Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  5.791
  Пол:
  Женски
  Кој е Александар Ј и како да стапам во контакт со него? Колку му е наталната и убаво ли ги чита сите аспекти и поставеноста на планетите? Карактер да ми кажува каква сум и слични работи не ме интересира.
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.606
  Допаѓања:
  114.503
  Пол:
  Женски
  Александар јанкович
  Најди го на фб. Ама ќе мора да се јавиш и да за кажеш.
   
 3. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ова е мојата карта, мислам дека е прегледна. Јас доста општи работи знам да толкувам, само немам време да научам баш сѐ, па вие бидете добри како што сте убави. Највеќе ме интересира општествен статус и кариера.
   
 4. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  070307655 еве и број. Јас прееска се јавив и закажав за во среда. Баш ќе споделам како е.Го прашав и за цена 1500 денари е наталната со тоа што одиш кога ќе ти закаже и околу еден час ти ја објаснувал.
   
  На MadMax06, тп18, Русата и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  5.791
  Пол:
  Женски
  Супер, баш сподели тука како си задоволна.
   
  На тп18 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.666
  Мене ми стига на мејл понуда цело време, ме убедува дека следните 3 месеци ми го детерминираат цел живот и ова ми е период кога имам најмогу шанси за успех и напредок.
  Ми кажа малку работи веројатно за да се заинтересирам и да ди платам 25$ за целосно да ми каже. Сите работи од минатото ми ги погоди и ми ги кажа дури и моите моментални желби за кои вели дека има големи можности да се исполнат но само ако ми даде таа точни датуми кога и како да дејствувам. AstroMary се вика сајтот каде случајно кликнав и еве веќе некое време се мислам дали сакам да знам или не.. Освен натална карта и други работи нуди во тие 25$ некои предвидувања и влијанија на месечината..
   
 7. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  И мене ми стигна истото.Среќа на време прочитав на некој форум како откако ќе уплатиш ти зимале после повеќе пари од картица а тоа што го праќа било буквално copy-paste на сите. Отиди си најдобро тука кај некој за истите пари. Такви лични податоци не се оставаат на сајт кој не ти е 100% сигурен.

  Па вака..првата половина од гледањето опфаќа се околу енергија и чакри.Кои ти се позатворени (во %) и на кои треба да работиш.Потоа имаш проценка на твојот карактер според енергија,знак и подзнак.Тука ти дава и некои насоки за понатака.И на крај според поставеност на планетите ти објаснува околу љубов,кариера,здравје.. Во текот на целото гледање те советува на што да пазиш,кои навики или размислувања треба да ги промениш и слично.Исто така ако види нешто конкретно може да ти каже кој период ќе се случи.Е сега дали стварно ќе се оствари ќе видиме. :D
   
  На MadMax06, Nigredo Odor, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  3.769
  Пол:
  Женски
  Абе тоа се глупости у боја, жената на сите исто му праќа блага веза нема, само пари влечкаат со тоа
   
  На Feminka192 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 9. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  374
  Пол:
  Женски
  Koj ke ja procita mojata:D
   

  Прикачени фајлови:

 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  12.831
  @Tam4yy

  Како помина на толкување?
   
 11. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  Имам погоре напишано.

  Сакав исто да прашам за оние кои биле кај Александар Ј за натална дали ви спомнал за спиритуалниот центар кој го држат со жена му?
  Додека ми гледаше за чакрите ми рече дека би ми било од голема корист да идам таму па ме интересира дали некој слушнал или бил па да ми каже свое искуство.Фала однапред. :wasntme:
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Ништо, на некои членки на долго и на широко им толкуваа, членките беа задоволни од прецизноста, ние ја немаме таа среќа. Или се лоши феминките, или нам картите ни се лоши. :D
   
 13. lovely girl M

  lovely girl M Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2018
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  374
  Пол:
  Женски
  Izgleda
   
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  12.831
  Претходно се пожаливте дека аспектите не се гледале добро. Еве сега скенирав поквалитетно во надеж дека ќе може да се види како што треба. И мене ме интересира кариера, љубов не.


