1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Намалена желба за секс

Дискусија во 'Секс' започната од marti.cookie, 11 јануари 2010.

  1. traveler

    traveler Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    91
    ne e tocno
     
  2. LiberianGirl_

    LiberianGirl_ Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2015
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Не велам дека е точно,само дадов мое мислење.
     
    На traveler му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Soncka :)

    Soncka :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2015
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    465
    Пол:
    Женски
    Јас со првиот дечко идев 2 години и на почетокот ни беше супер имавме секс 4-5 пати во неделата и убаво ми беше ама како поминуваше време ја губев желбата и мене не ми се ни помислуваше на тоа и почнавме многу да се караме за тоа и имавме 1-2 во неделата. Сега со овој дечко сум 8 месеци во врска и си имаме нормално секс некогаш се дешава и секој ден во неделата и не ми пречи, понекогаш се дешава и едвај да чекам да дојде време да го видам :D:$:$ незнам зашто е така според мене е до личноста колку уствари ти е убава врската со него па со тоа и све друго околу врската:)
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Ги читав сите мислења нагоре и скоро сите имаат периодичен проблем, но јас од кога сум родена немам желба за секс. Сум била со повеќе партнери и буквално со сите било исто. Не е до нив, до мене е. Се случува да добијам желба но таа трае само 3 минути и потоа "се сушам" , све нешто почнува да ме боли. Јас никогаш немам свршено во животот.. Плус што сум си срамежлива и све оставам на партнерот. Никогаш прва не сум била иницијатор за секс, и сум многу мртва. Секако бидејќи немам желба, не можам да глумам, да рипам, да стенкам и скоро секогаш сум имала проблем ради тоа. Кој дечко сака мртва женска во кревет? 25 год.имам веќе, до пред некое време можеби не сум се замарала, но стварно преку глава ми е веќе не знам што да правам ;(
     
  5. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Греота е за 25 години и неколку сменети партнери да немаш доживеано оргазам никогаш.
    Веројатно не знаеле што прават, ти се немале посветено доволно за да те 'разгорат', и терале механички за нивен кеф.
     
    На Vladus, WildMk, Darlingzz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Tina22m

    Tina22m Активен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2018
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Првин истражи си го телото сама, мастурбирај, допирај се, гледај се гола во огледало па потоа коа ќе си посамоуверена и помалце срамежлива пробај со партнер.
     
    На Davidmfo, Hristov и Darlingzz им се допаѓа ова.
  7. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    Jas i decko mi na pocetok odnosno prvite 2 godini imavme mn cesto seks po pojke pati na den,ama ne se gledavme sekoj den mozi i zatoa bese pogolema strasta. Jas bev taa koja ne mozese da se nasiti ,a toj bese normalen da recam . Sega e toj isto kako porano ,a mene mi e pomala zelbata no sepak ne e izgubena.od koga pocnavme zaedno da zivejme i sekoj den da sme zaedno mi se namali zelbata .Ne znam dali e od karanicite ili hormonsko poremetuvanje .Ne znam kolku cesto imame , znam deka nekogas se godi da nemam zelba nedela dena ,a nekogas pet dena po red imame. Nekogas vo denot i dva pati ...
    Sepak e kade kade namalena mojata zelba . Ne deka ne mi e privlecen ,tuku porano me privlekuvase mnogu toa sto izgledase kako " bad boy" ( energijata negova bese poinakva), a so tek na vreme od koga sfativ deka toa bese negovata maska da recam i nekako ne e ist efektot .Plus kavgite ne bea izmegu nas na pocetokot tolku cesti.
    Ne znam dali e normalno ,4 godini sme zaedno ...
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Neka ne masturbira nedela dena, probajte novi pozi, gledajte porki zaedno, obleci se za nego vo nesto seksi ili pa i toj neka stavi nesto fraerski, pustete neso od tyga, eksperimentirajte:)