1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напорно и неподносливо

Дискусија во 'Канта' започната од thebabygirl, 3 март 2011.

 1. thebabygirl

  thebabygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки..
  Се гледам со еден дечко веќе 3 месеци.Супер ни идеше почетокот.Имаше периоди,денови каде што се изгледаше дека се заврши,но не беше така..ситуацијата се смири и се беше како на почетокот,СОВРШЕНО.Пред неколку дена бевме излезени и се најубаво,муабети...следниот ден се слушнавме и ништо повеќе,следниот ден пишав смс но ништо не ми врати,третиот ден сам ме побара.другите денови ништо ,ни повик ни смс ништо ништо па дури и на фб не ми пишуваше.Го прашав кој е проблемот за неговото ладно однесување и ако сака може слободно да прекиниме,а тој кажа дека нема никаков проблем,нема никакво ладно однесување и ми го постави истото прашање дали сакам да раскиниме...реков дека не сакам.деновиве се обидувам да му се приближам но залудно...се чуствувам како да сум меѓу два огнови...незнам повеќе што да правам.....? :sweat:
   
 2. Vik-to-ri-Ja

  Vik-to-ri-Ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  го сакаш ли ?! мислиш ли дека поради неговото ладно однесување треба да сотанеш со него и да продолзжиш да се измачуваш? мислам дека треба да си размислеш и да дојдеш до вистински одговор како ке решиш помисли малку на иднината и не биди секогаш толку упорна
   
 3. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Многу нормално однесување за вашите години. Дечково се гледа по ова што го кажуваш дека не е нешто заинтересиран за врска, а ако те сакаше немаше да ти се јавува на 3 дена и да се однесува ладно. Тој буквално не се замара со тебе, не му е гајле како се однесува и не осеќа потреба да ти се јави па затоа би те советувала и ти да оладиш со него, нема потреба толку да се трудиш и да се потресуваш кога гледаш дека едноставно не иде и крај. Ќе си најдеш некој што повеќе ќе ти обрнува внимание и што ќе му значиш, ова вашево не води кон ништо.
   
  На Vik-to-ri-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. unforgiven

  unforgiven Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Ми треба помош :( значи дечко мие е неподносливоооо љубоморен..не смеам нишш ни да одам со другарка негде ништо... ако заминам со нив зошто замина или кај беше како беше со кого беше ... :( ств е неподнослив а го сакам :( и не смеам со никој да се запознаам ако се запознам ми вка оти ми работиш зад грб ова онаа :@
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Разговарај сериозно,ако нема намера да се смени остави го! Топло и искрено од срце ти препорачувам да го оставиш.Се` уште си мнооогу млада,15 години имаш,живеј си го животот,ако не ти дава да си живееш нормално за свои години тогаш остави го.Има уште многу момчиња што ќе те чекаат низ животот... :)
  Разговарај си убаво дали планира да се смени и пиши што си направила.
   
 6. Astrid

  Astrid Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  23
  @thebabygirl
  Бејби, олади и ти малко. Тој се однесува незаинтересирано, а можеби кога знае дека ти не му бегаш, нема ни за што да се грижи за тебе. Тој ако е заинтересиран не еднаш во три дена, ќе ти е јавува барем секој ден, чисто да те праша како си, да види дали си жива. Не знам зошто, но јас мислам дека ако му покажеш дека нема да умреш без него и дека не си некоја која ќе трча по него, ќе го смени односот. Без депресии, и да раскинете, не е крај на светот, имаш 16 години!! :!:

  @unforgiven
  Ти сама ако не си помогнеш, ние не можеме да ти помогнеме. По ова што го прочитав јас не сум сигурна дали ти си во домашен притвор или во врска! :?: Имаш 15 години, жити се, сега ако не се дружиш и ако не запознаваш нови луѓе, кога? :fubar: Покажи малку храброст, не си ти домашно милениче на дечко ти, ти си му девојка, па или нека се однесува со тебе како со девојка или нека си купи кученце, а тебе нека те остави да живееш. :|