Направи сам (украси за ѕид и друго)

Дискусија во 'Дом' започната од anita.lipsy, 11 јуни 2011.

 1. anita.lipsy

  anita.lipsy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Драги мои Феминки..
  Вчера вечер немаше што да правам па влегов во мојата соба,не се чуствував сигурно.. Кога погледнав на ѕидот ПОСТЕРИ :puke: Веднаш ги извадив и ги фрлив,па сега собата ми изгледа многу празна.. Ако може да ми помогнете да го пополнам ѕидот со вашите идеи,што ќе ги направам сама.. Дајте некоја прекрасна идеа ви се молам.. :hai: :*
   
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  Направи сама (украси за ѕид)

  Можеш некоја полица да ставиш и на неа некои украси,книги...
  На ѕидот можеш да ставиш саат или некоја убава слика за да не биде ептен празен...
   
  На anita.lipsy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)

  Можеш да си купиш и стикерси за сид, има многу убави, баш ќе ти ја освежат собата :) Добра е и идејата за полици, ќе си наредиш книги, списанија, украси и сл.
   
  На ILoveBaby и anita.lipsy им се допаѓа ова.
 4. Primavera

  Primavera Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.515
  Направи сама (украси за ѕид)

  Јас имам залепено стикерси заедно со поговорки .
  Можеш од хамер да исечеш делови во форма на цвет,срце ( види на јутуб ) :)
   
  На anita.lipsy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Направи сама (украси за ѕид)

  За 100-200 денари имаш симпатични стикери во Џамбо за на ѕид, а и полиците ги гледав таму, во темно кафена боја, околу 600 денари, мислам :^)
  Прошетај-ќе добиеш идеја ;)
   
 6. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Направи сама (украси за ѕид)

  Ако имаш талент за цртање можеш да пробаш со нешто вакво
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Можеш и овде да најдеш некоја интересна идеја
  http://ajdedoma.com.mk/
   
  На LUCERKA, Ane-99, Fallin-ForHisSmile и 3 други им се допаѓа ова.
 7. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Направи сама (украси за ѕид)

  да,јас имам .од џамбо ги купив
   
 8. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.593
  Допаѓања:
  5.179
  Направи сама (украси за ѕид)

  Ако имаш живци, а и малку талент можеш да си нацрташ нешто по ѕидовите. Јас еднаш имав нацртано големи цветови, а моментално имам прекрасно дрво, кое беше мошне лесно за цртање а супер изгледа.

  Или прашај ако имаш некои талентирани другари/другарки да ти нацртаат нешто дали со боја, со спреј .....
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.400
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)

  Јас купив такви полици, две од големите. Ги искомбинирав со ламба и три слики од суви цветови, целата рамка на сликите е како кутија. Си средив едно ќоше во собата.
  Беше празно и грдо, сега кога се сликам гледам тој агол да ми биде во позадина, многу ми е убав :D
  Инаку се купив од Џамбо.
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  649
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)

  Оваа го имам нацртано во ѕидот во мојата соба, овде на сликата нее довршено... ама јас го довршив, ако не ме мрзи ке ви прикачам до после друг фајл .... Инаку собата ми е црно-бела со црвени детали и си ја обожавам :D
   
  На Maxymous, Mikicka, bofi и 6 други им се допаѓа ова.
 11. jessica24

  jessica24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  34
  Направи сама (украси за ѕид)

  ај те молам кажи ми каква боја користеше обична темперна или има некоја посебна боја за сликање на ѕид? се спремам да насликам нешо затоа ме интересира :)
   
 12. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  11.524
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)

  Во продавниците за бои и лакови има едни мали тубички (шишенца) со боја, уште ги викаат „пигмент“.Со нив најубаво се црта, ти кажувам од лично искуство.А можеш да земеш и каменчиња светкави што се нашиваат на текстил и да ги залепиш на ѕидот со силикон, создаваат преубав ефект.
   
  На MarchelineAmaru и jessica24 им се допаѓа ова.
 13. jessica24

  jessica24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  34
  Направи сама (украси за ѕид)

  фала ти геа, ќе го имам во предвид твојов предлог, само уште не сум почнала, сликата ја избрав, прво со моливче да ја исцртам па ќе земам од боиве , треба и да се одлучам која боја да биде, ѕидот ми е жолт, ти која боја ја користеше?
   
 14. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  11.524
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)

  Јас цртав кај другарка ми на ѕид, крем боја, но кај неа е се на тие топли кафеави и кремави нијанси и комбинација со анимал принт (леопард).Па така и го праев ѕидот, меѓутоа јас користев и уште оние бои што се за ќунки за шпорети на дрва, има во две нијанси, метално-сива и метално-златна.Ја користев златната и дава преубав ефект.Го имам сликано со телефон ѕидот,ама слаба резолуција е во прашање.Ај ќе се потрудам да ја најдам сликата, па ќе ти ја постирам.
   
  На MarchelineAmaru и jessica24 им се допаѓа ова.
 15. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Направи сама (украси за ѕид)

  Јас имам стикерси кај мене. Ја потполнуваат празнината на ѕидовите, а и убаво изгледаат :)
   
 16. Aurelia-Aurita

  Aurelia-Aurita Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  40
  Направи сама (украси за ѕид)

  мене на пример, не ме бидува за цртање :D
   

  Прикачени фајлови:

  На spanko и figgiMK им се допаѓа ова.
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 18. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.438
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)

  Има ли негде линк како би можело да се направи овој тип на слика за на ѕид ?!? Многу ми се допаѓа и би сакала да пробам да направам вакво нешто. Ваљда шариве се тапети :^)


  Барав на нет но не можам да најдам, па ќе ве замолам ако некој знае да пише или пак да не се продават негде низ Скопјево вакви интересни слики?
   

  Прикачени фајлови:

  • image002.jpg
   image002.jpg
   Големина на фајлот:
   38,3 KB
   Прегледи:
   1.328
 19. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Направи сама (украси за ѕид)

  Друарка ми вчера си купи стикери за ѕид од Џамбо ;) Незнам колку ги купила ама над 400 денари нема :)
  И за друг пак памет во глава :fubar: да не лепиш постери бидејки навистина се :puke:
  Инаку другарка ми има срциња :P сите се црвенки :D
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  9.756
  Пол:
  Женски
  Направи сама (украси за ѕид)


  Ова не се слики, туку верувала или не - кутии од пица.
  Баш прeд нeкој ден го гледав ова и мене ми се виде интересно.
  Повели линк ;)

  http://www.home-dzine.co.za/crafts/craft-poly-wall.htm  Инаку имам милион линкови со вакви идеи, кога ќе имам време ќе ви пуштам по неколку. :D
   
  На pandelka, <3 pleza4e <3, Chocolate.me и 10 други им се допаѓа ова.