1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напуштање на бебе од страна на мајката

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од zdravkoski9, 20 јули 2019.

  1. zdravkoski9

    zdravkoski9 Нов член

    Се зачлени на:
    20 јули 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Таа не сака да го види, а не да му се доближи, се откажа и моментално беше на море, а јас сум бил глупав што наместо да уживам во летото менувам пелени.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.641
    Допаѓања:
    251.424
    Пол:
    Женски
    ^Колку год имаш, 15?
     
    На happygirl, Barby112, CameliaMiller и 13 други им се допаѓа ова.
  3. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.946
    Допаѓања:
    18.058
    Во целата оваа несреќа биди среќен што не е опседната со детето,па да бара начин "да го снема".
    Дека има некој психички проблем јасно е, не знам колкаво е детето, нормално е после породување да се јави постпородилна депресија и мајката да не е заинтересирана за детето. Но оваа не да не е заинтересирана туку сака да го убие. Ова со друго име се вика,не ќе да е депресијата по породување.

    Жал ми е за детето што нема да осети мајчина љубов,ама биди доволно храбар и давај му љубов за двајца. Факт е дека не може ни мајка ни татко да се замени, но ќе му објасниш како стојат работите кога ќе порасне.

    Се надевам пријавен е во полиција нејзиниот обид за убиство.:x
     
    На Barby112, Lolipop23, Peperutce1115 и 8 други им се допаѓа ова.
  4. zdravkoski9

    zdravkoski9 Нов член

    Се зачлени на:
    20 јули 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Детето ни месец нема, на 1 јули се роди, не ќе да е постпородилна, она уште неродено го мразеше.
     
  5. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Тоа сега е така, од кај знаеш понатаму во животот како ќе се одвиваат работите? А зошто тебе ти е толку важно што таа мисли и ти вика тебе? Ти не знаеш ли сам да си оцениш што е поважно во животот?
     
    На Peperutce1115, anaja1, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
  6. zdravkoski9

    zdravkoski9 Нов член

    Се зачлени на:
    20 јули 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Знам дека греши и сакав да кажам дека ми е криво, но е незаинтересирана тотално.
     
    На LejlaD и marlonbrando69 им се допаѓа ова.
  7. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Верувам дека е тешко (прочитав дека си 29г),меѓутоа треба да си свесен дека животот носи и лоши работи па кога се работи за дете едноставно прифатија ситиацијата и МОРАШ да му се посветиш сега на бебчето па кога ке потпорасне ќе си шетате заедно .Добро е тоа што ете сепак имаш помош од твоите
     
    На Shmizla94, Peperutce1115, LejlaD и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.142
    Допаѓања:
    76.546
    Пол:
    Женски
    @zdravkoski9 држи го детето подалеку оти оваа женава личи на психопат спремен на се'. Прекини контакт со неа, најпаметно ти е ова. Ќе се согласам со членка погоре што имаше напишано, дете треба да расте со љубов, а ако еден од родителите ја нема таа љубов кон него, подобро тој родител да го нема во средината каде тоа ќе расте. Има такви родители на кои не им е по волја да се заедно, ама останале заради детето, погрешно е! На детето му треба љубов и внимание, а не само двајца родители. Ти и твоите сигурно најдобро ќе се грижите за него.
     
    На Peperutce1115, mariz, anaja1 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    Другар, стегни заби и биди со цврст карактер. Ќе биде најубавото бебе и дете. Имаш апликација Бебе готвач, ќе ти помогне многу во исхраната. Земи си павловичева маст од див мигдал околу 250денари во аптека. Издржи ги првите 6 месеци машки, потоа ќе биде полесно. Ако плаче, знаеш дека му се пие млекце, ако многу плаче, има грчеви во стомачето, за тоа имаш капки во аптека против грчеви. Исто ако има мека столица, има таблети за растварање за да не дехидрира. И земи си црево од аптека за да го чистиш секретот од носето да не се спушта во градите и да не се гуши кога ќе спие. Голем поздрав
     
    На Dust, Lolipop23, mira.mira и 6 други им се допаѓа ова.
  10. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Имал врска 3 години со особа која пие, пуши трева и и направил дете.
    Ти пријави ли во полиција обид за убиство?
    Оти се сметаш за соучесник, знаеш ли?!
     
    Последна измена: 20 јули 2019
    На ArmaniCode, zalosna, Mrs. Lovett и 21 други им се допаѓа ова.
  11. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Јас би погледнала малку и на другата страна од приказната.

    Сте знаеле дека таа не сака деца и пак сте имале незаштитени односи. И јас би била избезумена кога би останала бремена, па затоа никогаш не сум имала незаштитен однос.

    Се случило да остане бремена и таа сакала да абортира, но не си ја подржал во тоа? Доколку сакам да абортирам, дечко ми е 100% со мене, доколку не е така воопшто не би била во врска со него.
    Родителството не е играчка. Ајде ќе го родиме, па ќе се навикнеме, ќе видиме како ќе биде, ќе го засакаме иако било непланирано. За мене тоа е глупост.
    Ако сакам да имам дете и ако сум спремна да имам, ќе го задржам. Ако не сакам, а немам подршка да абортирам, веројатно ќе попуштам психички, можеби не до тој степен како девојката, но ете не сме сите исти.

