1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

  1. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Пред една год си нарачав натална, и искрено 99% ми погоди.
    Ми кажа се за карактер , шо се согласувам. Освен некои мали делчиња, али океј си викам да не идам у ситници ептен...
    И така си го иштампав од мејлот и си го читкам коа немам шо д апрам др :lol:

    вреди да се направи чисто онака ко ориентација за самиот карактер.
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    од каде си нарача?
     
  3. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    И јас си нарачав пред една-две години и стварно 80% од работите ми погоди!
     
  4. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    НА фцб најдов една жена што се занимава со астрологија , такви раб. и за евтини пари ми направи натална.
    Незнам дали сега иста цена држи, сепак тоа беше тачно пред една год.
    Ако си за пиши лп ке ти пратам линк од профилот нејзин, ако уште го има, зашо ја имам и тргнато... Ама ке пробам да ја најдам .
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  6. samovilamila

    samovilamila Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    19
    I MENE MI PRAVEA NATALNA KARTA SE MI POGODIJA .PRVO MI OBJASNI ZA PREDHODNATA GOD NAKRATKO PO EDNA RECENICA ZA SEKOJ MESEC BESE ISTO KAKO DA BILA SO MENE.ZNACI RABOTI KOJ NIKOJ NE GIO ZNAE MI GI KAZA.
    SEGA GI SVAKAM VO INDIJA KOGA GLEDAM NA SERIITE KOGA IM PRAVAT HOROSKOP DALI SI ODGOVARAA ILI NE ZA BRAK ILI ZA SEKOJA VAZNA ODLUKA KOGA BARAAT SOVET OD SVESTENIK ZA POVOLEN DEN VO HOROSKOP.
    CUDNO NO VISTINITO
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Пред некој ден бев кај една жена која ми правеше натална карта и зажалив што отидов. Не дека слепо верувам во тие работи, ама радознала сум и со оглед на тоа каква ми е ситуацијата дома со болести и слично и она што таа ми го кажа цело време сум под стрес сега, па уште глупава јас ке и кажувам на мајка ми што ми кажала да се нервира и она. Ми кажа и убави работи за иднината, ама можеби требаше да и кажам да се задржи само на убавите работи лошите не сакав да ги знам. Ке верувам дека само убавите ми ги погодила. ;(
     
  8. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Не верувам во гатачки , бајачки и слични преваранти.Не верувам ни во дневен хороскоп.
    Единствено верувам во лична, натална карта.
    Тука нема имаш глувче, имаш зајче....Чиста математика е тоа.
    Пред неколку години направив натална карта.Астрологот уште на сам почеток ми нагласи- Ѕвездите ти се наклонети за да биде вака, а дали навистина ќе се случи тоа зависи од тебе.
    И ми кажа навистина издржани, опипливи работи.
    За мене тоа е еден вид на патоказ, на што да се насочиш, а на што да не трошиш непотребна енергија.
    Советите кои ги добив беа крајно мудри и од денешна гледна точка, прилично вистинити.
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sandra-2013

    Sandra-2013 Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Dali znaete nekoj sto izrabotuva natalna karti, za predviduvanje na moznosta da se zacne dete od sakananiot pol
    odnosno najpogoden period za zacnuvanje na posakuvaniot pol
     
  10. proud-girl

    proud-girl Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Jas premnogu veruvam vo natalni karti gi imam tie predispozicii vo natalnata karta da stanam dobar astrolog. Pocetnik sum no znam dosta vo vrska so natalnite karti ucam na mojata natalna karta gi proucuvam kukite znacite vo kukite stepenite na kukite a voedno i najbitnoto vo natalnite karti a toa se aspektite mnogu e bitno da znaes da gi povrzuvas rabotite. Natalnata karta bukvalno ti go otkriva celiot zivot dokolu dobro ja poznavas. Razgovarav na telefon so astrolog i voedno se mi pogodi za zdravje pogotovo. Za site sto sakaat poveke da doznaat okolu natalnite karti znacenjeto na aspektite i sl neka go posetat ovoj sajt http://www.dnevnikastrologa.com/index.php?topic=2744.0
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  11. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
  12. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Ej najdov uste nekoj kako mene bas mi e milo :) I jas sum isto pocetnik i potpolno se slozuvam vo natalnata karta ti e zapisana celata sudbina a i jas licno povekje pocnav da svakjam raboti za mene otkako pocnav da si ja analiziram mojata natalna karta Ako sakas mozeme da se iskontaktirame bas bi sakala da porazgovaram so nekoj poiskusen okolu ova sto me svakja sto zboruvam za razlika od cela okolina okolu mene :D
     
    На Alex.T и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    nekoj da nobjasni ;) sto znacat dole tie "kvadratcinja" i figurkite nad niv... a tie triagolnici ili slicno sto znacat pak tie
    Bas me interesira a ne razbiram nisto |(
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    kade ja naraca
     
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    kade na internet ??? :)
     
  16. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Од фејсбук ми е , ама заборавив профилот како беше :)
     
  17. Padre

    Padre Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    36
    http://www.0800-horoscope.com/birthchart.php или било кој сајт од овие.
    A word of warning за оние од Скопје, кај скоро сите вакви сајтови што сум ги отворил утната е временската зона (+2 наместо +1) , па за да добиете точна карта треба да додадете еден саат на времето на раѓање.
     
  18. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Sunny во квадратчињата тоа ти се аспекти измеѓу планетите а над квадратчињата тоа ти се астролошките знаци на планетите ако уште нешто те интересира слободно прашај :)
    Иначе која случајност картава на anney e иста како мојата родени сме на ист ден :o само што она ме преварила се родила 1 саат пред мене гледам според подзнакот вага јас сум шкорпија :D
     
    На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. samovilamila

    samovilamila Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    19
    bi sakala da naucam da tolkuvam natalna karta i da se zanimavam so astrologija moze li da mi pisete od kade da pocnam?
    imam nekoi problemi pa bi sakala da naucam i da si vidam za sebe i svojot zivot
     
  20. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    samovila mila jas ucev na internet pisi astrologija imas mnogu strani na makedonski srpski angliski E sega kje ti treba vreme dodeka gi naucis rabotite pa naucis da gi povrzuvas i da gledas :) Ako ti treba pomos slobodno pisi mozes i da ja postavis tvojata natalna karta kje ti pisam vo lp moe mislenje pozz
     
    На Melanija Meli му/ѝ се допаѓа ова.