Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  12.825
  Мех, you've got me this time. :D
  Не можам да кажам дека не е вистина, ме опиша. Најверојатно е коинциденција, ама дефинитивно има смисла. Фала.
   
  На sonuvana му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Миа25

  Миа25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ве молам, ако може некој да ја протумачи на кратко оваа натална карта.
  Фала ви.
   

  Прикачени фајлови:

  • 201905311102.pdf
   Големина на фајлот:
   305,6 KB
   Прегледи:
   13
 3. DiazMcAlison

  DiazMcAlison Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали некој би сакал да протумачи оваа натална карта :)
   

  Прикачени фајлови:

 4. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  5.325

  Неодлучна си, не знаеш што сакаш во животот. Секогаш се трудиш да бидеш во центар на внимание и мислиш дека за се си во право, тврдоглава си. Годинава ќе сретниш машко што ќе биде со тебе бидејќи физички ќе го привлечиш. Слабо стоиш и со школувањето, седни да ги положиш тие 2 паднати предмети.
  Со здравјето си добра, само те очекуваат болки во нозете од премногу носење високи потпетици.

  Заклучок : стварно си заникаде.


  Погодив ли нешто ? :wasntme:
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  10.403
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190715_160828.jpg
  Еве ја и мојата ако знае некој да протумачи :D
   
 6. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  5.325

  Е кај тебе е подобро.
  Те очекува некоја парична добивка, уплати некоја грепка. Наскоро ќе купиш нов мобилен телефон.
  Со здравјето си добра, ама многу се нервираш за небитни работи. Те очекува работа поврзана со гардероба, бутик и такво нешто.
  Во втората половина од годината те очекува многу секс , внимавај некој ќе сака да те легне. Тука мораш да внимаваш за да не пиеш пак апче за ден потоа.
  Имаш долга коса, ти држи топло, па можно е да ја скратиш и да смениш фризура.


  Погодив ли нешто ? ;)
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DiazMcAlison

  DiazMcAlison Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
   
 8. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  10.403
  Пол:
  Женски
  Абе се ми погоди :rock:
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  5.325
  @DiazMcAlison , не се лути де, не си до толку заникаде.

  Не е толку мизерија кај тебе. Наскоро некоја твоја другарка ќе се мажи и ќе те покани на свадба. Таму ќе блескаш и ќе бидеш во центар на внимание.
   
 10. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  60
  Може и мене ? natalnakarta.png
   
 11. DiazMcAlison

  DiazMcAlison Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Погодивте дека сум неодлучна и тврдоглава...
  Немам паднато предмети, завршив високообразование
  А за момчето што го споменувате, да се надеваме
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DiazMcAlison

  DiazMcAlison Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Не,не.. Не се лутам, далеку од тоа..Без гајле
   
 13. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  5.325

  Кај тебе јасно се гледа дека сакаш да бегаш некаде во странство. Документи, бугарски пасош, иселеничка виза, аеродроми.
  За жал работата за која аплицираш нема успех, пробај нешто друго. На љубовно поле - стабилна врска.
  Ти пречи што имаш 2-3 кг вишок, ама верувај на дечко ти си му секако убава. Имаш некоја другарка, смеѓа, ќе сака да вмеша прсти во врската, тука внимавај на кому му се доверуваш.
  На повидок е да вдомиш уште едно маче кое ќе го најдеш на улица.


  Погодив ли нешто ? :^)
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  60
  @Herrera Прилично точно за се !!! Фала ти :)
   
 15. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  6.621
  Пол:
  Женски
  Ме заинтересиравте ако може некој да ми објасни? Фала однапред.
  grgdrf.PNG
   
  Последна измена: 15 јули 2019
 16. Rakometar

  Rakometar Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Машки
  @Herrera ако имаш време види ја мојата natal_wheel_2.png
   
 17. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.795
  Допаѓања:
  88.640
  Пол:
  Женски
  Ееее
  @Herrera ај кога си веќе расположена :)
  20190715_171451.jpg
   
 18. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  2.948
  Пол:
  Женски
 19. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.769
  Пол:
  Женски
  graphic (1).png Ме заинтересира темата и направив, па ако сакаш злато да ми објасниш, фала ти однапред
  @Herrera
   
  Последна измена: 15 јули 2019
 20. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.769
  Пол:
  Женски
  http://ehoroskop.net/
  Еве го
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.