1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напиток за слабеење со 0 калории

Дискусија во 'Диети' започната од stojanovskata, 31 јануари 2014.

 1. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Зајакнете го метаболиззмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикацијска вода. Овој напиток од јаболка и цимет скоро нема калории, а може да ви помогне за да ги намалите вишокот на килограми, но што е најважно ќе ви даде многу енергија.  Состојки:

  2 мали или 3 големи јаболки

  2 стапчиња цимет

  1 стаклена тегла

  1 литар обична вода

  Подготовка

  Добро измијте ги јаболката, исечете ги на тенки парчиња и ставете ги во теглата, каде ќе додадете и две до три стапчиња цимет. Сето тоа прелијте го со вода, затворете ја теглата и стевете ја во фрижидер да отстои преку ноќта. Напитокот пијте го секој ден.

  Совет

  Во водата може да исцедите малку сок од лимон, мандарина или портокал. Кога ќе испиете дел од напитокот, повторно додајте свежа вода и оставете ја теглата да отстои како првиот пат. Истите состојки можете да ги користите дури три пати.

  *Што мислисте за ова? :^) :rock: :?:

   

  Прикачени фајлови:

  На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  Би требало да е океј... Не е воопшто тешко за подготовка. Би го пробала, но каде се купува цимет?
   
 3. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Во Веро Центар имам видено цимет во стапчиња,барај во делот за зачини.
   
 4. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  391
  Интересно :) кога ќе одам во Скопје (наскоро) обавезно ќе побарам .