Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

1. oblace1

oblace1 Популарен член

Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    5.444
    Кој е Александар Ј и како да стапам во контакт со него? Колку му е наталната и убаво ли ги чита сите аспекти и поставеноста на планетите? Карактер да ми кажува каква сум и слични работи не ме интересира.

2. LiliBoz

LiliBoz Популарен член

Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    88.469
    Александар јанкович
    Најди го на фб. Ама ќе мора да се јавиш и да за кажеш.

3. sjdgo

sjdgo Популарен член

Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.195
    Допаѓања:
    12.960

Ова е мојата карта, мислам дека е прегледна. Јас доста општи работи знам да толкувам, само немам време да научам баш сѐ, па вие бидете добри како што сте убави. Највеќе ме интересира општествен статус и кариера.

4. Tam4yy

Tam4yy Истакнат член

Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    8
    070307655 еве и број. Јас прееска се јавив и закажав за во среда. Баш ќе споделам како е.Го прашав и за цена 1500 денари е наталната со тоа што одиш кога ќе ти закаже и околу еден час ти ја објаснувал.

На тп18, Русата и oblace1 им се допаѓа ова.
  5. oblace1

oblace1 Популарен член

Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    5.444
    Супер, баш сподели тука како си задоволна.

На тп18 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Fallen.Angel

Fallen.Angel Истакнат член

Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    557
    Допаѓања:
    817
    Мене ми стига на мејл понуда цело време, ме убедува дека следните 3 месеци ми го детерминираат цел живот и ова ми е период кога имам најмогу шанси за успех и напредок.
    Ми кажа малку работи веројатно за да се заинтересирам и да ди платам 25$ за целосно да ми каже. Сите работи од минатото ми ги погоди и ми ги кажа дури и моите моментални желби за кои вели дека има големи можности да се исполнат но само ако ми даде таа точни датуми кога и како да дејствувам. AstroMary се вика сајтот каде случајно кликнав и еве веќе некое време се мислам дали сакам да знам или не.. Освен натална карта и други работи нуди во тие 25$ некои предвидувања и влијанија на месечината..

7. Tam4yy

Tam4yy Истакнат член

Се зачлени на:
    16 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    8
    И мене ми стигна истото.Среќа на време прочитав на некој форум како откако ќе уплатиш ти зимале после повеќе пари од картица а тоа што го праќа било буквално copy-paste на сите. Отиди си најдобро тука кај некој за истите пари. Такви лични податоци не се оставаат на сајт кој не ти е 100% сигурен.

Па вака..првата половина од гледањето опфаќа се околу енергија и чакри.Кои ти се позатворени (во %) и на кои треба да работиш.Потоа имаш проценка на твојот карактер според енергија,знак и подзнак.Тука ти дава и некои насоки за понатака.И на крај според поставеност на планетите ти објаснува околу љубов,кариера,здравје.. Во текот на целото гледање те советува на што да пазиш,кои навики или размислувања треба да ги промениш и слично.Исто така ако види нешто конкретно може да ти каже кој период ќе се случи.Е сега дали стварно ќе се оствари ќе видиме. :D

На cresa-jagoda, oblace1 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
  8. Brinetka

Brinetka Истакнат член

Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    2.698
    Абе тоа се глупости у боја, жената на сите исто му праќа блага веза нема, само пари влечкаат со тоа

На Feminka192 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.