Настрешница на балкон

Дискусија во 'Дом' започната од informacija, 29 февруари 2016.

 1. informacija

  informacija Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  2
  Навидум едноставна работа , но кога ке треба да одлучиш да направиш е веќе потешко.
  Би сакал да ги слушнам вашите мислења и искуства.
  Јас треба да направам две настршници и тоа на балкон со димензии ширина- 1,20м/2,50м и на 0,40м/1,90м .
  Сакав на помалиот балкон кој што е од спалната да има и нешто за сушење на алишта, но се јави проблем комарникот кој што се отвара како врата.Стварно незнам како да ги спојам двете работи-настршница и сушење на алишта. Од тоа што испејав да прочитам и да видам , ми се допадна лексанот како материјал за боја не сум се одлучила.
  Се надевам дека не се повторувам со некоја тема- во моето пребарување не успејав да најдам.