Народни ора: дали и колку знаете да ги играте?

Дискусија во 'Музика' започната од kate21, 4 април 2010.

 1. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.743
  Допаѓања:
  12.983
  Пол:
  Женски
  Јас ги знам сите 8) играорка сум 15тина години, активна. ;)
   
 2. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  349
  Пол:
  Женски
  нашиот фолклор е многу богат. во фамилијата имам многу играоцрци, па и јас одев на играорна 8 години. потоа се отпишав и зажалив заради тоа. мерак ми е да ги играм нашите ора. на свадбите не седнувам,нонстоп сум фатена на орото :D и знам мн ора и тие по свадби шо се играат и тие кореографски што ги учев додека одев на играорна :)
   
 3. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  моја фамилија сите играорци..само јас нз на кој сум се метнала :rofl: :lol: само пајдушкото и паравото ги знам аа доволно е.. 8)
   
 4. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  13.494
  Пол:
  Женски
  да знам сите да ги играм,одев на играорна :)
   
 5. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Незнам нитуу едноо оро a пак да ги играамм ич :lol:
   
 6. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.084
  Допаѓања:
  1.476
  Пол:
  Женски
  Па не сум без ич знам да играм ама не сите, татко ми многу брзо игра и од него ука не факам :lol: , чачак многу сакам да научам ама сеуште не сум научила знаете ли некој линк каде убаво чекорите ќе ги научам, па треба да си го знам за мојата свадба :emo: :lol:
   
 7. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.331
  Пол:
  Женски
  Девојки ке ве молам ако знае некоја да ми даде информации повеќе за пајдушкото, од каде потекнува и слични работи, многу ќе ви бидам благодарна :)
  И да не бидам офф, играорка сум веќе неколку години, и знам повеќе ора :)
   
 8. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Женски
  Аууу ги обожавам . Не сум одела на играорна ама сите ора ги знам и едвај чекам да дојде некоја свадба или слично за а се изнаиграм :)
   
 9. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.731
  Допаѓања:
  42.743
  Ги знам повеќето, татко ми ме учеше од мала и многу сакам да играм по свадби :$ :D кога ќе се опуштам обавезно грабам и некое шамивче да пафтам со него, зашто така без марамче, салвета не иде орото :tmi:
   
 10. Valenteen

  Valenteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2012
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  65
  Го знам пајдушкото, и се разбира она правото .. само за на свадби де :D
   
 11. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Сите ги знам ! Како мала си одев на играорна, и растурам по свадби :)
   
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.022
  Допаѓања:
  160.280
  Пол:
  Женски
  Само правото и пајдушко ги знам... :$ :lol:
   
 13. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Ги знам скоро сите.. Неколку години одев на играорна, па затоа :lol:
   
 14. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  се плеткам со нозете редовно...антиталент сум за играње било што :rofl:
   
 15. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  играм , сега повеќе отколку порано , не знам многу ама се трудам :rofl:
   
 16. Zlatnata.Alis

  Zlatnata.Alis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  74
  eeeeeeeeeeee сестро поздравче :$ :lol: :D :D
   
 17. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Уфф па многу знам и сакам да ги играм обично овие по свадбите што се играат, а омилено ми е пајдушкото :inlove: :rofl:
   
 18. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Јас таква рок душа,а замислете и поранешна играорка .Да во периодот од основно и средно школо го поминав како играорка и сите ора си ги знам,и сега понекогаш ми се наваѓаат на некоја свадба :lol:
   
 19. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Си знаам уште од помала..
  Почнав и на играорна, сега сум отпишана..
  Ама од таму научив уште многу други :)
   
 20. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  37
  ги знам ситееее хохооооооо !!!
  и се наоѓаат, иначе активна играорка сум :D