Напредување во висина и тежина (1-3 години)

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 3 април 2012.

 1. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.966
  За 1 недела 14 месеци, тежок е 8.650 и висок 75 цм :)
   
 2. mentalist.mk

  mentalist.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Зошто да не е можно? Ќерка ми беше 75 цм на 9 месеци.
   
 3. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  926
  Допаѓања:
  416
  моево е 2 год и 3 месеци и има 13 кг.. и ние сме на исто млеко та млеко и ни наслабна крвта и ние пиеме овај за железо сируп и едни капки. а јас пред тоа му давав киндер витал за имунитет сега го прекинав откако ги пие овие за железо. секој ден и во текот на нокта што пиеше му се збираше 1ипол млеко. е сега намаливме на пола кило. јаденја пак јас го молам ајде да јадеме ако не он не бара само млеко знае да си побара друго не го интересира. а да прашам колку милилитри е овој сируп
   
 4. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  750
  Малата има 14 ипол месеци, и е тешка 12,5 килограми а висока 86 см.
   
 5. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Сите што ја гледат и даваат најмалку две и пол години. Маж ми е висок 1.96 па на него има фатено жица. Само мене ми е мака дека изгледа слабичка многу од висината, а си јади. :(
   
 6. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  7.607
  Δ
  Колку е родена маченце?
  Иначе за тежината ич да не бериш гајле, и мојата е таква, еве веќе 3 години ко шпагета. Битно да се здрави, јаки и еластични, тежината не е апсолутна вредност што мора да се следи.
   
 7. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.351
  Допаѓања:
  100.529
  Син ми е 5 месеци и две недели и е долг 71 цм, ама тежи 6730.
  Значи можно е ;)
   
 8. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Колку е родена маченце?
  Иначе за тежината ич да не бериш гајле, и мојата е таква, еве веќе 3 години ко шпагета. Битно да се здрави, јаки и еластични, тежината не е апсолутна вредност што мора да се следи.[/quote]
  Знам Моира и јас со тоа се тешам. :) Педијатерот ми рече исто, дека е височка, па секогаш ќе ми стои послабечка во споредба на нејзините врсници. А инаку се роди 3 кг и 900 грама а беше долга 58 цм.
   
 9. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.966
  На 15 месеци тежок 9 кг и висок 78 цм :tmi:
   
 10. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.634
  Пол:
  Женски
  Na sistematskiot pregled vcera ja merevme malata
  teska e 12kg visoka 88cm :)
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 11. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  ние на системацкиот за 2 год. бевме 2кг 400гр. и 91цм.
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  67.865
  Пол:
  Женски
  На 3 години и 1 месец - 14 кг и 104 цм
   
 13. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.561
  Би требало да имаме 10-12 кг,ќе се мериме утре
   
 14. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  1.019
  керка ми 3год. 3месеци 103см и е 17.800г
   
 15. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  389
  Сите сте супер вие, мене кога ќе ми текне. :tmi: На три години, јас дванаесет кила... :headbang: :headbang:
   
 16. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.966
  На точно 17 месеци имаме 9.700 кг, кикиритката на мама :)
   
 17. macy28102012

  macy28102012 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Истата песна и кај мене, 15 и пол месеци 9 500. Мојата ништо не сака да јаде. Јас сум пред нервен слом ;(
   
 18. pepus

  pepus Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  148
  19 месеци 11 килограмии некаде 77-78 см во висина
   
 19. olence86

  olence86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  91
  Ние имаме 13 месеци и 8100 грама, а високи сме 76 цм.....
  Воопшто не сака да јаде....мака мачиме со јадењето.
  Би сакала да прашам дали им давате нешто посебно за да им се зголеми апетитот???
   
 20. macy28102012

  macy28102012 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Џабе се секакви совети за апетит, ако детето не сака да јаде, не постои ништо што може да го натера да јаде, барем со мојата ќерка е така. Секакви начини сум пробала, ама не бидува, несака да јаде и тоа е. Тоа е мое искуство, нека споделат и другите мајки свое искуство.