1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

  1. BloodElf

    BloodElf Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    723
    Пол:
    Женски
    Па и јас не разбирам нешто многу. :D
    Едноставна е иначе апликацијата, баш јузер френдли е.
    Да не те плашам, јас прво забележав дека си подзнак риба, т.е дека во наредните неколку години сатурн ти транзитира во 12та (т.е. отприлика од јули се враќа назад во 11та, па декември пак во 12та).
    12та не е баш најлесен период, барем мене стварно не ми беше. Не знам, гуд лак :?:
     
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ти пишав во инбукс :)

    Инаку и давам идеја на @Nigredo Odor професионално да се занимава со астрологија , стварно ја бидува многу е детална во анализите не е како остали површни астролози и слично
    Гуд лак :)
     
    На BloodElf му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Shya

    Shya Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8
    [​IMG]
    Има некој што се разбира ако сака да биде добар да ми каже нешто за мојава натална карта? :D
    Имам читано и на англиски и српски сајтови се е објаснато одделно за секоја куќа позиција што ти знам јас, ама целосната слика што мислам е индивидуална за секоја личност е битниот момент што треба да се прочита.
    Има една страна astrodienst.com(extended chart selection) абе на неа ги има во напредни пребарувања сите астеороиди, планети што постојат да ти ги прикажат на наталната карта, па јас барај детално за сите нив објаснувања на нет. За juno( zodiac sign of marriage and commitment), eros, psyche, amor, сите четири видови лилит:lilith,black moon lilith, mean lilith, true lilith ептен навлегов со читање едно време интересни ми беа.
    Друго нешто... Дали некој е упатен во north node i south node, што кажуваат за кармата од минатиот живот и нашата цел во овој живот? Ако има некој libra north node и aries south node нека пише. :D
     
    Последна измена: 23 мај 2020
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Вие шо тумачите пубо наведите извори и книги, сами да си провериме наместо да се "чека редици".

    Иначе астрологија ми е мижи Асан да ти баам, мене секојпат 50/50 точност ми излегува, така да нешто ќе се погоди сакаш-нејќиш, чоек во се бара патерни и ги препознава. Најбитните случувања досега никој ми ги нема погодено, така да не би закажувала за овие работи. Не викам дека нема нешто во ѕвездите, ама мислам дека никој не умеј прецизно да ги прочита, шо се годи, то. Од искуство.
     
    На tijanana и Justicija им се допаѓа ова.
  5. MitMax

    MitMax Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Инсталирајте ја апликацијата AstroMatrix се имате во врска со астрологијата и вашиот личен хороскоп и бесплатна е
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Видов и ми се чини дека апликацијата е рекла казала , ништо детално .
    Она што можам низ интернет да го најдам општо тоа е и на интернет страната
     
    На MitMax му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ysera

    Ysera Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2020
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    majka mi se napna edno vreme da i gledaat i ja iskontaktira, pravila na odnos za kaj zhenava ima ko da odish kralicata elizabeta da ja zapoznavash. shto znae znae, ama odnosot nikakov.

    zoran krstevski mi e kako trchi-lazhi, poeftin od violeta ama nishto nema da ti kazhe. povekje vi se isplati na net da si stavite datum na ragjanje i na gugl da chitate aspekti - povekje info kje doznaete nego kaj nego.

    aleksandar jankovich e edinstven shto mozham od srce da go pofalam, ama zimava majka mi ne mozheshe da si zakazhe od nekoja prichina, taka da ne sum sigurna dali raboti ushte
     
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Годинава многу планети ќе се движат наназад ,ретроградно .... демек као крај на многу врски т.е кармичка година ...
    Венера (од 13 мај до 25 јуни)
    Јупитер (од 15-ти мај до 13-ти септември 2020),
    Сатурн (од 10-ти мај до 28-ти септември 2020)
    Плутон (од 24-ти април до 3-ти октомври 2020)
    Баш да видиме што точно ќе донесат овие еклипси ...
    Пишете повеќе ако знаете за оваа ситуација
     