    Колку и да звучи сето ова што го наведе психопатски, девојката не сакала да роди дете, па била решена ако не милум, силум да ја прекине бременоста.

    Вака е најдобро за двајцата, ти сакаше дете, го имаш.
    Таа не сакаше, си знаел за тоа и претходно, па го напушти.

    Нема потреба од додатно комплицирање на работата, нема што да ја премислуваш.
    Со секој твој обид да ја зближиш со детето, мислам дека на неа и се ствара поголем притисок и поголема одбивност.
     
    На Harper, FVP, Damata so marama и 15 други им се допаѓа ова.
  12. Adeline

    Adeline Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2015
    Пораки:
    1.912
    Допаѓања:
    4.593
    Пол:
    Женски
    Добро ти незнаеше со кого си имаш работа пред да ја забремениш? И зошто си го направил тоа без нејзина согласност?? Очигледно е таа тежок случај но и ти си копал очите.
    Сега единствено дај му љубов на детето, му треба љубов него.
     
    На darlingdragon, Sofi.ja, Peperutce1115 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Боже Господе,дали е ова вистина?
    Се случило што се случило,назад нема,што е виновно детето?
    Не ја барај,не му е потребна таква мајка која сака да го убие.Зар и ова го има во реалноста?
    Гледај го детето,може и со татко да расте,купи му млеко, најди му матичен педијатар нека го следат како напредува.Ете мајка ти ќе помага,штом имаш поддршка од твооите.Тоа дете не е криво за ништо.
    Биди татко херој за него,а неа не и дозволувај да го види.Млада била,ццц.
    И јас родив на 25.
    Верувај ќе се кае еден ден кога ќе го види пораснато,силно дете со тато за рака.И најголема казна ќе и биде кога тоа нема да знае дека го родила,или полошо да знае дека го оставила. Ама не и попуштај,верувај не ви треба таа.Ви посакувам се најубаво и те молам чувај го детето.
     
    На Lolipop23, Snowflake97, Peperutce1115 и 6 други им се допаѓа ова.
  14. Asparagus

    Asparagus Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    1.017
    Допаѓања:
    7.747
    Пол:
    Женски
    Сакал дете, намерно ја напумпал мислејќи дека таа ќе се помири со тоа и ќе си легне на брашното.

    Ама тоа не се случило, и сега типот сфаќа дека да се има дете не е само саат време да си поиграш со него (како што претпоставувам си замислувал), туку дека дека буквално го менува животот од корен, особено ако си самохран родител.

    За жал, ми делува дека не е спремен на тоа, па сака по секоја цена да ја врати мајкава, иако е очигледно дека таа не го сака детето и дека би била ужасен родител (нема ништо полошо од жена која под притисок станала мајка, па после сите фрустрации ги истура на детето).

    Се на се, жал ми е за детето, тоа нема никаква вина...се надевам дека ќе има убав живот.
     
    Последна измена: 20 јули 2019
    На Mrs. Lovett, Gosh, darlingdragon и 22 други им се допаѓа ова.
  15. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.646
    Пол:
    Женски
    А како било доцна да абортира? Во Македонија до 22 недела (мислам) може да се направи абортус, а по тоа што ти го рече, не верувам дека многу се мислела?

    Не велам дека е нејзина вина што не абортирала, туку ми мириса на трол.
     
    На naturallmess, happygirl, smooch и 8 други им се допаѓа ова.
  16. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.656
    Допаѓања:
    116.447
    Пол:
    Женски
    @zdravkoski9 Таа ти рекла дека не го сака детето,а по ова што го пиша,таа не е нормална и не треба да биде во негова близина.
    Ти преземи одговорност како што треба,чувај си го,одгледувај си го детето.
    Давај му љубов и пружи му внимание.
     
    На marlonbrando69, Peperutce1115, anaja1 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.239
    Допаѓања:
    24.013
    Пол:
    Женски
    По ова што го кажуваш за неа и те како и треба стручна помош. Таа и така не го заслужува детето. Тоа што само го родила не ја прави мајка. Биди храбар и само напред. Тоа дете ќе си расте покрај својот татко. Ти можеш да му ја дадеш сета љубов и грижа на овој свет.
    Проблемот е само што за ова требало да размислите порано,сега е касно а бебчето не е криво апсолутно за ништо.
     
    На Peperutce1115, anaja1, Martka и 3 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Кои 'други причини'?
     
    На CameliaMiller, Peperutce1115, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @zdravkoski9 зошто остана трудна? Зошто не користевте заштита? Зошто не абортира? Плаќа ли алиментација? Како може да се откаже од сопствено дете без да плаќа алиментација?
     
    На CameliaMiller, smooch, Peperutce1115 и 5 други им се допаѓа ова.
  20. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Читај тој не дал.
    Таа не сакала дете, тој сакал. И го направил со надеж дека ќе ја врзе.
     
    На Mrs. Lovett, CameliaMiller, smooch и 7 други им се допаѓа ова.