Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  31


  И мене ме интересира
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  3.337
  Пол:
  Женски
  Мила убавиот јупитер ми донесе преслатко момче,баш какп што ми погоди и да го изодев потешкиот пат,но успеавме-фала му на Бога и нека не чува.Сакав нешто за наталната карта да те прашам,можам ли во л.п.ако не е проблем.Ти благодарам
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. yana147

  yana147 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  bas me izraduva da e ziv i zdrav deckoto:party: pisimi vo poraka
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marishka998

  Marishka998 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Ќе може да ми препорачате кај кого да правам натална карта и колку чини ? :)
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  408
  Правел некој кај Astrology unofficial? Како е? Искуство?
   
  На Antebellum и Lily92 им се допаѓа ова.
 6. Lily92

  Lily92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Некое време ја следам Astroscopia и сакам да правам натална кај неа. Дали има некој искуство да сподели? Или да ми препорачате добар астролог и која цена е наталната кај истиот?
  Поздрав
   
 7. Tri_Bubacki

  Tri_Bubacki Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Искуства со Александар Ј?
   
 8. badgirl.17

  badgirl.17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ве молам ако може некој да ја прочитаа и мојата не можам да се снајдам.:(:@
   
 9. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  4.352
  Јас правев и ич не сум задоволна. Згрешив што не си направив кај Виолета Марисол Astroscopia.
  Unofficial е премногу општа, ми кажа само она што и јас можам да го најдам на интернет и тоа без некои дати или период на кој треба да обрнам внимание... Никакво толкување на наталната карта, а јас правев за двегодишен период...
  Сè на сè џабе фрлени пари.
   
  На Izaabella, cresa-jagoda, parrot и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Многу се жалат од нејзе ми имаат кажувано...
  Тоа текстовите шо ги пишува на фб и се преведени од странски страници.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marishka998

  Marishka998 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Дали има некој направено натлна карта кај unofficial astrology и дали ако ја има направено таа од 3000 денари опфаќа и љубов
  Мислења, се исплати ?
   
 12. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Прочитај погоре пишавме мислење за неа.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 13. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае што значат куќите и кои се?

  Пр. првата куќа за шо е и итн? Фала однапред
   
 14. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Па секоја куќа има различно значење, карактеристики и предизпозиции еве ти едно линкче пишува за секоја посебно..:)

  http://www.astrum.co.rs/znacenje_kuca.html
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски

  ме интересираше да видам шо би можело ов да значи..... Лав со сонце во 11та куќа
   
 16. Корнелија

  Корнелија Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  @MarigoldA кажи мила збор два ;) Или било која од Вас, ако знае :angel:
   

  Прикачени фајлови:

 17. Nikita.K

  Nikita.K Нов член

  Се зачлени на:
  13 април 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo
  Pred nekoj den pravev natalna karta,no iskreno da vi kazam nisto ne razbiram.Znae li nekoj ovde da cita natalna karta ili da mi pomogne kako sama da ja procitam.
   
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  12.329
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да направам натална карта , ако може да ми препорачате некој/а :)
   
 19. LoLa96

  LoLa96 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Зоран Крстевски
   
 20. LoLa96

  LoLa96 Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2020
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  https://horoscopes.astro-seek.com/birth-chart-horoscope-online на англиски е ама не е сложена за разбирање или http://horoskop.hr/natalna-karta/
  А најдобро Зоран Крстевски ... ако ти се даваат 2000 ден