1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Намалување на градите?

Дискусија во 'Фитнес' започната од ma4enceEdno, 18 јули 2014.

 1. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  465
  Мене лично многу ми се намалија градите од кога почнав да вежбам.Вежбам активно околу 2 год и кардио правам на секој тренинг. Ако не се прави многу кардио не би требало да ти се намалат градите, но сепак секое тело е различно..
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.578
  Допаѓања:
  6.343
  ^Ќе можеш да ми пратиш некои видеа од јутуб за тој вид на вежби, тие ти што ги правиш? :$ Сакам да ги намалам и затегнам градите воедно.
   
  На glisa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  465
  Jaс на почетокот си отварав видеа на јутуб за кардио, по случен избор,има многу. После 2,3 месеци го открив Shaun T :D и скоро сите негови програми како Т25,Insanity,Asylum почнав да ги вежбам. Е тогаш дури ми ослабнаа градите но и во други делови од телото ослабнав, бидејќи имаа многу кардио вежбите.
  Jaс би ти препорачала да комбинираш кардио со вежби за затегнување.Еве пример за почеток за затегнување
  http://www.youtube.com/watch?v=sYNprB9H1Ig
  овие ги правам јас но потешки се, прави ги понатаму, имаш левел 1 , 2 ,3
  http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM
  Позз
   
  На glisa и blueeparadise им се допаѓа ова.
 4. tpandevska

  tpandevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Можат да се намалат ако си загубила повеќе килограми или ако преку умерено вежбаш за горниот дел на телото
   
 5. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Јас ни вежбам ни сум ослабела а како смалени ги чувствувам последниве месеци и на изглед и на допир. Зошто беее? :( :D
   
 6. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Машки
  Така ти се причинува бе, допри си ги пак за посигурна да бидеш:)
   
 7. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Хаха абе сто пати ги имам допрено, не еднаш. :D Ама може ми се чини, којзнае. :D
   
 8. Bokchee

  Bokchee Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  810
  Пол:
  Машки
  @Lovely93

  Не ме зезај. Ја па коа ќе се допрам се ми се чини дека ми растат.

  Ова нека каже дечко ти тогаш. Пошто ти забегаваш
   
 9. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  ^ Па и тебе ти се чини дека ти растат. :D Не забегавам де реков не е ни битно, само така ми личи последно време, не дека се замарам. :D

  Едит: Сега гледам дека си машко бе хаха, гледам чудни одговори добивам. :doh::D
   
  На Bokchee му/ѝ се допаѓа ова.