1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Намалена желба за секс

Дискусија во 'Секс' започната од marti.cookie, 11 јануари 2010.

  1. DANIEL222222

    DANIEL222222 Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ako ima nervoza i problemi nema seks 8)
     
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас знам кога имам намалена желба за секс. Али баш само тој период е.
    Откако ќе ми заврши менструацијата.
    Е тогаш барем една недела абе ич не ми се секса, ни мастурбација ни ништо, пола сат се мачам. :D
    Инаку никогаш немам намалена желба за секс, исто е, не учење, не стрес, абе што сака нека е. Една партија може и стрес и главоболка и се да излечи. :D
     
  3. KETI-keti

    KETI-keti Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
    problem so libido

    вака сега дали некој има некакво искуство со опаѓање на либидото (или намалена желба за секс) ? :doh: конкретно во мојов случај е вака, мажена сум, со партнерот сме ок и се тоа. но последниов преиод негде околу месец, месец и нешто јас немам никаква потреба за секс :o неможам да разберам зошто :fubar: а и кога имаме секс и покрај се сто се обидува да направи тој мене ми е тешко да доживеам оргазам :( (ова ми се случи некако одеднаш, претходно беше ок се). ве молам некој дали знае што би можело да влиае на ова???? :geek: исто така и мислев може е период и ќе помине но не поминува само од себе |-)
     
  4. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38

    и кај нас е исто не секирај , така е во брак, страста се гаси многу брзо................. јас ми се чини и никогаш повеке да немам секс исто ми е ............................... бракот е убиец на страста ( зборувам за мојот брак )
     
    На orinoco и KETI-keti им се допаѓа ова.
  5. KETI-keti

    KETI-keti Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
    фала за одговорот душо ама јас многу кратко време во брак а и ова се случи од ненадеж некако неочекуванo а тој е ок кај него нема никакви промени си има нормална потреба а јас :@ ништо почнувам и да се плашам навистина млада сум а имам ваков проблем :o незнам дали да идам на лекар или не? можно ли е да е здравствен проблем? :?:
     
  6. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Да не сте под стрес? Да не ви се случуваат поголеми промени во животот? Да не сте во депресија?
    Да не е сопругот под стрес, или во депресија?
    Психолошкиот момент е најбитен за овој проблем, зошто ретко кога причината е од физиолошка природа...
     
    На orinoco и KETI-keti им се допаѓа ова.
  7. S-girl

    S-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    38



    неее каков лекар , то не е ништо............. ете ти велам и јас не сум многу во брак 2 години ама еве можи еден месец ништо немаме направено и воопшто не ни размислувам и не осекјам никаква потреба.. не ми фали ич секс ама баш ич.........
     
    На orinoco и KETI-keti им се допаѓа ова.
  8. KETI-keti

    KETI-keti Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
    и кај нас е исто не секирај , така е во брак, страста се гаси многу брзо................. јас ми се чини и никогаш повеке да немам секс исто ми е ............................... бракот е убиец на страста ( зборувам за мојот брак )[/quote]
    фала за одговорот душо ама јас многу кратко време во брак а и ова се случи од ненадеж некако неочекуванo а тој е ок кај него нема никакви промени си има нормална потреба а јас :@ ништо почнувам и да се плашам навистина млада сум а имам ваков проблем :o незнам дали да идам на лекар или не? можно ли е да е здравствен проблем? :?:[/quote]




    неее каков лекар , то не е ништо............. ете ти велам и јас не сум многу во брак 2 години ама еве можи еден месец ништо немаме направено и воопшто не ни размислувам и не осекјам никаква потреба.. не ми фали ич секс ама баш ич.........[/quote]
    :lol: исто и јас, но не ми е јасно како се случи така одеднаш а јас званично во брак сум со него неколку месеци но и претходно живеевме заедно откако се веривме значи се на се заедно сме 2,5 години комплет со се врска како дечко и девојка и во последниве два месеци ми се деси ова. и кај да бараме решение јас и ти ???? :lol:
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Некогаш е и до хормоните... Кети-Кети, да не си трудна? Има жени кои кога ќе останат трудни, губат секаква желба за секс.
     
    На KETI-keti му/ѝ се допаѓа ова.
  10. KETI-keti

    KETI-keti Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
     
  11. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Ѓумбир :D + секојдневно една рака ореви/лешници/бадеми, и се знае - колку повеќе секс ќе имате, толку повеќе и ќе сакате :)
     
    На mal.ecka, Annath и KETI-keti им се допаѓа ова.
  12. KETI-keti

    KETI-keti Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
    Ѓумбир :D + секојдневно една рака ореви/лешници/бадеми, и се знае - колку повеќе секс ќе имате, толку повеќе и ќе сакате :)[/quote]


    :D ќе пробам лелеее фала ти многу (ова со лешници и сл го знаев) а за ѓубирот не ;) а да биде како чај направен или како ? :rofl:
     
  13. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Има цела тема за ѓумбирот и начинот на негово конзумирање, исчитај ја кога ќе можеш

    dieti/gumbir-t17212/?hilit=ѓумбир
     
  14. KETI-keti

    KETI-keti Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    13
    :D :* фала многууууу :D
     
  15. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.839
    Како до поголемо либидо

    Феминки дали ви се случува да немате желба за секс? Незнам зошто ама со дечко ми сме 6 год во врска и иако го сакам некогаш воопшто не ме привлекува, не ми буди желба за секс. Дали и вие некогаш сте имале такви моменти?
     
  16. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Како до поголемо либидо

    Да - сме имале и имаме :)

    Совет - купете си некоја играчка (вибратор...топчиња...)
     
  17. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.789
    Пол:
    Женски
    Дали партнерот често ве негира да имате односи?
     
  18. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    минувам низ некој период кога како да немам никаква желба за секс со дечко ми.- тоа ми се појави откако бев на мала интервенција(отстранување синапса-како што ми рече лекарот) ете ми паднаа конците вчера ми заврши мензисот .... 2 месеца не сме имале односи но пред да отидам на интервенцијата- ќе се навлажнам и "ќе влезе 2-3 пати" и потоа немам доволно влажност и не бидува на влезе-тешко влегува (што е нормално поради слабата навлажнетост) ако можам така да кажам....и сега ми е некако страв да имаме односи од кога ми се паднати конците...мислам дека мн тесно сум сошијана па пак ќе прокрварам и се тоа не доволна влажност...да не повторувам...некако како да не мислам на секс и кога имаме незнам што се случува :fubar: |( :( :^)
     
  19. zelenooo

    zelenooo Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Вака 13 месеци откако сум породена и одтогаш па наваму многу ретко имаме секс со сопругот. И тоа е поради моја вина. Едноставно не сакам секс но зошто?! Не се возбудувам на неговите допири,рано легнувам и станувам „дива„ не сакам да ме допира никаде. Ве молам со некој совет како да се справам со ова ?Полека го губам вниманието на сопругот. Почна сопругот да доаѓа во кревет откако заспивам. Дали ова е некоја минлива фаза по бременост или? Се се чувствувам изморена а не одам на работа по цел ден сум со детето и по домашните обврски. :(
     
  20. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    167
    И јас се чувствувам исто откако се породив немам воопшто желба.... И мене не ми е јасно што се случува...
    Хелп! :(
     
    На JessieT му/ѝ се допаѓа ова.