1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.307
    Аа знае некој кај може да ви се направи натална карта по нетов? :wasntme: :$ Многу ме интересираат вакви работи, а инаку досега никој ми нема направено натална карта а и сега за сега и немам баш пари за фрлање, ама веднаш штом дојдам до пари ќе видам ако можам ќе си нарачам да ми направат. :wasntme:
     
  2. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    пробај ја оваа страница http://horoskop.hr/natalna-karta/ за себе ако сакаш :)
    оваа страница ти е за тебе и партнерот колку си одговарате :lol: http://horoskop.hr/vas-partner/

    :*
     
    На ela77, Twetty и blueeparadise им се допаѓа ова.
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Rosy

    Rosy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    16
    а дали ќе можи да ставите линк од тој Зоран Крстевски, оти јас еве барам на фејсбук ама незнам како изгледа ...фала :*
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    :tmi: :tmi: :tmi: Јас вака да си се цитирам. И да разјаснам нешто. Мојата натална карта беше грешна. Јас и кажав на жената еден и пет. И таа ме разбрала навечер ... сум требала да речам тринаесет и пет зашто попладне сум родена. Долг период откако бев кај жената се измачував ... и чекав да се скарам со најблиските или да се разболам ... не се случи ништо од тоа ... и кога го средував пред некое време новчаникот го видов листот и гледам 1 и 5 ... и проверувам на интернет грешен подзнак ми излегува ...
    А мене и жената ми кажа грешен подзнак ама ете тогаш од возбуда не се освестив. Ми текна дури пред некое време.
    И се јавив тогаш и сега е полесно.
    Па собирам сили пак да одам зашто и мене ми се интересни овие работи.
    Се извинувам за толку лошото мислење ама бев длабоко разочарана во тој момент и дури сега си го видов постот :$
    и така. :D
     
  6. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Јас правев натална кај Александар Јанковиќ, оној кој пишува хороскоп во Вест. Човекот е многу баран и се чека и по месец дена за кај него :o
    Искрено многу сум задоволна од тоа како ми ја објасни. Ми погоди доста работи во врска со досегашните случки и најважно од се’, имав преубава, преуспешна натална карта :)
    Дадов 1500 денари, ама не ми е воопшто гајле. Ми ја објаснуваше саат ипол. Ако ништо друго, бар ќе се водам со позитива за иднината ;), а тоа е многу битно.

    Ако е заинтересиран некој за бројче нека ми пише ЛП ;)
     
    На CarrieBradshow, Tam4yy, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    http://www.horoskop.com.mk/www/horoskop/horoskop.htm
    хахахах гугл му е мајката само тоа да ви кажам.. у иднина ! куцни име у google прозорчето за пребарување па што и да е тоа што го бараш ќе го најде, ако google не го знае, ма не пости :P :*
     
    На Espadrila и Rosy им се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Јас сум во сериозна потрага по човек што ќе ми направи натална карта.Овие од нет веќе не ми ги задоволуваат апетитите :D ,затоа што компјутерот само покажува значење ако нешто ти е во нешто итн итн...пред некое време,ми начнаа,ама на тоа остана.За кариера и љубов нешто ми кажа,одлични работи и така ме подизрадува (не дека,готово,ќе се деси,лежи лебу да те јадам муабетов),а и нешто за семејни односи од моето раѓање,па до денес на многу кратко и многу беше точно.Кој од родителите како ми влијаел и навистина е така.И исто како моја главна карактерна линија ми погоди,ми рече,ти не си човек кој лесно се импресионира и лесно може да се освои,но сепак,тврд оклоп,а мека внатрешност која ја добиваат само оние во кои имаш доверба.
    Ама ми е многу непријатно...да речам да ми направи целосна натална карта со се внатре,зошто ова беше како кафе муабет,па ајде,од забава и така...а плус,да видиме дали лажат,дали истото ќе ми го каже и некој друг!
    Овој Зоран Крстевски ме занима.Затоа што поинаку некако ги толкува и анализира и што знам,ми е како човек кој си ја знае работата.Не дека хороскоп е универзална вистина.Је само забава,а во најдобар случај може само да ти ги предвиди потенцијалите,а се останато...од тебе зависи и околностите кои сам ги развиваш.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Пробај со оној Александар или како и да се викаше што го пишува хороскопот за Вест, една Феминка погоре го има спомнато. Мислам дека е прилично добар, води и емисија на некоја од телевизиите, SKYnet ли не знам точно, некој нека каже, ја даваат секој работен ден од 22 или 22:00 часот е (не знам како се вика емисијата) кај него можеш и со смс да испратиш, за два три дена одговара меѓутоа накратко, најубаво е да се јавиш во студиото и да ти каже. После неколку вртења ќе се вклучиш мислам дека без проблем :)
     
