1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Налути се и насмеј се во исто време

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од doktorka-an, 26 август 2010.

 1. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  значи девојки ова е нова тема од мене сакам секоја од нас да напише по една реченица кога е налутена и веднаш уште една реченица кога е насмеана....како реагирате во тие две ситуации а ако најдете сличносТ и со некоја слика можете и слика да ставете или ако сакате и друго расположение слободно ставете и напишете реченица која тогаш би ја кажале.......поздрав
  јас сум прва

  -мани ми се од глава неможам да те смислам (лута)
  -стварно ли лелелелелелел те сакам лелелел најсреќна сум сега јупиииииииии (среќна)
  - немој уште еднаш да си застанал со неа или...(љубоморна )и така натаму

  ВЕ ЧЕКАМ СО НОВА ЗАБАВА СЕГА СИТЕ ВАС :dance: :hug: :dance: :hug:
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  - А бе бегај таму марш да не те гледам, ти на мене така ќе ми правиш (кажуваш), не ме допирај, не ми се лижи не те сакам повеќе (лута)
  - Срце мое најубаво, миличко мое, што сакаш да правиме? кај сакаш да одиме? (среќна)
   
 3. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344

  браво срцка чекам и нови на темаваааааа....... ]:)
   
 4. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Мрш! Ма што сакате прајте.! :devil: :devil: (Лута)

  Те сакам најмногуууу срце мое..(изненадена, пријатно).

  Зашто? Ама зашто? ;( ( Тажна)  Друго не ми текнува. :^)  Докторче браво за темата ми се свиѓа. :inlove:


  :sun: :d: :sun: :d: :*
   
 5. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  Те мрзам, ѓубре едно, нејќам да те видам више

  Бебеее што правиш? Ми фалиш и сакам да те видам :$

  :clap: за темава :*
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.829
  Допаѓања:
  152.025
  Темава е одвратна.(луто,згрозено)
  Колку би било убаво да се заклучи.(среќно и насмеано)
   
  На Sanniii, N.Kety, baguf4e и 4 други им се допаѓа ова.
 7. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  добро лилит што ти е па сега на тебе? Зашто вакви злобни коментари од твоја страна? ц ц ц ц ајде почни сега и ти да провоцираш и да почнеме сите да се караме меѓу себе. Еден ќе престане, друг ќе почне...
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.829
  Допаѓања:
  152.025
  Кој се кара?!
  Темата е глупава,нема поента,а освен тоа не припаѓа на овој подфорум.
  Никој не се кара...плус е во согласност со правилата на играта и е само став.Сами се карате,сами се провоцирате,јас си пијам кафе и правам пауза...ако не па.
  Оффтопик си. :D
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
 10. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Lilit не провоцирај ( Луто)

  Колку би било убаво да не изигруваш полицаец. ;)
   
 11. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  ај ако сакатаже затворете ја темата мене баш ми беше интересна ама ајде вас нека ве биде а штом сте толку направете нешто ново а нема слишности со темата-испукајте се зошто тука треба да опишеш се реченици како би изреагирала во разни расположенија ане само да се испиукаш.не знаете значи да подржете некој во нешто ново.алал да ви е......
   
  На lolita97 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Не ми се нервирај докторче, мене темата ми е супер ;)

  А со испукајте се нема сличност. ;)
   
 13. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  еее срко дојди сега да те изручкам (заљубено)
  доста бе виче ме нервирате сите аман па (лута на форумџиките)хахахаха
  е воа више вака не оде да знеш(крај)
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  *ма идиииии у триста пи*ки матрини не сакам да те гледам бре.....е*и си мамата и не ме замрај(кога сум лута)

  *о да ми те ручнам убавото оно мое,муце мало,слатко,сакам да те гушнам(расположено и заљубено)

  *е да де баш така е каа ти што викаш,и ај не замрај со глупости,добро ај..........реков ДОБРО!!!!!!!(ова вообичаено кога сум ваква :lol: ) :D
   
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  во љубовта...
  не ми се доближувај идиоте (луто)
  срцка тој колку те сакам (весело,заљубено)
  ајде бе па те моламмммм сакам (лигаво ) хаха кога сакам нешто ...

  Дома ...
  прекини бе не можам веќе да ве слушам ... (луто)
  абе ств сте најдобри родители ( коа ке добијам нешто што сум сакала )
  НЕ МЕ ЗАМАРАЈТЕ ( кога сум нервозна и неќам на нив да се истурам)

  друштво

  Што ви е проблемот бе ?? ( луто)
  уууу може може се согласувам ( весело ) и плус гушкање и се тоа


  значи преку ку* се ... кога сум ептееееен нервозна ..
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Прво , докторка .. мене ми се свиѓа темава . На кој не му се свиѓа немора да ја отвара .

  Ова сега за дечко ми :
  * Не ти текнува што си направил ?! Епа размисли и дојди кажи ми , па тогаш муабет ќе правиме . ( кога сум бесна )
  * Златооо .. мене могу ми се сакаа ( попалено ќе да е :D )
   
 17. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458

  За првото :y: :y: :y:

  А второто ме изнасмеа :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 18. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  5.722
  Пол:
  Женски
  * Оооооооо мило тоа види го што направилооооо за мене :inlove: :hug: (-кога ќе ме изненадеше :( )
  * Леле добро ај! Као сакаш! (коа сум љута)
  * и на мсн коа се љутам само "ок" пишувам :$ :D
   
 19. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344

  браво душица ме изнасмеа за второто :rofl: :rofl: :rofl:
   
 20. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  (луто)-никогаш нема да ме видиш иди у триса п**** м******* и не ми се појавувај пред очи
  (благодарно)-леле фала многууууууу не си требала,искрено фала многу
  (кон сестра ми кога сум лута)-бегај ма не си ми сестра више да знаиш
  (кон факултетот)-леле кога би имала една бомба има да те нема