Народни ора: дали и колку знаете да ги играте?

Дискусија во 'Музика' започната од kate21, 4 април 2010.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Нати :D а да земам едно видео да направам со чекорите па да ви го пуштам :lol:
  На Sweety-Tweety не е тоа :(
   
 2. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Да не е Беранче?
  http://www.youtube.com/watch?v=IO--nrTiLi0
   
 3. RainbowGirl

  RainbowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
  gi znam ali narodno kazano dupka sum vo igranje ahahahhahahahahah :x
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Не е :)
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Ми текна дека на едно од ЦД на свадба на која сум била го има орото, му го покажав на татко ми, и тој ме убедува дека тоа е Егејското за душа, ама ја на YT кога ќе го пуштам не ми ја свират истата мелодија.
  Како и да е ја ќе го ставам тоа егејско за душа на листата па а било а не било таква му била среќата.
   
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  13.494
  Пол:
  Женски
 7. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.149
  Snow, да не е паланечка тројка ?
  http://www.youtube.com/watch?v=9qwrNMNYwek
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Не се ни тие
   
 9. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  Знам играорка сум :) :)
   
 10. solnishko

  solnishko Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  јас сум била играорка уште во стомакот на мајка ми :D
   
 11. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.985
  Пол:
  Женски
  Знам само тоа што е обичното,правото.
  Друго...слабо.
   
 12. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Занам само да го играм правото ,а за другите нешто многу комплицирани ми се и нозите многу ми се плеткат :D
   
 13. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.685
  Допаѓања:
  16.922
  Пол:
  Женски
  Сноу, да не е Каламатија оро?
  Претежно тоа оди така, враќање на левата нога наназад, но не можам никако да најдам на YT.
   
 14. Idealista

  Idealista Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Незнам да играм ниедно оро, само ко будала се вртам у круг :tmi:
   
 15. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.680
  Се се ама тоа не. Никако не ми одат народните ора бре. |(
   
 16. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  576
  Не сум по народното, никако. :)
  Го знам само она, правото де. :rofl:
   
 17. hiddengirl

  hiddengirl Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  5
  Јас сум играорна уште од 1во одделение, знам многу ора и сум горда кога на свадби ги играм сите ора и добивам комплименти за тоа :D
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Пфф ич не ме бива за играње само го знам правото а и не се трудам да научам повеќе сакам забава
   
 19. DaddyDirectioner

  DaddyDirectioner Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  8
  Па иако повеќе ја сакам современата, модерна музика и фолклорот е доста забавен. Повеќе одговара и за играње на свадби, матурски , веселби... Исто мислам дека треба да се пренесе на нашите поколенија.
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.117
  Пол:
  Женски
  Така |( Ни мене не ми одат никако |(