1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напорна љубов (Tough Love) [Fox Life]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Avril.09, 11 март 2011.

 1. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Го гледате ли ова шоу? Јас ги имам гледано сите 3 сезони ( сега е всушност третата ) и навистина ми се допаѓа, особено Стив Ворд-водителот :inlove: Сега не ми е толку интересно бидејќи се во парови, а порано беа само сингл девојки :)
  Еве нешто за емисијата
  Tough Love is an American reality television series that airs on VH1. The host and matchmaker of the show is Steven Ward of the Philadelphia based Master Matchmakers. Steven Ward's mother, JoAnn Ward, offers relationship advice.


  Учесници од првата сезона:

  Учесници од втората сезона:

  Паровите од третата сезона:


  Стив Ворд :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Tough Love ( Напорна љубов ) [Fox Life]

  Ја гледав 1вата и 2рата сезона а сега 3тата ја немам гледано. Многу беше интересно, и Стив е преубав. Едвај ја чекав наредната епизода да видам кој со која ќе биде :lol: Накрај сите си заминаа задоволни, со тоа што го бараа.
   
 3. litllemonster

  litllemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Tough Love ( Напорна љубов ) [Fox Life]

  Го гледам секој ден од понеделник до петок во 15:05.Мнооогу се добри а стив го обожавааам многу е згоден и секогаш е во право навистина знае што прави многу ми се допаѓа и третата сезона интересна е а од првата и втората најомилена ми беше тејлор хахаха секогаш знаеше да направи проблеми
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Tough Love ( Напорна љубов ) [Fox Life]

  Најпрво :clap: за темава
  Го обожавам Стив :inlove: секако и шоуто :lol:
  Ги гледав минатите 2 сезони, а сега и новата. Никогаш не е досадно, а Стив е одличен во својата работа, и толку непредвидлив, што го прави шоуто уште поинтересно.
  Многу ми е интересен кога ќе се изнервира, срцка е :inlove:
  Да ја пофалам и мајка му, супер е жената :up:
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  За што, како е емисијава?
   
 6. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Втората ја фатив при крај а третава ја фатив од почеток :) За шоу :clap: :) многу интересно баш вчера беше епизодата за доверба, лаги ,сплетки, изневерувања секој буквално секој што е во врска ќе се пронајде .... Многу работи можеш да научиш стекнуваш искуство :) А водителот ммммм ... :P :inlove:
   
 7. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Во колку часот е оваа сезона? ја немам начекано, инаку ја имам гледано 2рата и интересни ми се :D
   
 8. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Во првите две сезони имаше одреден број сингл девојки кои одат да живеат во една поголема куќа и таму се обучувани како да се однесуваат пред машките и ги поправаат грешките од минатото, одат на состаноци кои им ги организира водителот. Во оваа сезона, има повеќе парови кои имаат проблеми во врските и на крај треба да одлучат дали ќе се свршат или ќе раскинат

  Инаку емисијата е секој работен ден од 15 : 05 на фокс лајф :!:
   
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ги гледав првата и втората сезона, третата ја немам гледано, многу ми беа интересни, но за жал Стив не успеа ни на една да и најде дечко/маж кој ке го задржи. Ги имам некои од учесничките на ФБ, многу бев заразена со емисијата...
  3тата сезона во кој термин се прикажува?
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  ^ Зошто не успеа Лавли? Знам дека на втората сезона сите останаа со тие што им ги најде Стив, освен една девојка, нели и прстените им ги дадоа. Освен после ако е случено нешто :?:
   
 11. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  ^ И јас мислам дека сите си го најдоа посакуваниот маж/дечко. Еден дури ја праша девојката дали сака да живеат заедно. :) Инаку, поентата на емисијата не е само да им наоѓаат дечковци, туку девојките да научат да бидат самоуверени, да научат за размислувањата на машките, да ги поправат грешките во љубовниот живот-од минатото.
   
 12. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ниедна не остана, читав на интернет... Да ја праша... Но таа не ја прифатила поканата...
  Само Енџел останала со дечкото но на растојание, и престанала да биде стриптизерка...
   
  На k.i.m и Avril.09 им се допаѓа ова.
 13. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  ^Е баш ми е мило за Енџел, многу убав пар ми беа. Инаку која девојка во остави најголем впечаток?
  Мене,секако, Тејлор-иако не беше баш позитивен впечаток и онаа плавата Лиз :)
  Сега за паровите, допрва ќе видиме :)
   
 14. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Тина, ми беше многу искрена и не се глупираше... Сали ме изненади на секси снимањето, и така ми беше најмила...
  А Тејлор е Тејлор, мислам дека нема ниту една добра особина...
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  Серијата е интересна,но морам да признаам дека повеќе ја гледав заради водителот :inlove: :D
   
 16. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Баш ми е жал што не останале заедно :( Сите ептен си одговараа. Ама тој Адам - дечкото на Ејнџел каков беше мммм :inlove:
   
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  И мене ми е криво, но мислам дека и Стив се разочара, па затоа сега почна со двојки...
  http://www.facebook.com/stevenbward За сите обожавателки на Стив.... Пробајте можеби вас ке ве прифати...
  http://www.facebook.com/taylor.royce За сите обожаватели на Тејлор....
   
 18. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  За Тејлор ми вели :
  Too many friend requests.
  Sorry, this user already has too many friend requests.

  За Стив нема ни опција да го додадам :(
   
 19. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  И кај мене е така, а инаку еве каде се девојќите сега, што прават, дали останале со тие што им ги најде Стив и сл. Може и епизоди да се гледаат.

  http://blog.vh1.com/2010-01-31/vh1-toug ... aftermath/
   
  На Lovely му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  179
  Многу ми е интересно ова шоу :) И јас ги гледав 1 и 2 сезона, а од 3 сезона само неколку епизоди имам видено, не сум дома во тоа време кога се дава :(