Направи сам (креветчиња, играчки за миленици и слично)

Дискусија во 'Дом' започната од Papillon.Papi, 27 септември 2015.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  9.674
  Пол:
  Женски
  Во темава можеме да бараме и даваме идеи за домашна изработка играчки, кревети и други работи наменети за нашите миленици.

  Јас денес се обидов да направам играчка слична на Kong (слика во спојлер) од пластично шише.
  [​IMG]

  Како што ја знам мојава, обожава да џвака шишиња, а и обожава да јаде. Еве што направив:
  - исеков мала дупка на шишето. (сечев во облик на правоаголник и четвртата страна ја оставив, за да се помачи)
  - ги подзагорив малце краевите, колку да се заоблат, за да не се исече
  - го наполнив шишето со зрна од сувата храна

  Резултати:
  IMG__201509269__032244.jpg IMG__201509269__031751.jpg
   
  На irina91, Lady Phoenix и okcenzi им се допаѓа ова.