Напредување во висина и тежина (1-3 години)

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 3 април 2012.

 1. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.723
  Пол:
  Женски
  Синко на 1 година е 13.5кг (fingers)
   
  На mariz, Coco31 и fana им се допаѓа ова.
 2. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.551
  Допаѓања:
  22.145
  23 месеци, 14,1 кг 85см
  Буца моја слатка :inlove:
   
  На Coco31, duffi, fana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.733
  Допаѓања:
  61.738
  Пол:
  Женски
  2г и скоро 2м (на 1ви јан полни 2м ке бидат), има 13кг рамно и 88 висока :^) Сама ја мерев на врата, убаво застана и ставив цртка па со метрото 87.5 и ај да заокружам на 88. 2цм за 2м :?:
   
  На Seduction и kukla21 им се допаѓа ова.
 4. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  13 meseci i 9 dena
  Batko 10kg i 80cm
  Dada 10kg i 78cm
   
  На Seduction, Milaаа991, Leo_29 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.529
  Допаѓања:
  19.103
  Пол:
  Женски
  Година и пет месеци (17+)
  83 цм
  11.2 кг
   
  На Seduction, Gaga.sk, Chantal и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ano

  Ano Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  4.663
  Допаѓања:
  29.163
  Пол:
  Женски
  2г 4м
  89цм
  11.100
   
  На Seduction, DuchessAnn, Coco31 и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Sanja1105

  Sanja1105 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  7.083
  Пол:
  Женски
  2 год и 5 месеци
  14 кг
  95 см висока
  Цела на мајка и по висина
   
  На Seduction, Coco31, mariz и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  5.503
  Пол:
  Женски
  Скоро 2г, 12700гр 94цм
   
  На Seduction, Chanell*, duffi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.645
  Допаѓања:
  48.167
  Пол:
  Женски
  1 годинка 11.500гр 76цм
   
  На mariz, Seduction, kukla21 и 5 други им се допаѓа ова.
 10. MariRi

  MariRi Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Денес 2г, 13 кг и 88цм
   
  На Seduction, Gaga.sk, duffi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.212
  Допаѓања:
  24.973
  Пол:
  Женски
  1год, 12.400гр и 82цм.
   
  На lackygirl, Seduction, Gaga.sk и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Seduction

  Seduction Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  933
  Допаѓања:
  7.736
  Пол:
  Женски
  Мојата женска на 13 месеци 10кг и 81см.
   
  На Milaаа991, duffi, lackygirl и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Xana1318

  Xana1318 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Na 16 meseci kerkickata mi e 10kg
  Visoka 75cm
  Inace mi e rodena 2250
  Poso gleam na ovaa vozrast site se nad 10 kg
  I malce mi e polesnicka
   
  На Coco31 и duffi им се допаѓа ова.
 14. Gaga.sk

  Gaga.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  Ako e zdrava, vesela nema pricina da se nerviras. Toa e najbitno.
  Moite se rodeni od 1730 i 2000 i nikogas ne sum gledala kako drugite napreduvat, bidejki tie na 3 meseci bea kako drugite na raganje :D
   
  На Xana1318, Seduction, Lolipop23 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.612
  Допаѓања:
  19.000
  Пол:
  Женски
  1 god 9mes= 12 kg 700, visina85cm :l:
   
  На Mimmi39, Seduction и Chantal им се допаѓа ова.
 16. bella12

  bella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  3.585
  Пол:
  Женски
  2г и 4месеци- 12кг и 95цм.
   
  На Mimmi39, mariz, Coco31 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.551
  Допаѓања:
  22.145
  2 годинки - 14,5 кг
   
  На Mimmi39, mariz, Coco31 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.278
  Допаѓања:
  33.611
  2години, девојче
  92цм
  Околу 12.5кг
   
  На Seduction, mariz, snegulkata и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.372
  Пол:
  Женски
  @Xana1318 Мојата е 20 месеци и уште нема 10кг. :) Веќе не се нервирам, колку јаде, толку. Важно е среќно дете кое по цел ден е активно.
   
  На Milaаа991, Seduction, Coco31 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.733
  Допаѓања:
  61.738
  Пол:
  Женски
  Повисока од мојава е :D Ја мерев пред 2 дена 89цм е :D И сеуште 13 рамно :D
   
  На duffi, Seduction, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.