1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Настрешница на балкон

Дискусија во 'Дом' започната од informacija, 29 февруари 2016.

 1. informacija

  informacija Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Навидум едноставна работа , но кога ке треба да одлучиш да направиш е веќе потешко.
  Би сакал да ги слушнам вашите мислења и искуства.
  Јас треба да направам две настршници и тоа на балкон со димензии ширина- 1,20м/2,50м и на 0,40м/1,90м .
  Сакав на помалиот балкон кој што е од спалната да има и нешто за сушење на алишта, но се јави проблем комарникот кој што се отвара како врата.Стварно незнам како да ги спојам двете работи-настршница и сушење на алишта. Од тоа што испејав да прочитам и да видам , ми се допадна лексанот како материјал за боја не сум се одлучила.
  Се надевам дека не се повторувам со некоја тема- во моето пребарување не успејав да најдам.