1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Намерно предизвикување на контракции

Дискусија во 'Бременост' започната од Draginja, 1 јуни 2016.

 1. Draginja

  Draginja Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Голем е бројот на оние трудници кои го надминуваат терминот за пораѓај и кои едвај чекаат да добијат болки за да се гушкаат со бебуш. Сигурно имате слушнато совети од типот "повеке движење предизвикува побрзо породување" па ајде да видиме мислења....
   
 2. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  15.943
  Допаѓања:
  73.122
  Пол:
  Женски
  Mislam nema vrska, se utepav od setanje i vekje bev 41va polna, se porodiv vekje vlezena vo 42ra, a sto ne pravev :D (se sto kje slusnev i procitav), se banjav so potopla voda, jadev urmi (kao bozem predizvikuvaat kontrakcii, moze poradi blagoto sto go razmrduva bebeto), povekje seksualni odnosi (ova aj ziti se so stomak ogromen tesko e da go izveduvas vekje vo 40ta nedela) :D
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Draginja

  Draginja Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  И ананасот како демек предизвикувал ама кај мене не пали :D Се отепав јадејќи и еве 41 недела па ништо :sweat:
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 4. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  25.235
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема врска . Јас со првото го туркав до крај терминот ми помина па на крај пак се решивме за провокација и мислам дека многу р пострашна намерната провокација отколку природни болки. Природно си е природно . Со второто на средина на деветти си ме фатија болки и не некои преголеми и страшни брзо и лесно поминав
   
  На Draginja, ♡BuBaLe♡ и Gerbera им се допаѓа ова.
 5. Gerbera

  Gerbera Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  772
  Телото на нас ни кажува кога е спремно за породување, не обратно. Не би ви препорачала намерно провоцирање контракции на своја рака, може голема беља да си направите.
   
  На Bozica1980, joy1 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 6. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  15.943
  Допаѓања:
  73.122
  Пол:
  Женски
  Trk do crkva :D hahaha nema vrska i toa, ama jas na 11ti vekje od maka i do crkva si otidov si zemav krstena voda i meseto go namackav, dali se smiriv i opustiv neznam, ama za 3h bolki dobiv :rofl:
   
  На Draginja и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 7. Meffekin

  Meffekin Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Јас кога се пораѓав имаше една жена на која докторот и советувал топла када, малку алкохол и секс со свршување, за два часа беше ем породена ем опуштена :D
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.478
  a da ne i rekol i edna crta da zeme :D
   
  На Draginja, Smizzy и Jagoda123 им се допаѓа ова.
 9. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.105
  Пол:
  Женски
  Божееее што нема да прочитам. (facepalm)
  Алкохол и да дојде да раѓа? Хм, а ако испадне дека треба со царски рез да се породи? Алкохол и анестезија супер комбинација. Браво за докторот!
   
  На Draginja, joy1, DigY и 2 други им се допаѓа ова.
 10. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.762
  Пол:
  Женски
  Рaбoтaвa е сaмo дa се пише нештo, пa мaкaр и глупoст |(
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.078
  Допаѓања:
  32.938
  Пол:
  Женски
  Имам читано дека докторите препорачуваат секс со свршување внатре, ако е надминат терминот. Исто така, треба и почесто да се пешачи.
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.