1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Напуштање на бебе од страна на мајката

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од zdravkoski9, 20 јули 2019.

  1. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    Ајде таа што не е баш со паметот како што треба, тогаш што е авторов на целава фејк приказна?:| нормален?!:?:
     
    На mira.mira, Next и zuto им се допаѓа ова.
  2. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Не можам да сфатам како бе ја браните мајкава???? Ја забременил намерно, бла бла и треба да стане убиец ???? На суштество кое во стомакот ти растело. До каде отиде човештвово. Толку сурови станале луѓево. Има деца родени од силување и слично. Ако не си способен остави го во дом, на семејство за посвојување. Тоа е основното детско право, право на живот. Ова е обид за убиство со умисла во повеќе наврати. Па уште на море отишла мртваладна. Тоа е убиец бре.А татково треба да ја пријави во полиција и око да не му трепне. И после се чудиме, најдено мртво фрлено бебе, во вц и слично. Многу слобода земаат бре овие денешни млади, па и нивните родители, ќе го родиме па ај ќе го убиеме. Цццц. Господ напомош на тоа бебе да му е. Имало и други начини. А и каде е татково, го снема.Човече однеси го детето на лекар да следат здравствена состојба по се што преживеало. Се надевам стварно дека е трол.
     
    На SnowWhite8, Martka, gjoker4e и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.542
    Пол:
    Женски
    Дека е многу лошо да се носи во себе плод кој не е посакуван, лошо е. Не е лесно да се износи 9 месеци, поради се' низ што поминувала, бесот веројатно и' се зголемил. Како си кажувате дека ако не се сака, ќе се засака кога ќе се осети во себе, или кога ќе го земе во раце, аха да. Чудно ми е само што не абортирала, ама како и да е. Ете се родило, па сега ако не го сака, барем нека не го малтретира, а тоа пробување да го убие кога веќе го родила, тоа треба да се пријави, а не да се премолчи. Не е психопатски да не посакуваш дете, психопатски е да се обидеш да убиеш, било кого. Така да, @zdravkoski9 еве пак ќе ти кажам, за доброто на сите, таа нека си го живее животот, нека си оди по одмори. Ти сакаше бебе и го доби, нормално дека не е лесно да се одгледа, ама не е ни нешто што не може да се издржи и постигне.
    Ми личи на тролање сето ова, ама па кој да знае. Сешто се дешава.
     
    Последна измена: 21 јули 2019
    На Harper, mira.mira, zalosna и 7 други им се допаѓа ова.
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Здравковски дојде, не размрда сите и доста му беше. Му помина забавата.
    Среќен летен распуст.
     
    На baby-star, PaLaVa, naturallmess и 20 други им се допаѓа ова.
  5. Barby112

    Barby112 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Јас веднаш ќе ти кажам без размислување таа е кучка!!! Ќе споделам нешто лично и интижно за мене јас кога остамав бремена омав 23 години и јас не сакав но рте се случи и моите се лутеа меѓутоа тој човек беше со мене 4 години сега сме во брак 2 искрено не бев среќна ич но кога го земав во раце не е опишливо чувството! Неможе да се прости такво нешто 9 месеци го носела под срце душичка господ да ја казни! А вие господине како татко многу има како вас бидете храбри и силни и истерајте го вашето дете на прав пат верувам дека ви е тешко све што ви е потребно за помош или прашања облека ако ви треба ве молам пишете ми во приватна порака со задоволство ќе ви помогнам!
     
    На mira.mira, fana и nextredstyle им се допаѓа ова.
  6. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.858
    Допаѓања:
    21.138
    Пол:
    Женски
    Чек чек.... на први јули се родило бебево, така?
    Она успеа за 3 недели да се опраи, да се откаже и на море да отиде??
    Така со крварење со све??
    За крив, прав, двајцата се криви. А таа според мене највеќе, зошто ако не сакала бебе, требало да не се секса без заштита или ако неќе заштита да појде на гинеколог и да побара антибеби пилули...
    Тој, апсолутно нема право да ја тера на сила на нешто кое таа не го сака.
    За желбата за убиство нема да зборам.
     
    На naturallmess, fana, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Barby112

    Barby112 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    АПСОЛУТНО се согласувам со тебе! А еден ден страшно ќе се кае душата ќе ја боли!
     
