Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  5.444
  Пол:
  Женски
  Кој е Александар Ј и како да стапам во контакт со него? Колку му е наталната и убаво ли ги чита сите аспекти и поставеноста на планетите? Карактер да ми кажува каква сум и слични работи не ме интересира.
   
 2. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  6.858
  Допаѓања:
  88.469
  Пол:
  Женски
  Александар јанкович
  Најди го на фб. Ама ќе мора да се јавиш и да за кажеш.
   
 3. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.195
  Допаѓања:
  12.960
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ова е мојата карта, мислам дека е прегледна. Јас доста општи работи знам да толкувам, само немам време да научам баш сѐ, па вие бидете добри како што сте убави. Највеќе ме интересира општествен статус и кариера.
   
 4. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  070307655 еве и број. Јас прееска се јавив и закажав за во среда. Баш ќе споделам како е.Го прашав и за цена 1500 денари е наталната со тоа што одиш кога ќе ти закаже и околу еден час ти ја објаснувал.
   
  На тп18, Русата и oblace1 им се допаѓа ова.
 5. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  5.444
  Пол:
  Женски
  Супер, баш сподели тука како си задоволна.
   
  На тп18 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  817
  Мене ми стига на мејл понуда цело време, ме убедува дека следните 3 месеци ми го детерминираат цел живот и ова ми е период кога имам најмогу шанси за успех и напредок.
  Ми кажа малку работи веројатно за да се заинтересирам и да ди платам 25$ за целосно да ми каже. Сите работи од минатото ми ги погоди и ми ги кажа дури и моите моментални желби за кои вели дека има големи можности да се исполнат но само ако ми даде таа точни датуми кога и како да дејствувам. AstroMary се вика сајтот каде случајно кликнав и еве веќе некое време се мислам дали сакам да знам или не.. Освен натална карта и други работи нуди во тие 25$ некои предвидувања и влијанија на месечината..
   
 7. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  И мене ми стигна истото.Среќа на време прочитав на некој форум како откако ќе уплатиш ти зимале после повеќе пари од картица а тоа што го праќа било буквално copy-paste на сите. Отиди си најдобро тука кај некој за истите пари. Такви лични податоци не се оставаат на сајт кој не ти е 100% сигурен.

  Па вака..првата половина од гледањето опфаќа се околу енергија и чакри.Кои ти се позатворени (во %) и на кои треба да работиш.Потоа имаш проценка на твојот карактер според енергија,знак и подзнак.Тука ти дава и некои насоки за понатака.И на крај според поставеност на планетите ти објаснува околу љубов,кариера,здравје.. Во текот на целото гледање те советува на што да пазиш,кои навики или размислувања треба да ги промениш и слично.Исто така ако види нешто конкретно може да ти каже кој период ќе се случи.Е сега дали стварно ќе се оствари ќе видиме. :D
   
  На cresa-jagoda, oblace1 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 8. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  2.698
  Пол:
  Женски
  Абе тоа се глупости у боја, жената на сите исто му праќа блага веза нема, само пари влечкаат со тоа
   
  На Feminka192 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.