

  Ваше мислење за ова?
   
 11. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  975
  Пол:
  Женски

  http://www.johngreedjewellery.com/men-c212/pandora-m19 овде има алки и привезоци за машки од Пандора. Според мене за мажи повеќе одговараат кожните отколку сребрените алки. :)
   
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Ги видов и кожните. Ама на нив не одговара да ставаш од тие срценцата, човечињата и тн...Мене сребрената ми се допадна. Ги нема тука на каталогот за мажи.
   
 13. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  @Marick14 Ако толку многу ти се допаѓа купи го и ако не сакаш да го носиш, знаеш кому треба да го дадеш.
  Па ќе се радуваш кога таа ќе го носи :!: (y) (highfive) дај си рака :lol: :rofl:
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Има баба ми многу алки. Не и треба уште една. :rofl::rofl:
  Страв ми е ако го купам, после да не ми се допадне како ми стои или па да ме зафркаваат зошто е женско.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  Ај сега ти кажев сега и за дедо ти, не за бабати. :x
  Дај слика да видам за кое зборуваш, епа ако е женско знаеш оти треба пак да го купиш.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
 17. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  Не ми стои баш женска, значи можеш и ти да ја носиш. Не штеди :lol:
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  Не е секој богат како тебе. :lol::lol:
   
 19. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  |( Да бе немам каде да ги ставам веќе парите, ни во банка ги собира, ни во куќа.Ццц, свирки богата :rofl:
  Доста се откажувам од темава, оф топик сум, че ме метаат. Слика чекам од телефонот :!:
   
 20. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  12.286
  Пол:
  Женски
  Прекрасно ќе ти стои, во комбинација со привезочиња во форма на срциња, цветови, кармин, штикла...
  Цнцнцн свашта! :^)
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.