Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.170
  Пол:
  Женски
  Не правам никаква реклама, си кажувам како што е, како што ми кажале, немам зошто да лажам за нешто што не е толку значајно, а е сепак интересно.Затоа и реков дека не секогаш е точно тоа што е предвидено во наталната карта.
   
 2. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.813
  Мислам дека некои имаат погрешно мислење за наталната карта и хороскопот во глобала. Не е поентата некој на ви каже на 21 мај ќе родиш дете или на 4 септември ќе ја запознаеш љубовта на твојот живот. Поентата е да си ги увидите лични карактеристики, слабостите и јаките страни, талентите и карактерот и да знаете како да се поставите во одредени ситуации во иднина, кон што да ја насочите вашата енергија и слично.
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. biljardman

  biljardman Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2

  Токму така, лично ме иритира кога гледам астролози по телевизииве кои се однесуваат како гатари а не како астролози. Ви претстоји пат во странство, напредок во кариерата, ако не сте вработен ке се вработите од тогаш до тогаш... дрн дрн јариња.. Во наталната карта можете самите да си го видите потенцијалот кој го поседувате за некој работи, да ја видите поставеноста на планетите и аспектите помеѓу нив па да извечете заклучок.
   
 4. srcka55

  srcka55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  имам слушнато за Младен што прави натални карти,и живи во Битола,па ако го знај некој ако можи да ми кажи...фала однапред =)))
   
 5. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.416
  Вака изгледа мојата натална карта...Незнам се што значи, ама горе долу, врти сучи, на кај водолијава се ме тера. :D
  [​IMG]
   
 6. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.813
  Бил некој скоро кај овој Александар за натална карта???

  Мајка ми ми должи натална карта за роденден, па ме интересираше како се цените, претпоставувам со закажување иде, и дали ти прави анализа на лцие место (знам дека некои самонаречени астролози само ти праќале на домашна адреса натална карта со безврска анализа). И некој бројче за контак да има??? :?:
   
 7. guru

  guru Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  070 307 655
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  464
  Mене освен општи карактеристики друга работа што увек ми испаѓа е дека ќе ги победам сите непријатели:o
  Тоа е супер :drunk: .. уште да ги имав или да знаев кои се :!: А јас пријателски настроена кон луѓето -.-

  Шо знам јас го сфаќам како забава, не верувам баш дека положбата на ѕвездите може да ти го одреди текот на животот.
   
 9. Felicia

  Felicia Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  56
  Ви правел ли до сега некој наш астролог натална карта?
  Кој? Како сте задоволни?
  Сакам некој кој што знае да види и да ми даде одговор на поконкретни работи... а не само општи, тоа може да се најде и на интернет.
  Знаете ли за некој што стварно го бива?
   
 10. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  А како се чита таа карта на нет? Ништо не разбирам :(
   
 11. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.385
  077/ 638 / 972 - изработува натални карти цената веројатно е некаде од 1800,оо до 2000,оо денари го гледав на ТВ СИТЕЛ
   
 12. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Јас на интернет имам правено натална карта, ама и не верувам баш во тоа. Колку што помнам ми пишуваше дека млада ќе го напуштам домот и ќе се осамостојам, дека за брак ќе сум барала партнер кој што ќе го сакам, но и да биде добро финансиски ситуиран и ред други глупости.
  И упорно запнале со таа уметност.
  Но, доста работи околу мојот карактер ми имаа погодено, но ништо не си земам здраво за готово.
  Eве како изгледа
  [​IMG]
   
 13. SUMMER.OF.LOVE

  SUMMER.OF.LOVE Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  KE MOZE LI DA MI PISES BROJCE OD ASTROLOGOT U PORAKA

  FALA :)
  [mod-kirilica:11n7qqar][/mod-kirilica:11n7qqar]
   
 14. mardim

  mardim Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  vrska nema, mene mi imaat napraveno i nisto ne mi se ostvari
   
 15. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.719
  Допаѓања:
  4.891
  Ми има правено натална Илија Бошков Крајнички, го знаете келавиот што го предвиде атентатот на Глигоров. Пријател ми е на фб, го гледал профилот, датата на раѓање и направил натална. МИ пиша да му титнам да ми се јави да ми каже што, како. Се поѓаѓа ептен. Ме погоди каков карактер сум. И самиот си кажа дека обично енго луѓе го замарале да им прави натална,а мене без пари ми направи. Кажа дека бројките биле интересни па затоа се јавил. Има вистина.
   
 16. Lenni

  Lenni Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  49
  Наталната карта треба да се анализира заедно со транзитите на планетите што се одвиваат во одреден период. Освен наталната карта, доста веродостојна е прогресивната натална карта и соларната карта-тоа е годишна карта од роденден до роденден, и многy зависи на кое место ќе бидеш на роденденот планетите се подредyваат во зависност од локаЦијата. Исто во прогресивната карта треба да се гледа лyнарната Фаза. Ако е полна Месечина, тоа значи оти во оптек од 2 години излегyва на површина yспеx од сработеното и важна животна промена.
   
 17. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  И јас синоќа од радозналост си направив натална карта на линковите на нет.Карактеристиките мои излегоа точни од збор до збор.Е сега за некои идни работи ќе видиме,иако според мене големи се шансите за нивно исполнување.А денес на фб го додадов за пријател тој Илија Крајнички уредникот на списанието Хороскоп.И ми пиша да се слушнеме за да ми каже нешто од наталната карта.се двоумев на почетокот ама си реков е ајде де ништо не губам,онака да слушнам што ќе каже...
  Кога почна да кажува јас незнаев дали добро слушам или си замислувам. :D
  Како почна да погодува...за проблеми со здравје на пример,кариера,љубов.прво ми кажа што и како било, до некаде беше точно.А за иднина нешто ми напомена и ми беше мило да слушнам дека ќе биде се онака како што јас очекувам.Јас сум прилично задоволна од човекот. :)
   
 18. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  98
  пиши ми го линкот во лп ако не ти е проблем ме интресира фала :*
   
 19. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  така без пари ти ја направи наталната карта,ти прво го исконтактира или тој самиот?
  а ако зима пари која му е цената?
   
 20. stefiy

  stefiy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  71
  На нет направив натална карта ама ништо не разбирам бројки бројки колку сакаш како да се снајдам ај помош