babylove овошни кашички

Напредување во висина и тежина - деца над 3 години

Дискусија во 'Дете' започната од makedonkamak, 2 јули 2018.

 1. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  26.975
  Пол:
  Женски
  Нема ваква нова тема и еве да почнам јас прва:
  Ќерка ми има 38 месеци и е тешка 20.1кг. Висина 103 -104 см, не седи мирна и не можам точно да ја измерам.
  Поздрав:hug::l::sun:
   
  На mariz, tincemajmunce и iki26 им се допаѓа ова.
 2. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.449
  Golemata e 4 god. I 1 mesec
  Tezina-22 kg
  Visina nemam skoro mereno.
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slimy

  slimy Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  1.192
  Допаѓања:
  1.125
  Пол:
  Женски
  Син ми има 4 години сега во јуни, висок е 108цм а тежина 24 кг, пред една недела го мерев кај педијатар.
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.840
  Допаѓања:
  18.702
  Пол:
  Женски
  Ќерка ми има 3 г и 4 месеци, околу 101 цм висока (не седеше мирна) , а тежина 13 ипол кг.
   
  На Asja, mariz и makedonkamak им се допаѓа ова.
 5. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  23.421
  Пол:
  Женски
  Мојот има 3 год и 7 месеци
  Тежина последно имаше 17,800
  А висина 103-105 не седи мирен да измериме.
   
  На Asja, makedonkamak и mariz им се допаѓа ова.
 6. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.238
  Допаѓања:
  65.659
  Пол:
  Женски
  Исто сме, тука некаде и мојов. Само 3г и скоро 3м е :)
   
  На makedonkamak и tincemajmunce им се допаѓа ова.
 7. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  23.421
  Пол:
  Женски

  Вие фамилијарно сте високи.
  Среќа мојов изгледа на татко му ќе е метнат,иначе јас сум метро и желба за растење.:emo:
   
  На snegulkata и mariz им се допаѓа ова.
 8. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.238
  Допаѓања:
  65.659
  Пол:
  Женски
  Фамилијарно високи, малава ниска :rofl: Јас и мм сме високи, но имаме и доста пониски во фамилија, мајка ми е цела глава пониска од мене. Исто золва ми е ниска, баба нејзина итн, свекрва ми е просечно, па ке видиме кој ген го влече мадам :D Синко со сигурност ке биде над 180-190 :mm:
   
  На makedonkamak и tincemajmunce им се допаѓа ова.
 9. tincemajmunce

  tincemajmunce Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 февруари 2014
  Пораки:
  1.992
  Допаѓања:
  23.421
  Пол:
  Женски
  Под фамилијарно мислев ти и мт.
  И мадам ке извиши како ке расте.(fingers)
  Кај мене во фамилија скоро сите да речам просечна висина само братучеда ми 1,88 не кого бог знае.
  Се зафркава стрико ми на комшијата вика е висока.
  А од кај мм мешани се просечна висина и повисоки.
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.971
  5 i pol godini, 16 kg i 106 cm
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  17.084
  Пол:
  Женски
  Висина околу 115см
  Тежина 25кг :)
  Не личи воопшто на гојазно дете, расте со цело тело :)
  За еден месец полни 4 год.
   
  На CurlyBlossomGirl, joy1, snegulkata и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  1.758
  Пол:
  Женски
  Mojot e 4 ipol god. 105cm i eeedvaj 15 kg. So tezinata sekogas se borevme nikako da kaci nekoe kilce, nikogas ne e gladen:shake:
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 13. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.862
  Допаѓања:
  26.499
  Пол:
  Женски
  4ипол години..110 цм и 19тина кг.
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 14. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.710
  Допаѓања:
  25.884
  Мојата ќерка има 4год и 2 месеци, висока е 106см и тешка 20кг.
   
  На tincemajmunce и makedonkamak им се допаѓа ова.
 15. Monella

  Monella Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  1.779
  Допаѓања:
  25.930
  Синко има 3год. и 8 месеци.
  Висок е 102 см и тежок 15,200 кг.
   
  На slobodka, Asja, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. CurlyBlossomGirl

  CurlyBlossomGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2018
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.799
  Пол:
  Женски
  Ќерка ми е 3 години и 10 месеци, висока 110 цм, а тешка 20 кг.
   
  На Asja и makedonkamak им се допаѓа ова.
 17. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.872
  Допаѓања:
  14.189
  Пол:
  Женски
  3 и пол години - 92 см и 14.8 кг.
   
  На green.eyes, azelea и makedonkamak им се допаѓа ова.
 18. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.203
  Допаѓања:
  6.832
  Пол:
  Женски
  Е сега ме ставивте во мисла, вие што имате деца околу 4 години со 20+ кг :^)
  Мојава е 3 год 9 месеци, има 15-16 кг. Таа килажа си ја има повеќе од 6 месеци.
  Ја немам мерено но е висока. Мене ми е таман, не сакам да е буцка. Се дур јаде убаво мислам дека нема место за грижа :)
   
  На Kitten, azelea, makedonkamak и 2 други им се допаѓа ова.
 19. CurlyBlossomGirl

  CurlyBlossomGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2018
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  2.799
  Пол:
  Женски
  Еве јас да ти кажам за мојата. Има 3 години и 10 месеци. Килажата и е иста т.е. 20 кг веќе повеќе од една година, но висината се менува, расте многу брзо и веќе е од 110 цм тргната нагоре. Мојата не јаде се, мака мачиме за јадење ама дете си расте. Беше буцка до кај 2 години максимум па почна да виши. И никогаш не сум ја ограничувала со тоа што смее а што не смее да јаде. Јаде и солено и грицки и благо и чоколадо и сокови. Уживај. Супер ти е детето. Олабави се мајка ;)
   
 20. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.203
  Допаѓања:
  6.832
  Пол:
  Женски
  Лабава сум си јас, туку се зачудив со цифрите погоре :D
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.