Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напредување во висина и тежина (1-3 години)

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 3 април 2012.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  Денес на 1 година и 1 недела сме тешки 8600 гр и високи 78 цм. Докторката ни рече напредуваме супер ( многу сме високи ) :)
   
  На MILENA1 и Annath им се допаѓа ова.
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  20.224
  Допаѓања:
  177.856
  Пол:
  Женски
  Супер сте, манекенка ќе биде малата :) и ние сме тука со килажа, само што сме пониски. На годинка сме 8600г со 74 цм. Важно родилната тежина е триплирана, ама и издолжени сме прилично, така ни кажаа, башка си гледам по алиштенцата... кратки му се ракавите и ногавиците... време е за нова гардероба :D
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.644
  Ние на година бевме 80цм со 9.5кгр. Сега (на 14 месеци) мислам дека е 82-3цм со 11кгр :l:
   
  На koritsaki и Annath им се допаѓа ова.
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  Мојот син на 3 год. и скоро 2 месеци е 16,5 кг тежок и 99-100 см висок.
   
 5. causevsku777

  causevsku777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  11
  2 год и 2 месеци 15 кг и над 100см
   
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  На 13 месеци и 1 недела - 8600 гр и 79,5 цм :)
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  на 15 месеци - 10050 гр и 81 цм
   
 8. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  196
  На 16 месеци 12.200кг и 75см
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  на 16 месеци - 82,5 цм
  10400 гр
   
 10. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  221
  Ќерка ми има 3 години и е тешка 15кг и висока 1 метар.
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  на 18 месеци тешки сме 11.100 гр и високи 85 цм :)
   
 12. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  638
  Пол:
  Женски
  Имаме 15 месеци и тешки сме 11 кг. а високи 81 цм.
   
 13. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Син ми има 16 месеци тежок е 9450 кг и висок 84цм.:)
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.337
  Допаѓања:
  87.398
  Пол:
  Женски
  На 19,5 месеца сме тешки 11.750 и високи 87 цм :)
   
 15. pikolino

  pikolino Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  54
  На 15 месеци сме тески 11.450 а големи 88цм :*
   
 16. gorda

  gorda Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  76
  Ќерка ми е ситна, на 2 и пол години има скоро 15 кг и висока е 89 цм.
   
 17. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  741
  хехех горде не се коси мојата е 5,5 години и има 19 кила
   
 18. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  На 14 месеци 10,450 и 78 см :)
   
 19. feeling

  feeling Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  23
  син ми на 3 години и 11 месеци има 24 кг и висок 110 см....
   
 20. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.066
  Керка ми има 2год и 3месеци има 13кг а висината и е 85цм :)