1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наставнички доквалификации

Дискусија во 'Образование' започната од chiquita1, 17 октомври 2013.

 1. chiquita1

  chiquita1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Наставничките компетенции означуваат соодветни доквалификации по завршување на факултет со цел можност за професор по соодветниот предмет. Се запишав на доквалификации на педагошкиот факултет во Штип, за полагање на педагогија, психологија и методика и ме интересира дали има некој што ги има полагано тие предмети кој би можел да објасни нешто подетално околу полагањето.