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    од 22 или 22:30 е емисијата, мозокот ми застанал на местото кога сум пишувала хахахахха
     
  11. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9

    zkastrofilozof@yahoo.com ова е неговата е-адреса еве и


    Zoran Krstevski astrofilozof-(Skype) и мислам дека се уште го користи овој број-070/628-803
     
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    ме заинтересиравте за наталнава карта, па може да направам и јас чисто од љубопитност
     
  13. Marchesa

    Marchesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    965
    Си направив натална карта пред година дена. Ми ја направи Јана и тогаш наплаќаше 1000 денари. И кажав податоци и бидејќи е многу зафатена ми се јави после 3 недели, и со кафе ми го раскажа цел живот. Буквално! Почнувајки од местото каде што живеам, какво е и зошто е неповолно, моите- какви луѓе се, каков однос имаме... После ме опиша карактерно подобро од било кој. Ми разјасни се околу кармата, од каде ја влечам јас мојата, како да ја исчистам за да ми биде поубав и полесен животот. Партнери, здравје, образование, бизнис... Буквално се има опфатено во материјалот кој е напишан на некаде околу 30-40 страни. Меѓутоа најважно е тоа што она го кажува, бидејки пишаниот материјал горе-доле е сличен (знам дека сите другарки имаме :rofl: ) Се погодува, не дека претскажува иднина туку како не наклонети звездите и што има можност да се случи. Ако имате можност ви препорачувам на сите да си направите, многу ке си олесните... Па на крај краева цела Индиа и Кина не се будали сто склопуваат бракови само ако наталните карти се поклопуваат.... :)
     
    На Tam4yy и okcenzi им се допаѓа ова.
  14. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Овој Александар е феноменално добар. Мајка ми се мислеше и вика ај ке му пишеме порака само (она сама си има направено натална карта па ова моментално ја интересираше). Зема и му пишува се име, датум, време и место на раѓање и прашање. Прашање беше ептен општо Дали ќе ми се остварат плановите за бракот? Човеков и врати за некој саат и тоа и пиша 4 пораки. Не ми се верува колку детално и точно беше тоа што и одговори, што се вика ни најблиски нејзини другарки не ги знаат работите што ги врати.

    Во секој случај, претпоставувам и за натална карта дава уште подобра анализа што за едно прашање напиша волку.
     
    На Tam4yy, zhap4e и FBI им се допаѓа ова.
  15. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    А што е натална карта? мислам што содржи како се прави... .:)
     
  16. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Можеш да ја најдеш на хороскоп.хр и да си ја видиш својата или пак да ја споредиш твојата со таа на партнерот и да видиш каде се поклапате каде не и да се поработи на тоа поле. Тоа е целосно толкување на твојот карактер според денот,местото и времето на раѓање, а тоа го одредуваат ѕвездите во зависно во која положба биле на денот на раѓање.
     
  17. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Дали на интернет може некако да се направи натална карта ???? (на македонски јазик) Ама притоа да биде точна.Ајде ако некој знае нека ми каже, ве моламм
     
  18. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    НоеллеПаге може ли да закачеш линк? :) :) :)
     
  19. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас правев натална карта на страната што ја напиша Жапчето и скоро се ми излезе точно,дури и работи коим не сум можела да ги дефинирам. Во некоја смисла, се допронајдов себеси.
    Жапче,ти благодарам!
     
    На ela77 и zhap4e им се допаѓа ова.