Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  4.059
  Аа знае некој кај може да ви се направи натална карта по нетов? :wasntme: :$ Многу ме интересираат вакви работи, а инаку досега никој ми нема направено натална карта а и сега за сега и немам баш пари за фрлање, ама веднаш штом дојдам до пари ќе видам ако можам ќе си нарачам да ми направат. :wasntme:
   
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.008
  Допаѓања:
  95.662
  Пол:
  Женски
  пробај ја оваа страница http://horoskop.hr/natalna-karta/ за себе ако сакаш :)
  оваа страница ти е за тебе и партнерот колку си одговарате :lol: http://horoskop.hr/vas-partner/

  :*
   
  На ela77, Twetty и blueeparadise им се допаѓа ова.
 3. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.008
  Допаѓања:
  95.662
  Пол:
  Женски
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rosy

  Rosy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  а дали ќе можи да ставите линк од тој Зоран Крстевски, оти јас еве барам на фејсбук ама незнам како изгледа ...фала :*
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  :tmi: :tmi: :tmi: Јас вака да си се цитирам. И да разјаснам нешто. Мојата натална карта беше грешна. Јас и кажав на жената еден и пет. И таа ме разбрала навечер ... сум требала да речам тринаесет и пет зашто попладне сум родена. Долг период откако бев кај жената се измачував ... и чекав да се скарам со најблиските или да се разболам ... не се случи ништо од тоа ... и кога го средував пред некое време новчаникот го видов листот и гледам 1 и 5 ... и проверувам на интернет грешен подзнак ми излегува ...
  А мене и жената ми кажа грешен подзнак ама ете тогаш од возбуда не се освестив. Ми текна дури пред некое време.
  И се јавив тогаш и сега е полесно.
  Па собирам сили пак да одам зашто и мене ми се интересни овие работи.
  Се извинувам за толку лошото мислење ама бев длабоко разочарана во тој момент и дури сега си го видов постот :$
  и така. :D
   
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Јас правев натална кај Александар Јанковиќ, оној кој пишува хороскоп во Вест. Човекот е многу баран и се чека и по месец дена за кај него :o
  Искрено многу сум задоволна од тоа како ми ја објасни. Ми погоди доста работи во врска со досегашните случки и најважно од се’, имав преубава, преуспешна натална карта :)
  Дадов 1500 денари, ама не ми е воопшто гајле. Ми ја објаснуваше саат ипол. Ако ништо друго, бар ќе се водам со позитива за иднината ;), а тоа е многу битно.

  Ако е заинтересиран некој за бројче нека ми пише ЛП ;)
   
  На Tam4yy, Victorian, IamSexyAndIKnowIt и 3 други им се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.008
  Допаѓања:
  95.662
  Пол:
  Женски
  http://www.horoskop.com.mk/www/horoskop/horoskop.htm
  хахахах гугл му е мајката само тоа да ви кажам.. у иднина ! куцни име у google прозорчето за пребарување па што и да е тоа што го бараш ќе го најде, ако google не го знае, ма не пости :P :*
   
  На Espadrila и Rosy им се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.570
  Допаѓања:
  99.780
  Јас сум во сериозна потрага по човек што ќе ми направи натална карта.Овие од нет веќе не ми ги задоволуваат апетитите :D ,затоа што компјутерот само покажува значење ако нешто ти е во нешто итн итн...пред некое време,ми начнаа,ама на тоа остана.За кариера и љубов нешто ми кажа,одлични работи и така ме подизрадува (не дека,готово,ќе се деси,лежи лебу да те јадам муабетов),а и нешто за семејни односи од моето раѓање,па до денес на многу кратко и многу беше точно.Кој од родителите како ми влијаел и навистина е така.И исто како моја главна карактерна линија ми погоди,ми рече,ти не си човек кој лесно се импресионира и лесно може да се освои,но сепак,тврд оклоп,а мека внатрешност која ја добиваат само оние во кои имаш доверба.
  Ама ми е многу непријатно...да речам да ми направи целосна натална карта со се внатре,зошто ова беше како кафе муабет,па ајде,од забава и така...а плус,да видиме дали лажат,дали истото ќе ми го каже и некој друг!
  Овој Зоран Крстевски ме занима.Затоа што поинаку некако ги толкува и анализира и што знам,ми е како човек кој си ја знае работата.Не дека хороскоп е универзална вистина.Је само забава,а во најдобар случај може само да ти ги предвиди потенцијалите,а се останато...од тебе зависи и околностите кои сам ги развиваш.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.008
  Допаѓања:
  95.662
  Пол:
  Женски
  Пробај со оној Александар или како и да се викаше што го пишува хороскопот за Вест, една Феминка погоре го има спомнато. Мислам дека е прилично добар, води и емисија на некоја од телевизиите, SKYnet ли не знам точно, некој нека каже, ја даваат секој работен ден од 22 или 22:00 часот е (не знам како се вика емисијата) кај него можеш и со смс да испратиш, за два три дена одговара меѓутоа накратко, најубаво е да се јавиш во студиото и да ти каже. После неколку вртења ќе се вклучиш мислам дека без проблем :)
   
