1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

  1. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    што знам на една другарка и од мал милион работи кои беа предвидени и се оствари само1 :$ :$
     
  2. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Еве една добра страна за бесплатна натална карта: www.astro.com. Потоа одите на Free Horoscopes.
    Толкувањето не е целосно, но сепак интересно е да се прочита, плус има и повеќе бесплатни опции.

    А еве еден линк чисто да се забавувате, каде пишува дека според наталната карта може да се одреди возраста за мажење :) . Линкот е на англиски, ме мрзеше да преведувам:
    http://www.angelfire.com/ca2/rosemurray/WhenMarry.html
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    луѓе ја не знам како да ја протумачам наталната карта :(
     
  4. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Па нема ли некој текст како објаснување?
    Ако нема ,пробај на www.astroskop.net така нешто беше ,расчепкај ќе најдеш ,сосе објаснување.
     
  5. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135

    не знам,изгледа јас не се снаоѓам.....целиот текст важи? пошо некако мн спротивни работи ми пишува..
     
  6. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Проба некој на ова мене ко да ми погодија нешто :o :?:
     
  7. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски

    А бројче нешто од него?
     
  8. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    e ништо не разбирам од картава |(
     
  9. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135


    ни ја :worried:
     
  10. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    луѓе јас утре треба да се слушнам со зоран крстевски околу натална карта....задоволни сте вие од него?? да не си ги фрлам џабе парите..? а баш сакам да си направам,мн сум љубопитна.
     
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    сите страници на интернет што нудат бесплатна натална карта е толкување на карактерните особини на човекот, не кажува ништо за во иднина, таквите натални карти се плаќаат. Знаат тие што прават, ставаат бесплатна натална карта која и не е толку од корист.

    затоа најдобро е кај астролог кога добро ќе платиш, ти изработуваат натална карта за подолг временски период и ти кажуваат се што ќе ти се случи башка добиваш најубаво објаснување и за куќи и за карактер и се што знаеш и незнаеш.
     
  12. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135

    да препорачаш некој? :D
     
  13. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    знам за Зоран Крстевски дека бил добар за други преку форумов и јас дознав.
     
  14. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Баш кажи како си поминала, и мене ме интересира :).
     
  15. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    искрено,јас не сум задоволна од човекот,можеби очекував премногу. анализата беше кај него дома во т.н канцеларија и траеше 1час ( во меѓувреме му збони тел,типот си закажува термин,комуницираше со некој на фб....што страшно ме извади од контакт ),башка звонам јас на врата типот искача со откопчан патент ц ц ц страшна работа. исто така морам да искоментирам за неговиот изглед, непотшишан,ураснат,па мајку му стара работиш со луѓе обрни малку внимание. е сега да идеме на она главното-анализата. досега не сум била кај астролог и можеби јас лично очекував малку повеќе,али пази го муабетов...јас не сум гатачка,јас сум астролог! да, во ред е сето тоа но мислев дека ќе објасни некои работи подетално..човекот ми казуваше за аспекти.......добри,лоши,за брак,за зачнување,за работа и ред др работи. накратко казано,не сум воопшто задовола,а мн ми беше мерак. тоа е тоа.
     
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    типот изгледа повеќе на глас отколку што е добар, незнам, ама кога одеше емисијата Астропортрет на тв, јас на два пати му пратив порака со исти податоци нормално и скроз различни толкувања ми даде, прв пат ми кажа како јас ќе сум се мажела на 29 години и ќе сум имала многу интелигентно дете, а партнерот ќе сум го сретнала кармички што немам појма што значи, а друг пат како јас многу бргу ќе влезам во брак, односно многу млада, за дете не ми кажа ништо, од сето тоа што ми го објаснуваше само две три работи ми се погодија точни друго се грешка, баш ме чуди како тоа, кога вели дека астрологијата е егзактна наука.
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    А, да пробате кај оној Александар или како и да се викаше, што го пишува хороскопот (најглупиот хороскоп цц) во Вест.. тој имаше и емисија на Скај Нет мислам.
    Бројот ќе му го најдете во Вест веројатно. Пишувате дата, час и место на раѓање, конкретно прашање што ве интересира и ви враќа за неколку дена... порака на вашиот мобилен. Вие во пораката можете да му пишете и за подетална натална карта, дали може како што.
    Искуство со него немам за да ви кажам околу детална натална карта.
    Имам пратено порака со конкретно прашање и ми има погодено некои ствари, што се случуваа и се случија во изминатиов период.
    Па, пробајте што знам.
     
  18. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Да тој и на мене ми погоди неколку работи преку порака, а хороскопот што го пишува за Вест е очај, но еве ФБИ е презадоволна од него таа го има неговиот бр. ;)
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Zumbula

    Zumbula Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    135
    ко што разбрав јас карма е нешто што може да се измени,а судбината си е таа и не можеме да ја избегнеме. е сеа они не можеле да знаат што е судбина..абе пребара! криво ми е за парите и за времето што го изгубив..ама пуста моја љубопитност до кај ќе ме одведе. curiosity killed the cat :D

    а на кој бр праќате порака?
     
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    па не ми текнува на кој број, тоа кога иде емисијата можеш да пратиш и ти одговара утре дента така нешто, е сега емисијата незнам дали и понатаму оди на Скај нет и незнам во кои термини, мислам погоре Жапче ги напиша па јас вчера пратев но ја немаше. :^)

    добро но што сакаше да каже кармички ќе го избереш партнерот?