1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наргиле

Дискусија во 'Слободно време' започната од Dragana96, 27 март 2015.

 1. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  23
  Дали некогаш сте пушеле наргиле, што мислите дали е штетно?
   
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  548
  Да,неколку пати.Највкусно ми беше со вкус на капучино.Инаку сум пробала од капучино,јаболко,нане,лимон,јагода..За штетно,доколку се консумира секојдневно секако дека е штетно,но повремено не :) Инаку не се препрачува да се пуши во затворен простор,треба да биде на отворено или да има добра вентилација,бидејќи е штетно :smoke:
   
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.428
  Допаѓања:
  54.758
  Пол:
  Женски
  Штетно или не ,сум пушела еднаш во Истанбул, со вкус на јаболко, другарка ми си купи за дома , јас не купив не ми претствавуваше некоја потреба да купам ...ама сега се каам за тоа , баш пред некој ден , "зачадивме" со другарка ми , кај неа дома од наргилето по еднаш :D.
   
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Наргле И Бонг.
  Кул се и двајцата. :
   
 5. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.178
  Допаѓања:
  6.351
  Пол:
  Женски
  Не. Никогаш. Не сакам ни да пробам. :shake:
   
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  Пробај бе.. ништо нема да ти се деси. :)
   
  На Ale10 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Кај има во Скопје? :)
   
 8. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Низ чаршија, Наргиле, Мелоди, Аладин... (ако прашуваш низ кафичи кај има)
  За купување исто низ чаршија има.
   
  На crimson и Prijatelot им се допаѓа ова.
 9. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.777
  Пол:
  Машки
  имаше во њу ејџ ... мислам дека и во капан ан има.
   
  На crimson и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 10. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  869
  Даа,летото си гупив едно малечко минијатурно и со него вкусови од черешна, чоколадо и банана, и грозје дека кафичот кај што имаше го затворија па мораше да си најдам замена :D
   
 11. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  ^^ И во Кашмир би требало да има.
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Ако има во Кашмир наргиле, ќе бидам најсреќна :)
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.928
  Пол:
  Женски
  Ми текна и на уште едно место, ново е во чаршија одма до Калдрма ракија бар, Харем се вика.
  Баш у тој стил местенце е :D
   
  На mirandaa и crimson им се допаѓа ова.
 14. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Не сум го приметила, ете кај ќе одам викендов.
  Фала. :)
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hija.de.la.luna

  Hija.de.la.luna Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Сум била повеќе пати во Кашмир, ама ми се чини дека немаат наргиле или јас не сум го видела. :^)
  Да не бидам офф, имам пробано еднаш на плажа во Турција, со вкус на лубеница. Ептен чил ствар за додека играш покер. :D
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.878
  Допаѓања:
  133.474
  Пол:
  Женски
  Сум пушела. Имам дома наргиле, ама ми се истрошија вкусовите. Знаете ли каде би можела да најдам вкусови за наргиле?
   
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека во чаршија, штом се продава наргиле таму, сигурно има и од вкусовите.

  ^Инаку и јас одам често во Кашмир, ама не ми текнало да побарам наргиле. Баш ќе прашам, блиску ми е.
   
 18. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Daa :inlove:, vo Harem odlicno e navistina. A i imaat nargile sekako.:D

  Inaku sum pusela i pusam seuste ponekogas i istoto mi se dopaga.Najcesto vo kaficite niz stara carsija,a i doma imam edno sto go kupiv koga bev na odmor vo Turcija...No sepak najubavoto sto sum go probala bilo vo eden kafic vo Egipet.:inlove:
  Do sega najubav vkus mi bilo od jagoda i limeta.
   
  На crimson и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
 19. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.463
  Имам пробано и баш ми беше убаво, е сега верувам дека е штетно ако се пуши често.
  Знаете ли каде точно низ чаршија можам да си купам едно за дома, мало сакам и како им се движат цените?
   
 20. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.271
  јас кога бев на факс у ск одев у new age сега незнам дали уште работи таму имаше наргиле и греано вино убаво :)