1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напорна љубов (Tough Love) [Fox Life]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Avril.09, 11 март 2011.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Ете ова го читав, но неможев да го најдам за да ви го постирам....

    Инаку вчера гледав една епизода од Тафлаф каплс, но повеке ми се допаѓаа сингл девојките...

    Бај д веј јас ги имам за пријатели: http://www.facebook.com/natashamalinsky и http://www.facebook.com/jessafayesettles (од 1вата сезона), така да сега можам да ги гледам сликите на Тејлор....
    Ова е таа со синчето....
    [​IMG]
    Лугето кои го посвоиле и дозволуваат да го гледа на празници, родендени и сл
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Денес беше многу интересно :clap:
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    ^Навистина беше! Ама Стив не престанува со изненадувањата! Да видиме што ќе се случи утре, кога ќе се венчаат. :)
     
  4. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Крајот го краси делото! :clap: Во еден момент помислив дека Марио ќе се откаже, но се испадна океј. На Денис не му требаа толку солзи :lol: Секогаш си заплакува. :) Но на крај! Кога им платија свадбено патување и + 10 000 долари :o Вака останав. Секоја чест на Стив и Џоен :clap: :clap:
    Дај боже уште некоја сезона да има :angel:

    П.С. На Фејсбук ми прифатија:
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000022133454- Лиз која е омажена со некој Енди :o
    http://www.facebook.com/natashamalinsky- Наташа која е во врска со некој Рик :o
    http://www.facebook.com/jennasantana-Џена
    http://www.facebook.com/jessafayesettles-Џеса која е во врска

    Од другите што ги најдов:
    Alicia Gentile
    Sally Hager - во врска со некој Craig.
    Angel Rachele Moore - Во врска со некој БРЕНДОН :o
     
    На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Дали знаете како се презива Тина од втората сезона?
    Бај д веј Лиз не ми ја отвара на фб.... Мислам тој линк што Аврил го објавила....
     
  6. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    ^Tina Newsom

    Инаку незнам зошто не ти ја отвара..мене ми ја отвори.

    Хуху вчера се допишував со Џена ^^
     
    На Lovely му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Ја обожавам емисијава ги имам гледано сите сезони (само на третата малку закаснав), сите ми беа преинтересни, обожавав кога некоја девојка ќе си најдече момче, и навистина Стив и мајка му се многу великодушни, ако гледавте на третата сезона тие што се венчаа им дадоа пари(не се сеќавам колку ама многу беа), и патување на Хаваите, навистина одлично. :) :) :)

    :lol: :lol: имаш нејзино мсн? :$
     
  8. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Не не, на ФБ :) Често е онлајн
    Еве Jenna Santana
     
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Изгледа до мене е.
    Мене Tough love ми е толку безвезно.
    Го гледам како куп жени што се резилат и маж кој им команда и ги понижава.
    Можеби било до моментот кога сум гледала, такви епизоди ми се погодиле, а ја имам само втората сезона гледано, или пак навистина не можам да го сварам ни шоуто, ни водителот. :x
     
  10. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Многу ми е интересна серијата. Денес прв пат ја гледав на фокс лајф и одма ги побарав сите епизоди од првата сезона, па одвај чекам да се спуштат за да ги гледам.
    Интересно е да се види и слушни машка гледна точка за одредени работи. Сметам дека е во право. Барем од тоа што го гледав. Иако по малце ме лути што жените мораат да сменат еден куп работи кај себе почнувајќи од изглед , па се до карактер, за што ? За да бидат привлечни и да можат да го најдат Mr Perfect . Ама тоа е, такви сме - жени :) Се трудиме да бидеме совршени.
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Прва сезона ја имам гледано само (мислам дека само таа и ја даваат на фокс лајф) и не ми е многу интересно. Некако како безнадежен случај ми се девојкиве бидејќи колку и да им помага Стив они пак по нивно(барем некои од нив). А и многу ме нервира Тејлор онаа(ако се викаше така воопшто) многу се занесува :^)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Мене минатата сезона ми беше поинтересна, со Џоди, Сташа и не памтам баш кои беа. Само крајот не ми се допадна. Испадна дека ништо не научиле, пак на истото се вратиле.
    Оваа сега што ја даваат не ми е посебно интересна.
    А инаку концептот некако ми е глупав. Не можеш жени да ги измениш за неколку недели, а цел живот се такви. Се враќаат на старото евентуално. Башка Стив гарантира дека ќе им најде партнер доколку ги следат правилата. А не е така.
     
  13. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    1 и 2 сезона ми се по интересни
    тејлор најака ми еее хх :)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ја гледам, да. Ја гледав првата сезона, сега ја следам втората.

    Искрено, првата сезона повеќе ми се допаѓаше од оваа новава, некако женските повеќе ми се допаѓаа... штознам :?: Посебно Џеклин ја сакав.
    Едино тоа што не заврши баш нај нај, ама жени, кој може да ги премисли во тоа што го наумиле? Никој! Посебно не маж :D

    За Тејлор немам коментар. Јас не знам што и‘ се случило на девојката, во првата сезона ми беше милион пати поубава.
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Хипица, каде ги гледаш сезоните? :wasntme:
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ги даваат на Fox Life Од пон-пет во 13.30
     
  17. marija-88

    marija-88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    26
    Емисијата е топ а Стив е the best :P ги имам гледано сите сезони,сите епизоди досега,емисијата е многу поучна, можис да научиш многу работи,а и да се пронајдиш себеси во некоја од девојките..... а излезе и новата сезона TOUGH LOVE MIAMI, јас не успеав да најдам негде да ја гледам, знам дека ја дават на VH1 ама во Америка а не тука на ова нашата VH1, пробав на страната на VH1 ама нормално во нашата земја не можи да се гледа, не отвара...и шо сега ке треба да чекам 1-2 години да застари сезоната да можам да ја гледам ?!?!?!?! ;( ;( ;( .....ај некој ако најди некој линк од некоја страна кај шо можи да се гледа оваа сезона нека постира тука ВЕ МОЛАМ ;) ;) ;) ... значи TOUGH LOVE MIAMI...БАРАЈТЕ :P :P :P
     
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ја ги гледав 1вата и 2рата сезона летово на Фокс.
    И за тепање време ми беа супер, онака занимливи.


    Ми се допадна концептот на шоуто, што не беше работата само за да им најдат дечко/маж, туку да видат кои им биле грешките во минатото, соочување со минатото и како се справуваат со бившите, кои им се нивните цели кога стапуваат во врска, како заведуваат, што сакаат и сл.


    Е сега кој со кого остана, не знам.
    Само знам дека Тејлор беше како маскота во првите две сезони, и не верувам дека се сменила, и нешто научила. Како беше онаа поговорка: „Волкот може да го смени влакното, но не и наравот“.
    Баш као за нејзе. Беше црна, стана и плава, али си остана увек иста во понашањето.
    Колку ми беше смешно коа и пушти еден тип фора у договор со Стив демек е као богаташ, ја поседувал куќата во која беа таму као на забава, и оваа одма се залета. Не бре, на таква жена никад не и се верува, па макар пушти солзи за наводнување на Преспанско Езеро. :lol:
     
  19. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Прееска фанав една епизода и ми се виде интересно..од колку саатот и кои денови даваат?