1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Накит Пандора

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Kimora, 17 ноември 2014.

  1. Kri_Sh

    Kri_Sh Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Фала многу:)
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nAherediA

    nAherediA Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Колку се алките ?
     
  3. coldbaby

    coldbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Mnogu mrazam vaka ispozaneseni :@ sto ako nekoj nosi na primer od aliexpress? Jas imam i kvalitetot e potpolno IST i vo stranstvo sum pa da vi kazam iskreno mnogu nosa od aliexpress privezoci i belezici a se daleku pobogati od nasite ispozaneseni devojki demeek mnogu jako od pandora nosite(facepalm) i pandora e samo obicno srebro 925
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Selest

    Selest Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.445
    Пол:
    Женски
    A kao devojkive vo stranstvo se reper sto e kvalitet? A nie ovde u Makedonija ispozaneseni :x
    Aman do koga odredeni poedinci ke prestanat da se zamaraat vo dzebot na drugiot.
    I Aliekspres mi e bas poim za kvalitet :yawn:
     
    На E*N и Dust им се допаѓа ова.
  5. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Зависи каква сакаш. Има сребрени, златни и кожни, што се виткаат и што се цврсти и со различни дезени на затварачот. Цената на сребрените се движи отприлика од 50 евра најефтината па нагоре.
    Оваа алка како една од пообичните е 4420 ден.
    [​IMG]
     
  6. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Оваа е иста како мојата,многу е квалитетна и посебна ми е некако,не фаќа 'рѓа од алиехпресс привезоците што ги ставав :)
     
    На poker_face му/ѝ се допаѓа ова.
  7. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам оваа, 5700 ја купив.
    Инаку имам порачано неколку привезоци од Алиекспрес ама некако ептен ми се разликуваат кога ќе ставам некој од тие до оригиналните привезоци. А и страв ми е да не ми 'рѓоса :D
    pandora.png
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Мене ми ја купија,ама која цена не знам,најверојатно ќе да е таа пошто иста е како на сликата,јас еве веќе една година ја носам не и е ништо на алката,на алиехпресс се поевтини дупло одколку да купиш привезок од кај нас,да рѓосуваше,ваљда до сега ќе беше рѓосана :lol: мене ми е таман вака,кога ќе се вратам во мк ќе јасликамда видиш дека ич не се разликува ништо:D
     
    На poker_face му/ѝ се допаѓа ова.
  9. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Супер :) тогаш да не се грижам и да си ги носам тие што си ги порачав. А искрено треба да се загледаш од блиску за да приметиш разлика. Плус на Али гледав и добри копии на привезоците и тоа сребрени :)
     
    На Βικτωρία му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали знаете како се движат цените на алките во сити мол сега?
     
  11. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Јас лично досега не сум начекала попуст на алките во Сити Мол, а погоре имам коментирано отпрклика како се движат цените, значи би требало да се истите.
     
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам оваа
    http://m.pandora.net/de-de/products/bracelets/590727cz
    Исто, 79е ја земав.
    Ама ми е страв да порачам некој привезок од Али..

    Од тие што имате, да ставите по некоја фотка, може ли? Да ги видам какви се :)
    Дали се разликуваат многу итн..

    Сега ќе одам пак за Германија, во план сум да земам некое привезоче..


    Патем, @coldbaby малку ми е тешко да поверувам дека тие од Али алките се со жиг и дека се чисто сребро, дури и да имаат жиг..
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    @Dust преубава ти е алката со здравје да си ја носиш и убави привезоци да си наредиш. Инаку до некаде се согласувам со мислењето на @coldbaby но јас на пример пред да си ја купам вистинската Пандора имав нарачано од Али три алки од различни продавачи (цена 6-7 долари една отприлика) и сите три 'рѓосаа буквално во рекордно време, од 2 носења...одма ги фрлив. После кога си купив од Пандора алка си викам пак да си ја пробам среќата порачав неколку привезоци, тогаш ги ставив 2-3 пати океј беа (нормално од далеку не се приметува разлика ама во сјајот на металот и квалитетот на изработката има и те како разлика) иии ги имав после забораено во фиока зашто во меѓувреме си купив неколку вистински и пред некое време кога ги извадив сите до еден беа 'рѓосани. Е сега ако знаете некој продавач конкретно на Али кајшто се продаваат квалитетни привезоци може да ни посочите. Јас немав среќа :)

    Сега најдов дел од нив еве мислам дека сепак се разликуваат, оценете сами. Оригиналите се на алката, другите од Алиекспрес.
    20170915_201027.jpg 20170915_200613.jpg
     
    Последна измена од модератор: 20 септември 2017
    На Selest и Dust им се допаѓа ова.
  14. Selest

    Selest Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.445
    Пол:
    Женски
    @poker_face izvini ama od avion se gleda deka se fejk,da ne me svatis pogresno ama jas za ova evro ne bi dala. Ne se isplati podobro nekoja poevtina ili najobicnata pandora.

    Mene mi e zal originalnata Pandora da ja redam so vakvi najozbilno. Se gleda deka e evtino zelevce edno cirkonce da padne ne izgleda ubavo,plus ako ispusta r'gja se farba kozata i voopsto ne izgleda ubavo. Ja na aliexprese ic ne im veruvam.
    @Dust kupi si original talismani od Nemacka tamu ima dosta izbor sto gi nema tuka i na balkan.Jas obavezno koga odam van Mk si zemam i pravam ceh bar 100 evriki za da dobojam Taxfree bar rucek free da k'snam:)
     
    На poker_face и Dust им се допаѓа ова.
  15. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Селест со сликата баш тоа и сакав да го потенцирам, а како што се гледа на истата, фејк привезоците не се на алката односно не ги носам, сакав да и помогнам на Даст бидејќи се мислеше дали да си порача од Али. Некој што носи Пандора одма ќе ја примети разликата, а и на сликата се гледа дека почнале да 'рѓосуваат и дека не е добар квалитетот на изработка.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Фала женски (и за сликата), секако ќе купам оригинали, кога веќе сум се фатила на орото.. :)
    Не сакам да си ја расипам алката, иако да бидам искрена не ја носам баш. И претходната што ми беше подарок не ја носев многу, не знам што ми требаше да купам одново:D
    Планирам 3-4 да земам ако можам, бендисав некои па ќе видам дали ќе ги најдам :)
    Ако купам, ќе ви се пофалам:P :rofl:

    @poker_face @Selest
     
    На Selest и poker_face им се допаѓа ова.
  17. coldbaby

    coldbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Ne zboruvam za alka od 6-7 evra na aliexpress ima i vistinsko srebro mojata ja kupiv 20 evra i se kapam so neze ne ja vadam od raka i ne e nitu rgjosana i privezoci imam isto srebreni od 7-10 evea i tie ne se rgjosani
     
  18. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.726
    Пол:
    Женски
    За 7 евра сигурно не е сребро.
     
    На Dust, Trxmx и coldbaby им се допаѓа ова.
  19. coldbaby

    coldbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    7 evra za privezok i ne se bas malku
     
  20. PrettyDramaQueen

    PrettyDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    4.192
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20170922-103323.png
    Алката ми е оригинал, а привезоците 5 ми се од али експрес (една година стари) и 3 оригинални. Од алката никогаш не ги вадам и досега ми немаат ниту потемнето, ниту ја имаат оштетено алката. :D
     
    На Dust и coldbaby им се допаѓа ова.