Народни ора: дали и колку знаете да ги играте?

Дискусија во 'Музика' започната од kate21, 4 април 2010.

 1. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.559
  Исто :lol:
   
  На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Знам да ги играм само Правото и Пајдушкото, ништо повеќе. :lol: :tmi:
   
 3. Tina12

  Tina12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  Знам Пајдушко, Власинка, Чочек и право.Ја учев и Бугарката ама слабо учењето :lol: :lol:
   
 4. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  1.970
  Само правото и топтанот.Го знам и пингвинското, ама тоа не се смета. :D
   
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.561
  Пол:
  Женски
  Само правото го знам, за другите не ме бива.
   
 6. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  правото,пајдушко,шест напред три назад и толку ама планирам да научам некое од брзите :)
   
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.403
  Допаѓања:
  5.650
  Пол:
  Женски
  Само правото (за другите не ме интересира) :lol:
   
 8. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  3.106
  Пол:
  Женски
  Ниту едно не знам, а искрено, не ни сакам да ги знам ората. Никогаш немам играно оро.
   
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.816
  Допаѓања:
  44.251
  Пол:
  Женски
  Sамо правото го играм и оние ора во стил на Нишка бања шест напред три назад хахахаха... не ме интересирале никогаш ора, си сакам Македонски песни да си слушам ама не и да играм, повеќе ме бива за чочек е тогаш мешам ли мешам :lol: :lol: :$
   
 10. SweetGirl234

  SweetGirl234 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Мене пајдушкото ми е најомилено. :emo:
   
 11. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.386
  Пол:
  Женски
  Абе ги везам сите, само едно не знам тој пусти Чачак.
  Инаку играм по свади поканете ме. :dance:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  елено моме,циканчица,пајдушко тројка... ги учевме на играорна.. :D
   
 13. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Одев на играорна 3 години и таму научив неколку ора.. Ги знам сите, па чекам некој од вас да ме покани на свадба :D :ninja: :dance:
   
 14. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.735
  Ништо едвај правото она 3 напред едно назад чисто од култура на свадби :) незнам зошто имам многу негативен став спрема орава, не дека неможам да научам, можам ама несакам, како што кажав незнам ни сама зошто, не е мој тип на музика валда. А и кога помислам на оро ми доаѓа сликата на испотени тетки од по 90 и кусур килограми и едновоен костим во комбинација со торта фризура или млада женска у екстра мини и +15 штикли како трчи и рипа таму со татко и чичко и и останатата фамилија.

  Така на свадби си играм правото и потоа онака кога пуштат забавни ех ју или така нешто
   
 15. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.386
  Пол:
  Женски
  Боже ме прости, сите во фризурите како тумур на мозок да имаат.
  Абе немој така, јас си обожавам да си трчам и скокам, а може и едно 200 грама да симнам. :lol:
  Ај да не речам дека свадбите 1-2 пати годишно ми се единствена физичка активност. :?:
   
 16. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.968
  Пол:
  Женски
  Ги знам скоро сите зошто одев на играорна, а на свадби си играм културно, не сакам кога си сватил здраво за готово дека мора да се игра нон стоп па макар утоп да стане и душата да му излезе.
   
 17. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  Јас не су била на играорна, не ме пуштаа мојте, оти ќе су го шармирала оровоџата тамо
  Така да, незнам да играм оро.. ако има некој/а заинтересиран/а да ме научи на тајните на играње на оро, нека ми бише во инбокс!
  Благодарам, однапред.. а и одназад!
   
 18. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  Јас не су била на играорна, не ме пуштаа мојте, оти ќе су го шармирала оровоџата тамо
  Така да, незнам да играм оро.. ако има некој/а заинтересиран/а да ме научи на тајните на играње на оро, нека ми пише во инбокс!
  Благодарам, однапред.. а и одназад!
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.543
  Допаѓања:
  17.552
  Пол:
  Женски
  Сноу по ова кажвањето вака мислам дека е Каламатија, едно од моите омилени :)
  Ги знам сите, кефој сум за на свадба јас :D Куцаното ми е омилено, тој шо не знај кај мене нека се обрати, ќе го научам се :D
  http://www.youtube.com/watch?v=UZKnJC16Ja0
  Слушни ова музика дали е, почнува од 0:25 па натаму :)
   
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.084
  Пол:
  Женски
  Незнам ни едно оро а и несакам да знам, едноставно не сум таков тип љубител на ора :^)