    На *Amethyst* и Elf им се допаѓа ова.
  9. Traveler91

    Traveler91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    621
    Допаѓања:
    911
    Пол:
    Женски
    @Nigredo Odor или @BloodElf би ви била благодарна ако ми кажете нешто накратко :)
     

    Прикачени фајлови:

  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ова е точната слика на мак.астролози , само слушаш Јупитер ,Нептун бла бла а никој не кажува што значи
     
    На Elf и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  11. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Ве замолувам уште еднаш повеќе да не ме тагнувате, бесплатно повеќе не толкувам никому. Трудот и времето кое го имам одвоено за оваа уметничка дисциплина чини време и пари. Благодарам.
     
    На piksooki, Tanjamm, Justicija и 2 други им се допаѓа ова.
  12. MitMax

    MitMax Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Znakot,podznakot i mesecinata se najvazni,mars,merkur i venera se isto taka vazni drugite (kako na pr neptun,saturn,uran) ne se ni bitni tolku mnogu i se menjaat na nekolku godini plus
     
  13. MitMax

    MitMax Активен член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Od koja stranica ja napravi natalnava karta
     
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.078
    Допаѓања:
    11.219
    Пријателка правеше натална кај Зоран Крстевски и беше задоволна. А инаку за Виолета Марсол, не ми остави добар впечаток. Ја имав на фб, па без причина ме тргнала, а сакав да прашам колку и чини натална. Таквите луѓе мислам дека не им е во интерес да бришат луѓе без причина од фб, секој е потенцијален муштерија. Дури еднаш имаше фотка со вагина со влакна постирано на фб со коментар „па и вагината може да си пушти бркови, па што“. Несериозна.
     
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Жената и мене ме тргна , појма немам зошто , инаку многу е лева и арогатна , но има големо знаење од Астрологијата ...
    Инаку обична натална карта е 50 евра , за соларна е 90 евра(за да нарачаш соларна треба прво натална карта да нарачаш и итн)
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Dechki mozhe li nekoj da mi pomogne da ja protumacham kartava. Se macham deneska cel den so ova, ne mozham ni da rabotam pametot mi e samo tamu I sum cela rastresena I ne mozham da se skoncentriram bidejki sakam da doznaam nekoi raboti. Vo nekoj losh period sum i mnogu mislam na idnina I kako na edna raskrsnica da sum I ne znam kade da fatam a mora da sum odlucha. Ve chitam denes cel den na forumov (a mnogu veruvam vo vakvi raboti) pa se nadevam deka mozhe ke ima nekoj da mi pomogne. Vo sekoj sluchaj vi blagodaram
     

    Прикачени фајлови:

  17. mintyflowers

    mintyflowers Активен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2020
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    49
    Пол:
    Женски
    heyy пробај тука напрај си карта, многу по читко ти дава и имаш објаснувања и се https://astro.cafeastrology.com/natal.php
     
  18. Lana1210

    Lana1210 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2020
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Moze nekoj da mi pomogne ako razbira nesto ovde
     

    Прикачени фајлови:

  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.683
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Венера не е повеќе ретроградна :whew:
    Време е за љубов :inlove:
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Tediii555

    Tediii555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2019
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    74
    Mozes da se smetas za rodena pod srekna zvezda so Jupiter na podznak vo rak, kade e egzaltiran. Plus so mnogu jak Mars vo Jarec koj e vladetel na 10 pole na ugled I kariera smesten vo 7 pole na paetnerstva. Odlucen brak po koj ke bides poznata vo okruzuvanjeto. Plus preubav vozdusen trigon sonce Saturn uran :za tebe nema zima. Moze da si izbuvliva zaradi mesecot vo lav opozicija uran, ama e vo 2 pole kade e dobro smesten plus sonceto vo vaga vo 4pole na dom I emocii kako dispositor na taa mesecina gi olesnuva rabotite :)
     
    На Lana1210 му/ѝ се допаѓа ова.