1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Направи-сама фризури за долга коса

Дискусија во 'Канта' започната од janamorrison, 7 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. janamorrison

  janamorrison Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Имам коса до средината на грбот, темна, густа, без нешто посебно волумен, права како мраз дури и да не ја исушам со фен.. имам шишки до брада, обично собрани ги носам.
  Сакам некои лесни фризурички за излегување, нешто по можност без виткање.
  п.с. не ми стои убаво онаа “неуредна„ пунџичка што ја прават познатите, бидејќи така личам како сега да сум станала од спиење, пошто како што напоменав косата ми е многу права, а таа фризура изгледа убаво со некој прамен лево-десно пуштен (и природно виткан!). А и не ми се исплати да ја виткам косата за да ја собирам? И онака за пола саат ќе ми се исправи.
  Благодарам однапред :) :)
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.