Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  38.609
  Пол:
  Женски
  Хм, ја мислам дека некој ви ги чита мислењата од форумот, а не наталната карта. Ама пак вие видете си :)
   
  На Feminka192, glosipgirl, Tajnaotrovna и 6 други им се допаѓа ова.
 2. LoveRain

  LoveRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  70A3A8BC-AC8B-4514-9FA9-F310F884A6C1.jpeg Може мене?
   
 3. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.340
  Допаѓања:
  2.948
  Пол:
  Женски
  Немож се снајдам :tmi: т.е најдов пишам се тоа податоци за мене и ништо не дава
   
 4. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.752
  Пол:
  Женски
  Стисни на ок неколку пати и мене само еднаш кога стиснав не даваше
   
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.588
  Допаѓања:
  113.989
  Пол:
  Женски
  Многу ме нервира Александар Ј.
  Мора лично да одиш за натална а ич немам време попладне.
  А го бива ептен го бива, за бивање. Имам одено.

  Знаете некој што онлајн прави , да му пуштам кеш на сметка?
  Ама не онаков да ми кажува каква сум по карактер, знам која сум..
  туку поставеност на планети што знае да чита..
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  graphic.png
  Ве молам, ако не ви е проблем и за мене некој збор.:$:D
  @Herrera
   
 7. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  14.672
  Пол:
  Женски
  @Herrera ke te zamolam ako sakas i mene 20190717_112257.jpg
   
 8. Русата

  Русата Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  317
  Пол:
  Женски
  Бев на натална кај Илија Крајнички 2000ден натална и соларна комплет, имам еднаш правено натална кај Зоран, Зоран ми беше многу подобар, реално за 2000ден не добив ништо, ко да си читам дневен хороскоп (facepalm) Не знам кај ми беше умот шо фрлив пари за ваква "натална" па уште и на крај буквално имам од интернет прикачено на српски материјал. А наталнава 5страни ми се од 2013 до 2017 година шо реално за шо ќе ми се :| Јас не можам да го препорачам ова не е ниту малку тоа што очекував поопшто здравје, ништо конкретно и ништо што објаснува како се поставени планетите и што ме очекува во иднина
   
 9. Dinnna

  Dinnna Популарен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Vo nikoj slucaj ne naracuvajte od unofficial astrology .!!!!
  Se dodeka se dogovarate e ljubezna I vednas odgovara , samo do toj moment posle toa ke najde million izgovori I sekoj den odlozuvanje
  Dva ipol meseci cekavme za Nat karta , sekoj den odlozuvase ne denes utre , zadutre .... Za na kraj da napise deka ne moze da ja izraboti ....
  Za povrat na parite cekanje uste nekolku nedeli se do onoj moment koga I se zakanivme deka javno ke gi postirame site razgovori ...
  Sramno I neodgovorno
  Mislam deka ona I voopsto ne znae toa da go raboti sigurno od nekade prepisuva preveduva
  Vo sekoj slucaj mn loso iskustvo I vnimavajte
   
  На Miss G и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Ale10

  Ale10 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  Мислам дека грешите. Со сигурност можам да ви кажам дека жената имаше смртен случај во нејзиното потесно семејство. Па поради тоа можеби не била во можност да ја изработи наталната. Иначе од искуство можам да ви кажам дека кажува работи кои подоцна се остваруваат, а исто така го погодува и минатото. Многу е прецизна и предвидува во детали. Жалам што сте имале лошо искуство.
   
 11. Dinnna

  Dinnna Популарен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  422
  Пол:
  Женски
  Najvazna e iskrenosta koga se dogovarate so klientite . Vednas prifati da ja izraboti za 10 Dena duri i porano . Zosto prifati ako ne bila vo moznost ? Koj e izgovorot za neodgovaranje na poraki I odlozuvanje sekoj den , taka pominaa 2 ipol meseci .. . I'ma I drugi nezadovolni I isto tretirani od.nejzina strana , na post na nejzinata strana imase isto taka reagirano I druga licnost . Normalno gi izbrisa postovite I me blokira na stranata .
  Jas kazuvam za moeto loso iskustvo so unofficial astrology I ve predupreduvam da ste vnimatelni .
  Zal mi e ako imala.zaguba , no ne e nikakvo opravduvanje ignoriranje na poraki I tolku golemo odlozuvanje ...
  Krajno neprofesionalna licnost
   
  На Feminka192, Miss G и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. LadyDWinster

  LadyDWinster Нов член

  Се зачлени на:
  27 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво..Нова сум на форумов.. Имам изработено една натална карта.Дали ќе сака некој да ми даде кратко резиме? :) Screenshot_2019-07-27-12-52-17[1].png
   
 13. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  4.151
  Toa e oнаа Виолета со убава коса или се работи за некој друг?
   
 14. Ale10

  Ale10 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  Друга е оваа.
   
 15. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Порачав натална од Unoficcial Astrology ми кажа дека ке ја добијам за 10 дена и помина месец секој пат ми откажува последно остави за понеделник па се надевам ке ја добијам искрено после постовиве се разочарав и не очекувам веке ништо.....
   
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  19.699
  Пол:
  Женски
  Еве сега брзо беше кога една членка погоре во темава сподели лошо искуство со истата личност
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. babaDara

  babaDara Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Лесни се за читање наталниве карти само треба да ги следиш.
   
 18. Ale10

  Ale10 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  24
  Извини, али ако се лесни, денес сите ќе бевме астролози
   
 19. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Јас касно видов одкако ги уплатив парите денес се исполаравме лаже суши како циганка вајда и нема појма за ништо готова ми била наталната ама не сум ја оставила на мира да ја снимала на цд ама сега била болна жива превара дајте ве молам каде да направам натална карта кажете ми
   
 20. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  Pak jas natalnata karta mi ja napravija neznam kolku e dobra i dali e dobra i dali e vistina ke vidime so ke ispadne od toa sto mi kaza no mnogu me zagrizi sto postojano mi spomnuva od mart tatkoti tatko ti zdravjeto pocna sega i panika da me faka ...