1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наследството на госпоѓицата (Küçük Hanımefendi) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 22 јуни 2013.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Нека ја даваат во викенд во 19 и 45.Само да не прекинат некоја серија заради оваа.Можеби е убава ама и ние си имаме обврски неможеме да седиме по цел ден пред тв и да гледаме серии.Порано имаше по една, две серии во денот, а сега цела програма на сител е серии, реклами, вести и по некоја емисија. И да сакаш да гледаш немаш време
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 3. jessicaalba7

  jessicaalba7 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  17
  Како ви се допаѓа оваа нова серија? :D
   
 4. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.962
  Допаѓања:
  8.702
  Пол:
  Женски
  Многу убава е серијата :)
   
 5. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Ако знае некој што ќе се случува понатаму нека пише во спојлер. :*
   
 6. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Добра е серијава, ме нервира она маќеана и многу ми е жал за девојката.:/
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  И мене :(
   
 8. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Многу е убава. Во 5-6 епизода ке се опраи девојкава без да знаат сите, ке се дотера ке напраи фризура и ке се појави на една приредба на малата и ке ги извади од памет. Омер ке ја засака ама во 13 серија (по турски а по наше сигурно во 25 :) ) ке се појави прво тетката на малата која знае каде е мајката тоест сестра и, и ке разговара со женскава дека Омер многу ја сака првата жена и ако во тој момент се појави дека он одма ке ја земе назад што нема веза,он многу ја мрази оти ги напуштила.Потоа малата ке дознае дека мајкаи не е мртва и преку тетката ке стапи во контакт со мајката. И без да знаат сите женскава таа ке донесе одлука што ке ги шокира само за да ја задоволи малата. Ке му нареди на адвокатот да направи документ и Омер да потпише документ дека е наследник на 50% од незините акции и после тоа уште еден потпис за развод.Но на судското рочиште Омер не и дава развод со разлог дека многу си ја сака сопругата и повторно ке и предложи брак.После има заврзлами со мајката,разделба меѓу нив двајца и на крајот пак се заедно. Инаку сто пати ке ги вади од кризи,деверот кој е коцкар го вади од затвор,тие девојчиштата негови и прават проблеми,тој се фака со таа керката на маќеата и разни глупости ама во секој случај среќно завршува.Има 40 епизоди по турски а по наше сигурно 80 и има да ја гледаме до окромври ако не ја прекинат.
   
  На nonenceee, ocila и tace73 им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Фала за објаснувањето :)
   
 10. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Интересна ми стана серијава :)
   
 11. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.962
  Допаѓања:
  8.702
  Пол:
  Женски
  Исто :o
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Баш сега гледав до 11 епизода на јутјуб што ќе се случи во 8 по нивно по наше 16 Нериман ќе се дотера,ќе стане многу убава со права коса е многу убава :!:
   
 13. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.962
  Допаѓања:
  8.702
  Пол:
  Женски
  Ако не ти е тешко стави линк од каде што ги гледаш епизодите :wasntme:
   
 14. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  Ovde imas so prevod do 12 epizoda a potoa na tuski
  http://www.natabanu.com/serija/little-l ... -dama.html
   
 16. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.962
  Допаѓања:
  8.702
  Пол:
  Женски
  Фала :* :*
   
 17. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Ја загледав серијава и многу ми се допадна,ама жал ми е за Нермин за тоа што и се случува. :(
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Слушнав дека серијава имала малку епизоди... :?:
   
 19. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  За турците малку (40) а за нас многу :) Ако ги цепкаат вака сигурно ке ги направат 80 и како што рачунам, ако не ја прекинат летово ке ја гледаме до октомври.
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Турски епизоди без реклами траат една час и 10 минути некаде....
  А кај нас со реклами 30 минути...