1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Дали некој ви има направено натална карта,ако веќе ви имаат направено натална карта,сметате ли дека има вистина во тоа и дали некои работи ви се случиле/оствариле веќе? Знам дека има многу што прават натална карта,но ме интересира ваше мислење,затоа што едно е нели хороскоп,а сосем друго е наталната карта.
   
  На 1209 и LoLa96 им се допаѓа ова.
 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Па, многу би сакала некој да ми изработи натална карта, да ... има врска датумите таму што се пишани, знам по една другарка, демек тогаш и тогаш - пресврт во животот. Јас имам ова од нет free online, на кратко што ти прават анализа, тоа венера во близнаци, јупитер во седма куќа и сл., и на кратко објаснето, ама има вистина морам да признам. Кога ќе дојдам до некој денар, ке си изработам и јас карта, мада читав во ова списанието хороскоп, број на Илија Крајнички и пишуваше изработка на натална карта 900 ден. :worried:hock: џабе :)
   
 3. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  има една страна, не е наша, и таму пишува се детално, мене ми правеа и вистина е, ама заборавив што ми кажаа и сега сакам пак, ако знае некој како нека пише :)
   
 4. stella007

  stella007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  ako sakate da naucite poveke za natalni kari,idete na www.sasstrology.net
  stranata e na angliski,ama tamu mnogu raboti mozat da se naucat,a i da se procitaat iskustva.
   
  На Amona и Antebellum им се допаѓа ова.
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Ми правеле натална карта и имаше некои работи од кои кожа ми се ежеше кога ги слушнав, за дома, за работа, за љубов и тоа и она што се случило и она што ќе ми се случува. Не можам да се сетам на се, одамна беше ама знам дека една по една работите се остваруваа (тие што ми ги кажа за тој период). Не верував дотогаш во такви работи, ама од љубопитство отидов и после си го променив мислењето :o Има и годишна натална карта, мислам така се вика, па ми се прави ќеиф да ми направат зошто таму подетално кажуваат за тековната година.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.312
  јас може би сакам вака е да си прочитам хороскоп, но изработка на натални карти не. мислам несакам животот да ми се состој од тоа да исчекувам или да ете пример седам дома и небарам работа само затоа што некој ми предвидел дека во 2010 нема да најдам работа. мислам не верувам во такви работи, ниту пак сакам да знам. сакам животот да ми тече онака како што јас ќе си ги наместам коцките, а не како што друг ќе каже, несакам да ми се ежи кожа и да слушам лоши работи и да се тресам и да го чекам тој момент, ниту пак некој да ми ги расипе предвреме изненадувањата кој ги носи животот :lol:
   
  На Anacid и anab им се допаѓа ова.
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И не ти ни препорачувам да правиш зашто јас нешто што прочитав за мене не ме остава на мир и сега ми претставува скриен страв и разочарување. Ние кога сакаме да направиме натална карта или слично се надеваме на најубави работи, а не земаме во предвид дека има и лоши работи коишто можат да ни остават последица.
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Не, ниту сакам. Не сакам да живеам, знаејќи дека утре ќе умрам, знаејќи дека утре ќе фатам рак, или било што.
  Сакам да живеам со надеж за подобро утре, и со надеж за розова иднина. Што било пишано, нека се случи..Божем тоа ако знам, ќе смени нешто, епа не...На овој или на тој начин. Се што е запишано, ќе се случи. Од судбината не се бега. :rofl:
   
  На meckicka, angelche16, H.VAGA и 4 други им се допаѓа ова.
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  јас сакам да ми напрвата натална карта ама не верувам дека моите би ми дале пари за такво нешто, можеби во иднина ќе направам, верувам во тоа :)
   
 10. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.244
  Допаѓања:
  21.649
  Пол:
  Женски
  Мене ми имаат правено натална карта..мислам дека е за следните 3 години..и ми кажаа некои работи поврзани со факултетот,со семејството,со дечко ми,со мене лично..не можам да кажам дека 100 % верувам во тие работи,ама има нешто :)
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  и никој не се сетил да каже кој ви ја направи ? :^)
   