    На fana и nextredstyle им се допаѓа ова.
  8. Barby112

    Barby112 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2016
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    Да оке неможеш никого на сила али доброволно го правела нештово и знаела дека е без заштита и се случило о мене истотто ми се случи и ако веќе сакала да абортира можела сигурно он во кавез не ја затворил да неможе да мрдне јас ја гледам како некпе разгалено дериште што нема цел во животов сакача да шета госпоѓицата а ваму дете направила како може така?! и во неа ја гледам целата кривица таа е некој си тежок психопат уште и на морњ отишла што крепи земјава боже!
     
    На fana и nextredstyle им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Нема врска со млади-стари.
    Психички проблеми, се психички проблеми.
    Секако дека треба да ја пријави во полиција, и психијатрија и МВР да се позанимаваат со нејзе малку, ама.. ама.. ако се утврди дека е психотична, тогаш не е одговорна за постапките.
    Не затоа што е во ред да сакаш да си го убиеш бебето, туку оти психотичните не знаат што е во ред, а што не е.
    Ако се утврди дека е психотична, треба да лежи во психијатрија, ако се утврди дека не е психотична, треба да лежи во затвор.
    Оти да не?
    И жени со менструација одат на море.
    А јас бев опоравена истиот ден.
    Природно се породив, не бев ни сечена, ни пукната.
    Ништо не ме болеше, ништо не ме вркаше.
     
  10. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Може и тоа да е, ама мене повеќе ми личи на бес. На 25години да се пијанчиш, дрогираш и да му велиш на таткото дека уживање е подобро од гледање на дете кое го направиле за мене е бес. Па уште кога тато и мама ти даваат поддршка за сите тие глупости добиваш крилја. Ако има психички проблем треба да увиделе досега нејзините родители, ама не кај нас е срамота дете на психијатар да носиш. И да била и да не била со проблем, сега по ова е задобро лечење.
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Zdravkoski,kade si da pises nesto?8)
     
    На Tajnaotrovna, cresa-jagoda, "Zoki" и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. fana

    fana Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    15.840
    Допаѓања:
    108.846
    Пол:
    Женски
    Не знае дека е лошо да си го убие бебето, а знае дека моренце е супер за имунитет, па да си прошета :sun:
    Да не си ги вадиме очите за трол.
    @RainBow да стави катанец тука.
     
    На ocicka2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Скраја да е - речете
     
  14. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Или е на море,или пак чува дете.
    Јас мислам првото.
     
    На Next и Black girl им се допаѓа ова.
  15. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Оваа мајка е психопатка тоа никој неможе да го негира.Тоа мало суштество заслужува топлина и љубов а не омраза од нејзина страна.Ти како татко сега треба да продолжиш со животот и да му ја дадеш сета своја љубов.Треба да го сакаш за двајца затоа што сега ти си се што тоа има.Не се обидувај неа да ја зближиш со детето напротив одалечи ја за да не му наштети.А за тебе ќе кажам... незнам како се случила таа бременост,но ако е намерно тогаш и ти не делиш многу од неа.Ти немаш право така да влиаеш на мејзиниот живот.
     
  16. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    @zdravkoski9 кај те снема ајде тролај додека не ти завршил распустот времето тече ,тик так :o:
     
    На Tajnaotrovna, "Zoki", Amelia и 2 други им се допаѓа ова.
  17. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    На nextredstyle и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Само мене ми изгледа набилдана приказнава ? :wasntme:
     
  19. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Батали ја и чувај го детето.
    Ако некој ден и дојде паметот - вратата е отворена...

    Хмм...
    Ако некој ден и дојде паметот - вратата е отворена.
     
    На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Teja26

    Teja26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2018
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    586
    Пол:
    Женски
    Бог да чува.. Ако е вистина ова, женава е луда и јас несакав бебе а имав 2 годишна врска и оп бидна, али ко дознав дека сум бремена онака не плански ми се смени мислењето од првиот ден го засакав детево кое моментално е 9 месеци а јас имам 20г, маж ми 24 и сме најсреќни родители да една прекрасна ќеркичка, а оваа на 25 била млада лооол, сакам да кажам дека небитни се годините ама за жал Господ на некој не дал памет.. Ако не не дриблаш чувај детето имаш 300 млека каши и ред др работи не е тешко, ќе се гордееш..!!
     
    На Shmizla94, Feminka22, Martka и 4 други им се допаѓа ова.