Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  754
  што знам на една другарка и од мал милион работи кои беа предвидени и се оствари само1 :$ :$
   
 2. stella83

  stella83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  125
  Еве една добра страна за бесплатна натална карта: www.astro.com. Потоа одите на Free Horoscopes.
  Толкувањето не е целосно, но сепак интересно е да се прочита, плус има и повеќе бесплатни опции.

  А еве еден линк чисто да се забавувате, каде пишува дека според наталната карта може да се одреди возраста за мажење :) . Линкот е на англиски, ме мрзеше да преведувам:
  http://www.angelfire.com/ca2/rosemurray/WhenMarry.html
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40
  луѓе ја не знам како да ја протумачам наталната карта :(
   
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.239
  Допаѓања:
  1.312
  Па нема ли некој текст како објаснување?
  Ако нема ,пробај на www.astroskop.net така нешто беше ,расчепкај ќе најдеш ,сосе објаснување.
   
 5. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40

  не знам,изгледа јас не се снаоѓам.....целиот текст важи? пошо некако мн спротивни работи ми пишува..
   
 6. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Проба некој на ова мене ко да ми погодија нешто :o :?:
   
 7. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски

  А бројче нешто од него?
   
 8. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  e ништо не разбирам од картава |(
   
 9. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40


  ни ја :worried:
   
 10. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40
  луѓе јас утре треба да се слушнам со зоран крстевски околу натална карта....задоволни сте вие од него?? да не си ги фрлам џабе парите..? а баш сакам да си направам,мн сум љубопитна.
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  сите страници на интернет што нудат бесплатна натална карта е толкување на карактерните особини на човекот, не кажува ништо за во иднина, таквите натални карти се плаќаат. Знаат тие што прават, ставаат бесплатна натална карта која и не е толку од корист.

  затоа најдобро е кај астролог кога добро ќе платиш, ти изработуваат натална карта за подолг временски период и ти кажуваат се што ќе ти се случи башка добиваш најубаво објаснување и за куќи и за карактер и се што знаеш и незнаеш.
   
 12. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40

  да препорачаш некој? :D
   
 13. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  знам за Зоран Крстевски дека бил добар за други преку форумов и јас дознав.
   
 14. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.354
  Баш кажи како си поминала, и мене ме интересира :).
   
 15. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40
  искрено,јас не сум задоволна од човекот,можеби очекував премногу. анализата беше кај него дома во т.н канцеларија и траеше 1час ( во меѓувреме му збони тел,типот си закажува термин,комуницираше со некој на фб....што страшно ме извади од контакт ),башка звонам јас на врата типот искача со откопчан патент ц ц ц страшна работа. исто така морам да искоментирам за неговиот изглед, непотшишан,ураснат,па мајку му стара работиш со луѓе обрни малку внимание. е сега да идеме на она главното-анализата. досега не сум била кај астролог и можеби јас лично очекував малку повеќе,али пази го муабетов...јас не сум гатачка,јас сум астролог! да, во ред е сето тоа но мислев дека ќе објасни некои работи подетално..човекот ми казуваше за аспекти.......добри,лоши,за брак,за зачнување,за работа и ред др работи. накратко казано,не сум воопшто задовола,а мн ми беше мерак. тоа е тоа.
   
 16. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  типот изгледа повеќе на глас отколку што е добар, незнам, ама кога одеше емисијата Астропортрет на тв, јас на два пати му пратив порака со исти податоци нормално и скроз различни толкувања ми даде, прв пат ми кажа како јас ќе сум се мажела на 29 години и ќе сум имала многу интелигентно дете, а партнерот ќе сум го сретнала кармички што немам појма што значи, а друг пат како јас многу бргу ќе влезам во брак, односно многу млада, за дете не ми кажа ништо, од сето тоа што ми го објаснуваше само две три работи ми се погодија точни друго се грешка, баш ме чуди како тоа, кога вели дека астрологијата е егзактна наука.
   
 17. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.008
  Допаѓања:
  95.664
  Пол:
  Женски
  А, да пробате кај оној Александар или како и да се викаше, што го пишува хороскопот (најглупиот хороскоп цц) во Вест.. тој имаше и емисија на Скај Нет мислам.
  Бројот ќе му го најдете во Вест веројатно. Пишувате дата, час и место на раѓање, конкретно прашање што ве интересира и ви враќа за неколку дена... порака на вашиот мобилен. Вие во пораката можете да му пишете и за подетална натална карта, дали може како што.
  Искуство со него немам за да ви кажам околу детална натална карта.
  Имам пратено порака со конкретно прашање и ми има погодено некои ствари, што се случуваа и се случија во изминатиов период.
  Па, пробајте што знам.
   
 18. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Да тој и на мене ми погоди неколку работи преку порака, а хороскопот што го пишува за Вест е очај, но еве ФБИ е презадоволна од него таа го има неговиот бр. ;)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40
  ко што разбрав јас карма е нешто што може да се измени,а судбината си е таа и не можеме да ја избегнеме. е сеа они не можеле да знаат што е судбина..абе пребара! криво ми е за парите и за времето што го изгубив..ама пуста моја љубопитност до кај ќе ме одведе. curiosity killed the cat :D

  а на кој бр праќате порака?
   
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671

  па не ми текнува на кој број, тоа кога иде емисијата можеш да пратиш и ти одговара утре дента така нешто, е сега емисијата незнам дали и понатаму оди на Скај нет и незнам во кои термини, мислам погоре Жапче ги напиша па јас вчера пратев но ја немаше. :^)

  добро но што сакаше да каже кармички ќе го избереш партнерот?