 12. Marge

  Marge Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  2.745
  Девојки може ли некоја да ми објасни како се толкуваат тие--61 Square Jupiter - Uran,59 Trine Neptun - Venera и слични ствари,затоа што ништо не ми е јасно...а да,еве ви линк за натална карта http://horoskop.hr/
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  леле мене пред некој ден ми правеа 600 денари ... ама не се израдував баш ... нема да имам весел живот не ме чуди навикната сум веќе ама ајде ... се надевам дека нема да се исполнат работите што ми ги кажа а се тажни ... сега само очекувам некоја кавга со љубовта или со другарка .... свашта ... јас не се карам само решавам проблеми и простувам па скоро се ... не сакам не сакам да и верувам и јас мислев дека сакам да ми направат ама сега стварно се каам што отидов ама премногу се каам . :| и не требаше темава да ја видам .. ме боцна во болна точка .
   
 14. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  129
  Пред едно 2, 3 месеци ми направија натална карта и мене и морам да кажам иако бев скептик на почетокот, за тоа што ми го кажаа во врска со карактерот и личноста :o, и тоа некој кој што ме гледа прв пат во животот и не знае ништо за мене навистина бев изненадена :bow: . Е сега незнам колку ќе се остварат работите од иднината, макар што ако се остварат нема да ми падне лошо затоа што немаше ништо лошо. :)
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Стела а кој ти ја правеше наталната карта? Баш сакам некој и мене да ми направи онака чисто информативно.. пуста љубопитност ;)
   
 16. buce82

  buce82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Пред 2 год. и јас правев натална карта заедно со мојот дечко.Плативме 2400 денари ама да бидам искрена се исплатеше.Најпрво ми направија натална на мене,потоа на него и на крајот ни го споредија хороскопот.Само несто да разјаснам.Наталната карта или хороскопот не е гатање па некој да знае се да ви каже од А до Ш. Значи се она што ни го кажа Зоран Крстевски-астрологот,барем до денес е се така како што кажа.Сите добри и лоши работи што ни ги каза излегоа дека се така.Кога сме кај она лошото,тоа не ми го кажа директно,туку некако заобиколно и по ублажено,но кога се случи тоа сто ми се случи со една моја многу блиска и драга особа и кога си го вратив филмот назад-сто уствари Зоран сакал да казе со тоа што тогаш ми го кажа,сватив дека уствари он го кажал тоа како што треба,но моето тумачење околу таа работа било поинаку. ;( ...да ама кој би се надевал на смрт на некој многу близок ;( А неговото излагање тогаш бесе дека особата која е по доминантна во домот нема усте долго да биде доминантна,несто ке се смени коренито(и нормално јас тоа си го протолкував поинаку),но кога се случи она што се случи,е тогас дури го разбрав она што навистина било кажано.
   
  На IamSexyAndIKnowIt и zhap4e им се допаѓа ова.
 17. malena23

  malena23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  5
  Имам правено натална карта и повеќе тоа ми се поклопи се што ми се случи во животот,а има многу случувања така да јас верувам во тие карти...
   
 18. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.244
  Допаѓања:
  21.649
  Пол:
  Женски
  Meне ми ја правеше една жена од мојот град. Обично наплаќа 500 ден за една натална карта, ама мене ич не ми зеде бидејќи се познаваат со мајка ми.
   
 19. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Денеска си закажав за натална карта. Кај некој Илија (не знам како се презива ама ми го препорача блиска личност). Зема 1500 денари, ама ми кажаа дека погодувал.

  Искрено едвај чекам да биде готова :) Само се надевам дека ќе ми каже добри работи. Ми имаат правено и во средно, ама девојка која беше почетник и ми кажа дека сум имала убава натална карта :)

  Како и да е, што и да ми кажат ќе го споделам искуството тука ;)
   
 20. 09101986

  09101986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  9
  И на мене ми правеа натална пред неколку години и 90% од тоа сто ми го кажаа ми се има остварено.Иначе наталната ми ја правеше Зоран Крстевски-познат астролог е и стварно си го бива,ако сакате да слушнете и добро и лошо-вистината,побарајте го,има профил на фацебоок
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.