Насоки во гимназија

Дискусија во 'Образование' започната од LovelyGirl, 10 февруари 2010.

1. Uniqpro

Uniqpro Активен член

Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Здраво.Сакам да се запишам во Карев,смер ПМА.Доколку некој има информација како е во Карев и за смерот(дали е премн тешко или сл)Ве молам за одговор.Благодарам.

2. Alex29

Alex29 Активен член

Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    45
    Јас за во Орце можам да ти помогнам ако те интересира затоа што јас сега таму сум прва година во ПМА иако мислев дека во трета се бира испадна дека не сум прочитала убаво во пријавата и сум заборавила да пишам па повторно одев дс пополнам пријава. Прашај ме во лп ако нешто те интересира можеби ќе смениш мислење до јуни има време. Како и да е за предметите што се учат можам да ти помогнам ако ништо друго.

3. Uniqpro

Uniqpro Активен член

Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Me interesija koja e razmlikata pomegu smerovite pma i pmb?Koj smer poveke e nasocen koj programiranjeto?Koja e vistinkskata razlika pomegu ovie smmerovi?

4. Amellie13

Amellie13 Популарен член

Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    1.560
    Допаѓања:
    25.585
    ПМА е повеќе насочен кон програмирање, физика и математика (ако сакаш да продолжиш за нешто од тоа на факултет иако не е услов). ПМБ е за биологија и хемија повеќе (медицина, фармација и сл. ако продолжуваш одговара).

5. Uniqpro

Uniqpro Активен член

Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11

Blagodaram!!!!

6. Sandzesss

Sandzesss Активен член

Се зачлени на:
    12 јуни 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Здраво
    Сега сум втора година општа гимназија и треба да бирам некое подрачје.Ја сакам природно математичко б,но некој ми кажуваа дека е многу тешко она ова.Па да споделете некое искуство со тоа подрачје.Дали е тешко што се учи.Благодарам