Напредување во висина и тежина (1-3 години)

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 3 април 2012.

 1. Melinda85

  Melinda85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2016
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  5.813
  Пол:
  Женски
  2 години е моето девојче
  Висина 94
  Тежина 14.400

  Голема девојка:D:inlove:
   
  На mariz, Melinda1985, duffi и 3 други им се допаѓа ова.
 2. FlowerPower

  FlowerPower Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  223
  Денес ги мереле во градинка, се загрижив малку за висината на син ми. Има 27 месеци, висок е 85. Во ранг е со девојчината, колку што видов од списокот,момчињата се сите над 90 см. Од друга страна е најмал од машките по месец на рагање. Има место за паника? Искуства?
  П. С. Планирам да го премерам дома
   
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  А зоштонда паничиш? Ти и мт високи сте? Мора да гледаш каков раст имате вие, па после со други да се споредувате.
   
  На sofi2107, Coco31 и duffi им се допаѓа ова.
 4. FlowerPower

  FlowerPower Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  223
  Просечни сме, се плашам да не е под просекот. Колку девојчината е висок.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  Не се споредувај :)
  Има и девојчиња повисочки :) Мојата е 94 веќе, а нема 2. Ние просечни исто. Ми ја прават поголема.
  Да се здрави и живи, другото не е толку битно.
   
  На duffi, FlowerPower и Lolipop23 им се допаѓа ова.
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.663
  Допаѓања:
  34.263
  Година и четири месеци, 11кг, 83 см.
   
  На Coco31, TeddyGrey и duffi им се допаѓа ова.
 7. Chantal

  Chantal Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  808
  Допаѓања:
  7.227
  Пол:
  Женски
  Неколку дена пред 23 месеци Тежина 12.250
  Висина 90
   
  На Seduction, duffi и Coco31 им се допаѓа ова.
 8. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  13.048
  Пол:
  Женски
  Здрво, прв пат тука, синко е 1 година и тежи 13.5кг, со 82см.
   
  На duffi, Melinda1985, Coco31 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  15,3 кг, 91 цм, скоро 2 г./ж
   
  На Coco31, duffi и kukla21 им се допаѓа ова.
 10. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  Аууу и твоево топче :lol:
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  Па да ти кажам, не е баш топче, да е возрасен човек "грамада" би било. :rofl:
  Иначе преку недела кога оди во градинка има мев, а сабота и недела е шланг. Ама голема е да. :nod:
   
  На Coco31, duffi и kukla21 им се допаѓа ова.
 12. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  И мојата иста :) Знам што сакаш да кажеш :inlove:
   
  На Leo_29 и duffi им се допаѓа ова.
 13. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.276
  Допаѓања:
  23.354
  Пол:
  Женски
  И Ева е топче. 91цм е висока, тежина не знам точно, кај педијатарот ја ставив пред два месеци на вагата ама со алишта, патики и јакна и 17 покажа. 2г и скоро 2м има:D
   
  На lackygirl, Coco31, Leo_29 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  Јас се засекирав моево на диета треба да е :lol:
  Вака на изглед крупна е, ама јога ќе ја кренеш :o
   
  На Leo_29, fana и duffi им се допаѓа ова.
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.361
  Колку има:)
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  14 со 94 :)
   
  На Coco31 и duffi им се допаѓа ова.
 17. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.361
  Па нема бе многу мислев 16 17 ќе кажеш :D:D
   
  На mariz, Coco31, duffi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  Во однос на други деца е ко џинче :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.361
  Супер си е :) наполни 2 така?
   
  На kukla21 и duffi им се допаѓа ова.
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  20.175
  Допаѓања:
  98.931
  Да :)
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.