1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напредување во висина и тежина (1-3 години)

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 3 април 2012.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.293
    Допаѓања:
    99.667
    Пол:
    Женски
    Денес на 1 година и 1 недела сме тешки 8600 гр и високи 78 цм. Докторката ни рече напредуваме супер ( многу сме високи ) :)
     
    На Meri92, MILENA1 и Annath им се допаѓа ова.
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.502
    Допаѓања:
    195.478
    Пол:
    Женски
    Супер сте, манекенка ќе биде малата :) и ние сме тука со килажа, само што сме пониски. На годинка сме 8600г со 74 цм. Важно родилната тежина е триплирана, ама и издолжени сме прилично, така ни кажаа, башка си гледам по алиштенцата... кратки му се ракавите и ногавиците... време е за нова гардероба :D
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.671
    Ние на година бевме 80цм со 9.5кгр. Сега (на 14 месеци) мислам дека е 82-3цм со 11кгр :l:
     
    На koritsaki и Annath им се допаѓа ова.
  4. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Мојот син на 3 год. и скоро 2 месеци е 16,5 кг тежок и 99-100 см висок.
     
  5. causevsku777

    causevsku777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    11
    2 год и 2 месеци 15 кг и над 100см
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.293
    Допаѓања:
    99.667
    Пол:
    Женски
    На 13 месеци и 1 недела - 8600 гр и 79,5 цм :)
     
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.293
    Допаѓања:
    99.667
    Пол:
    Женски
    на 15 месеци - 10050 гр и 81 цм
     
  8. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    200
    На 16 месеци 12.200кг и 75см
     
    На Knizhevnik11 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.293
    Допаѓања:
    99.667
    Пол:
    Женски
    на 16 месеци - 82,5 цм
    10400 гр
     
  10. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    Ќерка ми има 3 години и е тешка 15кг и висока 1 метар.
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.293
    Допаѓања:
    99.667
    Пол:
    Женски
    на 18 месеци тешки сме 11.100 гр и високи 85 цм :)
     
  12. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    650
    Пол:
    Женски
    Имаме 15 месеци и тешки сме 11 кг. а високи 81 цм.
     
  13. Mikako

    Mikako Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Син ми има 16 месеци тежок е 9450 кг и висок 84цм.:)
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.293
    Допаѓања:
    99.667
    Пол:
    Женски
    На 19,5 месеца сме тешки 11.750 и високи 87 цм :)
     
  15. pikolino

    pikolino Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    55
    На 15 месеци сме тески 11.450 а големи 88цм :*
     
  16. gorda

    gorda Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    76
    Ќерка ми е ситна, на 2 и пол години има скоро 15 кг и висока е 89 цм.
     
  17. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    756
    хехех горде не се коси мојата е 5,5 години и има 19 кила
     
  18. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    838
    Допаѓања:
    1.218
    Пол:
    Женски
    На 14 месеци 10,450 и 78 см :)
     
  19. feeling

    feeling Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    23
    син ми на 3 години и 11 месеци има 24 кг и висок 110 см....
     
  20. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.072
    Керка ми има 2год и 3месеци има 13кг а висината и е 85цм :)