  natalna karta 1.PNG

  natalna karta 2.PNG
   
 15. Irida

  Irida Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  22
  Ти одговара кариера што е поврзана со домот, недвижнини или работа од дома. Во секој случај не треба да имаш класично работно место каде ви одел/а секој ден на пр 8 саати бидејки имаш проблем со работна рутина. Тешко влегуваш во рутина а кога ле влезеш не знаеш како да излезеш доколку си заинтересиран/а за купување некоја недвижност на твое име, сега е моментот. Немаше да пиша, ама видов еден интересен момент. Марс во 12 куќа. И јас го имам. Да не ме сфатиш погрешно ама доста мачна позиција. Луѓето со ваков марс тешко ги искористуваат своите потенцијали бидејќи се плашат да се борат за себеси. Се откажуваат на пола пат зошто работата тргнува во друга насока. Најдобро се борат за другите. Познати се како борци за мир и правда :) освестувањето за овој момент е пола завршена работа, бидејќи 12 куќа е многу моќна и треба само да знаеш да со го искористиш потенцијалот според положбава на месечинава, гледам длабоки и интензивни емоции. Или сакаш или не. Нема средина. Во комбинација со венера имас осет за естетика и креативност. Малку мрачна, главно сексуална, ама сепак маштовит аспект
  Како што можам да проценам,ако не се лажам, 24-25 годишно јарче си. Затоа прашуваш само за кариера. Јарците после 30та почнуваат да живеат
   
  Последна измена: 1 октомври 2019
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.144
  Допаѓања:
  12.831
  Како бе после 30-та, сакаш да кажеш дека тогаш ќе бидам згодна секси успешна милфица?
  Fuck yeah, I'll spank you fat ass daddy. :makeup:
  Закон толкување. Ама јас тежам кон независност, од дома бегам. Сешто е поврзано со традиција it's not my cup of tea. Иако сум јарец во хороскоп сакам слобода, бар онолку колку што е дозволена за сите нас на овој земски свет.

  Дефинитивно имаш сенс за толкување, голем дел е баш така како што опиша.

  Малку? :angel:
  [​IMG]

  Ти благодарам, те гушкам. :hug:
   
  На Irida му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Irida

  Irida Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  22
  Гледам желба за независна и слободна љубов. Кога емоциите ке ги изразиш креативно, непоколебливо итн, нема да бегаш од дома. Домата ќе ти биде прекрасно место. Бидејќи имаш добри темели. Инаку да. Јас сум 30 годишна милфица-јарец бајдвеј ама изодев тежок пат на анксиозна тинејџерка и несигурна млада девојка. Кога го променив начинот на изразување и ги отерав сите упм, процветав :) ова лично искуство, со астрологијата сум на почеток. Кога ќе се доедуцирам пак ќе пишам
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Моите ѕвезди се заебани. Некому убавите нешта самите му доаѓаат, иако не ги заслужува, јас за сѐ што заслужувам морам да го мрднам задникот.
   
  На Outlook и kolovoz им се допаѓа ова.
 19. Irida

  Irida Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  22
  Со овој стелиум што го имаш во 10та куќа не е ни чудо што те интересира општествен статус и кариера. Сите патишта водат кон тоа :) таму е и сатурн и поради тпа работите одат потешко. Меѓутоа таму е и природното место на сатурн и 2020 крај, почеток на 2021 ќе ти ги даде очекуваните резултати. За околу 2 години ќе имаш враќање на сатурн на натално место. Очекувај промени. Би имала среќа и со некои организации од социјален карактер, партии, големи организации, здруженија... Како што можам да видам, месечината ти е на последен степен на близнаци, на влез на 3та куќа, а владетел на 4та куќа. Учителска фамилија. Мајка, баба...така е по книгите :) убава положба за јупитер. И фортуна. Знаеш што значи тоа убава карта
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.622
  Допаѓања:
  13.945
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам што ми пиша, ме разведри ова што го прочитав. :) Навистина се преокупирам со искачување на општественото скалило, колку сум среќна зависи од тоа колку високо сум. Да, таа е положбата на Месечината, што се однесува до тоа толкување, баба ми не беше учителка, но доаѓа од семејство во кое повеќето се или учители или попови. Братучедите на мајка ми претежно се наставници/професори, но живеат во друг град и немаа некое влијание врз мојот живот. Сестрата на мајка ми порано работеше со деца, ама со помалечки, во предучилишна возраст, и толку е врската. Единствено ако не е поврзаност тоа што откако памтам мајка ми обрнуваше внимание на моето образование, на 4 години ги знаев буквите и течно читав книги. Ама не се концентрирам на тој дел, тоа било и поминало. Другово се надевам дека ќе биде.
   
  На Irida му/ѝ се допаѓа ова.