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.008
  Допаѓања:
  95.662
  Пол:
  Женски
  од 22 или 22:30 е емисијата, мозокот ми застанал на местото кога сум пишувала хахахахха
   
 11. 09101986

  09101986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  7

  zkastrofilozof@yahoo.com ова е неговата е-адреса еве и


  Zoran Krstevski astrofilozof-(Skype) и мислам дека се уште го користи овој број-070/628-803
   
 12. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.020
  ме заинтересиравте за наталнава карта, па може да направам и јас чисто од љубопитност
   
 13. Marchesa

  Marchesa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  965
  Си направив натална карта пред година дена. Ми ја направи Јана и тогаш наплаќаше 1000 денари. И кажав податоци и бидејќи е многу зафатена ми се јави после 3 недели, и со кафе ми го раскажа цел живот. Буквално! Почнувајки од местото каде што живеам, какво е и зошто е неповолно, моите- какви луѓе се, каков однос имаме... После ме опиша карактерно подобро од било кој. Ми разјасни се околу кармата, од каде ја влечам јас мојата, како да ја исчистам за да ми биде поубав и полесен животот. Партнери, здравје, образование, бизнис... Буквално се има опфатено во материјалот кој е напишан на некаде околу 30-40 страни. Меѓутоа најважно е тоа што она го кажува, бидејки пишаниот материјал горе-доле е сличен (знам дека сите другарки имаме :rofl: ) Се погодува, не дека претскажува иднина туку како не наклонети звездите и што има можност да се случи. Ако имате можност ви препорачувам на сите да си направите, многу ке си олесните... Па на крај краева цела Индиа и Кина не се будали сто склопуваат бракови само ако наталните карти се поклопуваат.... :)
   
  На Tam4yy и okcenzi им се допаѓа ова.
 14. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.813
  Овој Александар е феноменално добар. Мајка ми се мислеше и вика ај ке му пишеме порака само (она сама си има направено натална карта па ова моментално ја интересираше). Зема и му пишува се име, датум, време и место на раѓање и прашање. Прашање беше ептен општо Дали ќе ми се остварат плановите за бракот? Човеков и врати за некој саат и тоа и пиша 4 пораки. Не ми се верува колку детално и точно беше тоа што и одговори, што се вика ни најблиски нејзини другарки не ги знаат работите што ги врати.

  Во секој случај, претпоставувам и за натална карта дава уште подобра анализа што за едно прашање напиша волку.
   
  На Tam4yy, zhap4e и FBI им се допаѓа ова.
 15. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  77
  А што е натална карта? мислам што содржи како се прави... .:)
   
 16. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.752
  Можеш да ја најдеш на хороскоп.хр и да си ја видиш својата или пак да ја споредиш твојата со таа на партнерот и да видиш каде се поклапате каде не и да се поработи на тоа поле. Тоа е целосно толкување на твојот карактер според денот,местото и времето на раѓање, а тоа го одредуваат ѕвездите во зависно во која положба биле на денот на раѓање.
   
 17. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Дали на интернет може некако да се направи натална карта ???? (на македонски јазик) Ама притоа да биде точна.Ајде ако некој знае нека ми каже, ве моламм
   
 18. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  77
  НоеллеПаге може ли да закачеш линк? :) :) :)
   
 19. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.312
  Јас правев натална карта на страната што ја напиша Жапчето и скоро се ми излезе точно,дури и работи коим не сум можела да ги дефинирам. Во некоја смисла, се допронајдов себеси.
  Жапче,ти благодарам!
   
  На ela77 и zhap4e им се допаѓа ова.