1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Накит од Авон

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Umbrella22, 19 октомври 2015.

 1. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Devojki me interesira mislenje za nakitot od Avon. Mi se dopadna komplet obetki od 16 para ama se dvoumam neznam kolku e dobar nivniot nakit

  P.S. Se izvinuvam za latinicata od mob sum :)
   
 2. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  20.014
  Порачај си ги, воопшто да не се мислиш :) Јас пред неколку години имам порачано комплет обетки, уште ги носам. Ниту ми направија алергија, ниту поцрнеа, ниту пак им паднаа кристалчињата.
  пс
  Ако мислиш на комплетот од наредниот каталог, каде има обетки во форма на срце и панделка, и јас сакам да го порачам! Многу се слатки обетчињата :inlove:
   
  На Eli23 и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Da bas na niv mislev, epten se slatki baska toa i jas sum ljubitel na takvi sitni obetcinja pa uste koga gi vidov gi bendisav :D
   
  На Eli23 и Nausicaa им се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  И јас би те советувала да си ги земиш, навистина се трајни, не прават алергија, без никел се. Имам многу парчиња накит од Авон и со години се истите. Задоволна сум многу.
   
  На Nausicaa и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Имате ли прстени од Авон и како сте задоволни?
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  2.157
  Допаѓања:
  32.458
  Пол:
  Женски
  Многу сум задоволна бидејќи не оставаат црни траги на прстите и не предизвикуваат алергии
   
  На Eli23 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.575
  Допаѓања:
  48.895
  Пол:
  Женски
  Долги години користам накит од Авон.
  Нема да погрешите ако купите. Поготово ако пишува дека е посребрен. Бојата нема да мрдне. Нема да поцрни, ниту алергија да ви направи. :)
  Прстени од Авон исто сум носела, си се мијам раце слободно и не менуваат боја воопшто.
  Само знае да биде проблем величината, мерам по каталог, а секогаш за милиметар ми стигнува поголем.
  Т.е. 8ца ми е голем за средниот прст, а 6ка мал за прстот кај што се носи бурма. :DДа имаше измеѓу ќе беше супер.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Ubav e nakitot od avon,kako sto pisaa i pigore ne ja menuva bojata,a go imam sigurno 3-4god.Mnogu mi se dopagaat nekoi prsteni ama i najmalata velicina mi e golema za sredniot prst,imam mnogu tenki prsti:(Nema da pogresite ako poracate:*
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Мајками е презадоволна и си нарачува постојано. Нема да згрешите ако си порачате,не потемнува.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.921
  Допаѓања:
  81.310
  Пол:
  Женски
  Читам и се чудам што читам.
  Девојки озбилно не ви поцрнува?
  Јас имам и обетки и часовник и прстени.
  Обетките не поцрнеа, прстените и часовникот и те како.
  Посебно прстените а ги имам година ипол.
   
  На Artemission, simoncelicius, Jordanovska-K и 4 други им се допаѓа ова.
 11. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Casovnici ne sum poracuvala i neznam dali pocrnuvaat,a obetki,lancinja i imam eden prsten na stesnuvanje seuste mi se kako novi ni malku ne ja smenile bojata,mozam duri i da slikam nekoj ako go interesira,da dokazam deka stvarno e taka:*
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Долги години користам накит од Авон веќе 6-7 и да ви кажам и јас дека што и да порачате нема промашај.Ниту ми има нешто потемнето не остава траги додека се носи.Сестра ми и мајка ми повеќе ги користат ланчињата а јас обетките и прстењата и презадоволна сум затоа што вреди се за цената што ја има.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Jaс имам часвоник од авон и за многу брзо време ми потемени.
   
  На elen4e22, cresa-jagoda и lovemme им се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски

  И мојот како да ја губи таа сребрена боја на внатрешноста на металното ремче... изгледа заради потењето :(
   
  На elen4e22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.272
  Допаѓања:
  315.687
  Пол:
  Женски
  Имам од авон се:часовник,прстени,алки,ланчиња.ташни и буквално се ме служи со години.Ниту поцрнело ниту се оштетило.Лично сум мн задоволна :)
   
  На cresa-jagoda, Viktorijaaa5, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.895
  Пол:
  Женски
  Јас не купувам веќе со години,бидејќи ПОЦРНУВААТ.
   
  На simoncelicius, cresa-jagoda, Pocahontas. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Од претходно прочитаните мислења за позитивни искуства од користење на накитот од Авон навистина сум изненадена. За жал, не можам да се приклучам кон останатите затоа што имам спротивно искуство. Од накит имам купено само сет од 3 пара обетки со винт и со само двапати носење целосно потемнеа.
  Од тие причини не би се одлучила да земам ништо колку и да ми се допаѓа, а имаат убав избор.
   
  На Artemission, stela 34, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Pocahontas.

  Pocahontas. Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Јас купував прстени и од две носења ми потемнуваа и веќе не ги купувам.
   
  На simoncelicius, cresa-jagoda и Tinushka им се допаѓа ова.
 19. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Мене стварно не ми е јасно, како на некои ви потемнува накитот, а на други не.

  Можеби е до тоа колку често го носите, дали се потите, дали го носите при контакт со вода, еве стварно ме интересира дали е некоја од овие причини, за тоа да имате различно искуство во врска со накитот.
   
 20. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Добро бе луѓе сериозни ли сте? Баш си порачав една нараквица а во план сум да си порачам и неколку прстени. Се чудам, како може на некои да поцрнуваат на некои не? :^)